Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spadki w Chinach niestraszne

0
Podziel się:

Inwestorzy czekają na czwartkowe informacje.

Spadki w Chinach niestraszne

Duży spadek szanghajskiego indeksu nie robi na inwestorach wrażenia, gdy tak mocno wyczekiwane posiedzenie FOMC jest tuż – tuż. Żadna z walut G-10 nie zmienia dziś wartości do dolara o więcej niż 0,4 proc., ale traci on do wszystkich pozostałych walut z tego grona. Najsilniejsze są japoński jen i euro, co może sugerować nieco negatywny sentyment. Przed posiedzeniem FOMC można spodziewać się pokrywania pozycji przez inwestorów, co będzie prowadzić do osłabienia dolara.

Mianem stabilizacji można określić również przebieg notowań w świecie emerging markets. Ma ona jednak niejedno oblicze. USD/TRY jest nadal blizko historycznych szczytów, ale USD/ZAR ubiegłotygodniowym bardzo silnym spadkiem przerywającym ponadmiesięczną wyprzedaż otworzył sobie szansę na dłuższe wyhamowanie zwyżek. USD/PLN znajduje się w okolicy poziomu 3,70, a EUR/PLN jest poniżej 4,21. W nocy kurs ponownie nieudanie próbował zejść pod 4,20. Uważamy, że to w końcu nastąpi (w końcu cały czas aktywny jest Wykres z 28 sierpnia zalecający sprzedaż EUR/PLN po 4,4250 z targetem 4,18) , ale zajmowanie krótkich pozycji po obecnych cenach jest nazbyt ryzykowne.

Warto zwrócić też uwagę na rynki towarowe: kontynuację silnego odbicia zbóż notowanych na CBOT po piątkowym raporcie Departamentu Rolnictwa USA oraz utrzymującą się słabość metali szlachetnych, zwłaszcza srebra i platyny. Dziś wyraźnie na wartości traci też miedź. Jest to pokłosie weekendowych danych z Chin. Rozczarowała produkcja przemysłowa, Nie bacząc na Szanghaja jeszcze gorzej od niej wypadł odczyt dotyczący inwestycji, które przyrosły najsłabiej od 2001 roku.

komentarze walutowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)