Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Konrad Ryczko
|

Lekkie spadki na złotym. Czekamy na kolejne dane makro

0
Podziel się:

Wykres notowań złotego sugeruje jego dalsze słabnięcie.

Lekkie spadki na złotym. Czekamy na kolejne dane makro

Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań po wczorajszych lekkich spadkach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2260 PLN za euro, 3,2905 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5006 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskich obligacji wynoszą 2,684 proc. w przypadku długu 10-letniego.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku złotego przyniosło lekki spadek wyceny PLN wobec euro (-0,16 proc.) oraz franka (-0,21 proc.) szwajcarskiego równocześnie generując nieznaczne umocnienie względem USD (0,12 proc.) . Analogiczne ruchy obserwowaliśmy na większości par wchodzących (również HUF -0,4 proc. czy CZK -0,3 proc.) w skład koszyka EM, stąd należy założyć, iż ponownie kluczowe znaczenie mają tutaj nastroje na szerokim rynku.

Jesteśmy świadkami kontynuacji tendencji z poprzedniego tygodnia kiedy zachowanie rynków akcyjnych oraz rosyjskiego rubla przekłada się w dużym stopniu na wyceny większości walut. Dolar znajduje się w nieznacznej defensywie z uwagi na próbę kontynuacji wzrostów na EUR/USD.

W kraju czekamy na czwartkowe dane dot. sprzedaży detalicznej za wrzesień (oczek. 2,5 proc. r/r) , gdzie rynek zakłada, iż w przypadku pozytywnego wskazania (w połączeniu z ostatnimi lepszymi danymi dot. produkcji przemysłowej) bardziej prawdopodobnym będzie obniżka jedynie o 25pb. w listopadzie. Pomimo stosunkowo stabilnego zachowanie złotego w ciągu ostatnich sesji układ techniczny w dalszym ciągu wspiera spadki na wycenie polskiej waluty.

Dzisiaj poznamy informację nt. podaży długu na czwartkową aukcję MF. Ponadto będziemy świadkami jednodniowego posiedzenia RPP (które nie zakończy się decyzją). Po publikacji porannych danych z Chin (które relatywnie okazały się całkiem dobre) brak jest znaczących figur makro zaplanowanych na dzisiejszy handel. Ewentualnie można zwrócić uwagę na popołudniowe wskazania z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Z rynkowego punktu widzenia wczorajsze lekkie spadki na złotym nie zmieniły układu technicznego, gdzie na parach EUR/PLN oraz CHF/PLN utrzymujemy się tuż poniżej niedawnych oporów na poziomach 4,2330 PLN oraz 3,5115 PLN. Ciekawie przedstawia się sytuacja na USD/PLN, gdzie w przypadku sforsowania zakresu 3,2884 PLN można zakładać próbę rozegrania mocniejszego PLN na tej parze.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)