Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

60 mln zł na pozyskiwanie deszczówki i inne działania utrzymujące wodę

112
Podziel się

W czerwcu rusza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji miejskich zwiększających ilość retencjonowanej wody - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Do wzięcia będzie 60 milionów złotych.

Ministerstwo funduszy przedstawiło program dla samorządów
Ministerstwo funduszy przedstawiło program dla samorządów (PAP)
bErNadKd

Samorządy będą mogły uzyskać wsparcie na inwestycje z zakresu systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich, projekty związane z tworzeniem systemów zbierania i retencjonowania wody opadowej czy budową i modernizacją sieci kanalizacji deszczowej.

- Projekty mają dwa główne zadania: zwiększyć odporności polskich miast na zjawiska takie, jak ulewy oraz powodzie błyskawiczne, a także przygotować je do walki ze skutkami suszy, dzięki retencjonowaniu wody i wykorzystaniu jej wtedy gdy brakuje opadów – wyjaśniła cytowana w komunikacie minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Obecnie realizowane są 44 projekty, które mają przeciwdziałać zmianom klimatu na łączną kwotę dofinansowania unijnego ponad 1 miliard złotych.

bErNadKf
Zobacz także: Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Rzecznik rządu o otwarciu galerii. "Obowiązuje podwójny limit"
bErNadKl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErNadKG
KOMENTARZE
(112)
Zbigniew
rok temu
Na propagandę 2 miliardy, a na ratowanie klimatu 60 milionów, Duda ty masz mózg czy tylko nitkę, która trzyma uszy ?
Fala
rok temu
A ja tam skorzystałam z dofinansowania i zamontowałam w ogrodzie porządny zbiornik z filtrem od dom i woda. I póki co jestem zadowolona z tej inwestycji, zbiornik wykonany jest z naprawdę dobrej jakości materiałów, dostęp do wody w nim zgromadzonej jest bardzo prosty i oczywiście oszczędzam na wodzie, którą zużyłabym do podlewania ogrodu, także same plusy jak dla mnie.
Proste
rok temu
Niby dają ale to ściema. Wody ma zabraknąć oddacie wszystko za łyk...
bErNadKH
ZK590
rok temu
Proponuję porównać osiągnięcia ostatnich 30 lat wolnej, niepodległej, demokratycznej Polski z miliardami dotacji z UE do 10 lat z czasów Gierka.
... ile ja do...
rok temu
........... 4 wielkie garnki .. babci nocnik i podsuwacz ..
...
Następna strona