Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

60 mln zł na pozyskiwanie deszczówki i inne działania utrzymujące wodę

112
Podziel się:

W czerwcu rusza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji miejskich zwiększających ilość retencjonowanej wody - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Do wzięcia będzie 60 milionów złotych.

Ministerstwo funduszy przedstawiło program dla samorządów
Ministerstwo funduszy przedstawiło program dla samorządów (PAP)

Samorządy będą mogły uzyskać wsparcie na inwestycje z zakresu systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich, projekty związane z tworzeniem systemów zbierania i retencjonowania wody opadowej czy budową i modernizacją sieci kanalizacji deszczowej.

- Projekty mają dwa główne zadania: zwiększyć odporności polskich miast na zjawiska takie, jak ulewy oraz powodzie błyskawiczne, a także przygotować je do walki ze skutkami suszy, dzięki retencjonowaniu wody i wykorzystaniu jej wtedy gdy brakuje opadów – wyjaśniła cytowana w komunikacie minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Obecnie realizowane są 44 projekty, które mają przeciwdziałać zmianom klimatu na łączną kwotę dofinansowania unijnego ponad 1 miliard złotych.

Zobacz także: Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Rzecznik rządu o otwarciu galerii. "Obowiązuje podwójny limit"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(112)
Zbigniew
4 lata temu
Na propagandę 2 miliardy, a na ratowanie klimatu 60 milionów, Duda ty masz mózg czy tylko nitkę, która trzyma uszy ?
Fala
4 lata temu
A ja tam skorzystałam z dofinansowania i zamontowałam w ogrodzie porządny zbiornik z filtrem od dom i woda. I póki co jestem zadowolona z tej inwestycji, zbiornik wykonany jest z naprawdę dobrej jakości materiałów, dostęp do wody w nim zgromadzonej jest bardzo prosty i oczywiście oszczędzam na wodzie, którą zużyłabym do podlewania ogrodu, także same plusy jak dla mnie.
Proste
4 lata temu
Niby dają ale to ściema. Wody ma zabraknąć oddacie wszystko za łyk...
ZK590
4 lata temu
Proponuję porównać osiągnięcia ostatnich 30 lat wolnej, niepodległej, demokratycznej Polski z miliardami dotacji z UE do 10 lat z czasów Gierka.
... ile ja do...
4 lata temu
........... 4 wielkie garnki .. babci nocnik i podsuwacz ..
...
Następna strona