Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Simon Peters
|
aktualizacja

Ethereum coraz bliżej rekordu. Twitter może wkrótce przyjmować cyfrowe napiwki

6
Podziel się:

Ethereum zbliża się do rekordowego poziomu, a bitcoin po raz pierwszy od połowy maja osiągnął poziom powyżej 50 tys. dolarów. W obu kryptowalutach już niedługo użytkownicy Twittera będą prawdopodobnie dawać napiwki - pisze dla money.pl Simon Peters, analityk kryptowalut w eToro.

Ethereum coraz bliżej rekordu. Twitter może wkrótce przyjmować cyfrowe napiwki
Dzieje się na rynku kryptowalut (Pexels)

W ostatnim tygodniu ETH wzrósł, zbliżając się do przekroczenia poziomu 4 tys. dolarów. Kryptowaluta rozpoczęła tydzień poniżej poziomu 3 200 dolarów, ale szybko rosła w ciągu tygodnia, osiągając w piątek poziom 3 981 dolarów. W ciągu weekendu krzywa zysków uległa wypłaszczeniu, ale BTC nadal utrzymuje się na podobnym poziomie.

Wiele czynników ma wpływ na rosnącą cenę ETH. Wycofywanie z obiegu (ang. burning) ETH, zamrażanie środków w portfelu (ang. staking), opłaty transakcyjne (ang. gas fees), transakcje i zablokowane na DeFi tokeny, wszystkie one przyczyniają się do kształtowania poziomu cen.

Jednocześnie BTC osiągnął poziom powyżej 50 tys. dolarów po raz pierwszy od połowy maja. Kryptoaktywo rozpoczęło tydzień spadkiem poniżej 47 tys. dolarów, przed wzrostem do 50 tys. dolarów w środku tygodnia. W dzisiejszych wczesnych notowaniach BTC odnotował szybki wzrost, zbliżając się do 52 tys. dolarów. 

Zobacz także: Najwyższa inflacja od 20 lat. Niepokoi wzrost ceny żywności. „Jeśli to się nie zatrzyma, to może być kiepsko”

Współczynnik inflacji ETH ostro w dół

Według firmy badającej kryptowaluty, Delphi Digital, współczynnik inflacji kryptoaktywa ETH drastycznie spada. 

Zgodnie z informacjami Delphi Digital w trakcie pierwszych trzech tygodni sierpnia wskaźnik inflacji ETH znajdował się poniżej 3 proc. Wzrósł on do 3 proc. około 23 sierpnia, po czym spadł gwałtownie przed końcem miesiąca. 

31 sierpnia wskaźnik inflacji ETH wynosił około 0,5 proc. Jest to w dużej mierze skutkiem wycofania z obiegu tokenów ETH - około 150 tys. ETH zostało wycofanych z obiegu od czasu wprowadzenia londyńskiego hard fork’u EIP 1559. 

Trend spadkowy wskaźnika inflacji ETH jest spójny ze wcześniejszymi przewidywaniami, że kryptoaktywo może stać się deflacyjne. Wraz ze wzrostem liczby wycofanych z obiegu ETH, jego mniejsza dostępność wpłynie potencjalnie na poziom cen. 

Twitter może wkrótce przyjmować cyfrowe napiwki w BTC

Użytkownicy Twittera będą prawdopodobnie niedługo mogli dawać napiwki w BTC lub ETH swoim ulubionym autorom tweetów. Kayvon Beykpour, przedstawiciel Twittera, potwierdził, że sieć społecznościowa planuje zintegrować platformę z Bitcoin’s Lightning Network.

Twitter rozpoczął testy nowej opcji dla twórców, o nazwie "słoiki na napiwki", która umożliwi użytkownikom z ponad 10 tys. followersów monetyzację ich tweetów poprzez napiwki od obserwujących. 

Uruchomienie Lightning Network pozwoliłoby użytkownikom na dawanie napiwków w BTC. 

85 tys. szwajcarskich sprzedawców przyjmuje płatności kryptowalutowe

Dostawca płatności Worldline umożliwił przyjmowanie płatności kryptowalutowych 85 tys. sprzedawców w Szwajcarii. Usługa ta ma być dostępna dzięki partnerstwu Worldline z Bitcoin Suisse, szwajcarską regulowaną platformą do handlu kryptowalutami. 

Partnerstwo umożliwi 85 tys. szwajcarskich sprzedawców akceptowanie płatności w BTC lub ETH w punkcie sprzedaży. Dla cen podawanych w lokalnej walucie fiducjarnej (Frank Szwajcarski) natychmiastowe przeliczenie cen na BTC lub ETH może być dokonane przy użyciu aplikacji mobilnej WL Crypto Payments.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
eToro
KOMENTARZE
(6)
od 2 tys lat ...
2 lata temu
srebro i złoto i tylko fiyczne uncjowe monety to jest jedyny ratunek by zachowac swoje oszednsci
rocio
2 lata temu
Pieniądz gorszy wypiera z obiegu pieniądz lepszy
Spr
2 lata temu
Sprzedam swoje włosy łonowe, unikatowe, zabezpieczone technologią Block chain. Narazie są tanie, ale to długo nie potrwa, bo jest ich ograniczona ilość..
maniek
2 lata temu
I o to właśnie chodzi. Nie ma nic lepszego do spekulacji niż coś co jest niczym. Przy obecnej skali rynek ten jest jeszcze dość mały by kilku spekulantów mogło sterować całym rynkiem globalnym. A dobry spekulant/oszust tak to rozegra by uśpić czujność ofiar, przekonać je by nawet gdy zaczynają tracić zbyt szybko nie wycofywały się z gry. Temu służą kontrolowane spadki "małe krachy", które utwierdzają ofiary, że nawet jak przedmiot inwestycji traci na wartości nie ma się czego bać, bo zaraz zacznie rosnąć. Tak więc od czasu do czasu robimy zjazd, ale nie za bardzo i za moment w górkę - ofiary wówczas utwierdzają się w przekonaniu, że głupotą jest wycofywanie się, a jak spada nie trzeba uciekać lecz kupować. Hodujemy więc balonik, hodujemy, ofiary się nakręcają, zapożyczają. A kiedy przyjdzie pora - wystarczy mała szpileczka. Wówczas choć balon będzie pusty ofiary do końca będą myśleć, że to powtórka niegroźnego wahnięcia. Koniec końcem zostaną z tym co kupili - z niczym. A prawdziwe pieniądze, których tak łatwo się pozbywali dla łatwego bogactwa będą leżeć na kontach spekulantów w prawdziwych bankach.
promocja
2 lata temu
to ja wprowadzam moneum, proszę kupować póki są bo niedługo braknie, jeden moneum to tysiąc dolarów