Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

1000 zł podwyżki od rządu. Nie wszyscy dostali dodatek. "Zwykłe oszustwo"

15
Podziel się:

Pracownicy pomocy społecznej, pieczy zastępczej i opieki nad dziećmi do lat trzech otrzymają od tego miesiąca dodatek do wynagrodzeń w wysokości 1 tys. zł brutto miesięcznie. "Kwestia dodatku podzieliła pracowników, ponieważ nie wszyscy zostali nim objęci" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

1000 zł podwyżki od rządu. Nie wszyscy dostali dodatek. "Zwykłe oszustwo"
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Licencjodawca, Marcin Obara)

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, informowało, że dofinansowanie wynagrodzeń w kwocie 1 tys. zł brutto od lipca obejmie ok. 133 tys. pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Łączna kwota środków przeznaczona dla tej grupy osób wynosi w całym okresie realizacji programu ok. 6,7 mld zł.

1000 zł dodatku, ale nie dla wszystkich

"Dodatki motywacyjne w wysokości 1000 zł miesięcznie pozwolą docenić trud pracowników socjalnych oraz zmniejszyć ryzyko odpływu wykwalifikowanej kadry do innych sektorów" - tak resort argumentował zmiany

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak wyglądają kulisy branży stacji paliwowych? - Adam Sikorski w Biznes Klasie

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze jednak, że "kwestia dodatku podzieliła pracowników, ponieważ nie wszyscy zostali nim objęci".

- Wytyczne ministerstwa bezprawnie każą sprawdzać jaki procent zadań, które wykonuje dany pracownik, dotyczy działań z zakresu pomocy społecznej. W uchwale podjętej przez rząd nie ma w ogóle o takich wyliczeniach mowy. Tymczasem np. w małych gminach, w OPS pracownicy realizujący przyznawanie lub wypłatę określonych świadczeń wykonują pracę z zakresu różnych ustaw i wprost łączą zadania dotyczące np. świadczeń rodzinnych i pomocy społecznej - wyjaśnia w rozmowie z "DGP" Paweł Maczyński, przewodniczący Polskiej Federacji Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej.

O źle skonstruowanych przepisach mówi także Związkowa Alternatywa.

"Pogłębia się chaos odnośnie dodatkowego 1000 zł miesięcznie dla pracowników pomocy społecznej. Wbrew pierwotnym obietnicom rządu cześć pracowników ma nie dostać dodatku. To skandaliczna niesprawiedliwość i zwykłe oszustwo!" - pisze Związkowa Alternatywa w mediach społecznościowych.

Związkowcy wskazują na zmianę samych przepisów bądź ich interpretację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
POL-EXIT
2 dni temu
A czy to nie jest rozdawnictwo?????
215,84 zł
4 dni temu
Pytanie dlaczego tego komentarza nie przepuszczacie ? Pytanie dlaczego do tej pory nie zwaloryzaowano tego zasiłku pielegnacyjnego dla niepełnosprawnych ? Niedopuszczalne jest jak rząd traktuje niepełnosprawnych. Sprawa dotyczy braku waloryzacji i zasiłku pielęgnacyjnego 215,84 zł od 2019 r. Ten zasiłek powinien być zwaloryzowany już 1 listopada 2022 r. Pytam na co wystarczy te 215, 84 zł, ile podrożały leki, rehabilitacja, środki czystości, itp. 2. Następna sprawa to pozbawianie niepełnosprawnych zasiłku pielęgnacyjnego z chwilą skończenia 75 lat ! Pytam jakim prawem pozbawia się w Polsce niepełnosprawnych tego zasiłku tj. niezgodne z prawem ! Skoro jest tak zapisane w ustawie to należy to w trybie pilnym zmienić tak jak zmieniliście inne ustawy ! Mydlenie oczu niepełnosprawnym, że dostaną dodatek pielęgnacyjny 330,07 zł z ZUS jak skończą 75 lat to żadna łaska ! Dodatek pielęgnacyjny przysługuje wszystkim z chwilą skończenia 75 lat ! Zasiłek pielęgnacyjny 215,84 zł jest za niepełnosprawność. Przypominam, że niepełnosprawność nie mija z chwilą skończenia 75 lat tylko się zazwyczaj pogłębia! Oczekujemy pomocy w tej sprawie premiera, ministra zdrowia i zajmującego się sprawami niepełnosprawnych. Wsparcie w Polsce jest dla obcych, a dla nas nie ma ? Czas to zmienić !
Tolerncyjny
4 dni temu
Pinindzy nie ma nie będzie. Może dla naszych się trochę najdzie. Tylko żeby Niemcom nie zabrakło
Xjx
4 dni temu
Co wy robicie mówiliście że PIS rozdaje pieniądze a wy co robicie jeszcze gorzej doprowadzacie kraj do ruiny .
Olwk
4 dni temu
Od kiedy stażowe obiecane pytam ktore w lipcu miały byc w drązone w życie