Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kursy walut. Złoty czeka na dane z USA

Kurs złotego osłabił się w czwartek do 4,44 za euro. W najbliższym czasie najważniejsze dla polskiej waluty będę piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
(Fot: pixabay)

Czwartek 3 września przyniósł dalsze osłabienie złotego wobec euro. Kurs złotego z okolic 4,41 wzrósł do ok. 4,44 za euro.

Natomiast notowania euro wobec dolara pozostały stabilne. Kurs eurodolara przez większość sesji europejskiej fluktuował w strefie 1,18 – 1850.

Głównymi wydarzeniami dnia były publikacja danych o sprzedaży detalicznej ze strefy eurooraz cotygodniowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA.

Oszczędzanie się nie opłaca. Polacy wypłacają pieniądze z banków

Dane o sierpniowej sprzedaży detalicznej ze strefy euro, chociaż wyraźnie gorsze od oczekiwań (-1,3 proc. w skali miesiąc do miesiąca wobec oczekiwań na poziomie 1,5 proc. oraz 5,3 proc. poprzednio w lipcu) nie zaskoczyły znacząco rynku, gdyż dzień wcześniej dane o sprzedaży w Niemczech pokazały podobne tendencje.

W rezultacie notowania euro do dolara pozostały względnie stabilne i nie zmieniła tego nawet nieco niższa od oczekiwań liczba nowych zasiłków dla bezrobotnych w USA (881 tys. vs. oczekiwania na poziomie 950 tys.).

Głównym wydarzeniem tygodnia pozostają comiesięczne dane z amerykańskiego rynku pracy dotyczące liczby nowych miejsc pracy, stopy bezrobocia, a także stopa partycypacji zatrudnionych względem całkowitego zasobu siły roboczej. Na te dane czeka rynek i najwyraźniej tylko one mogą znacząco zmienić sytuację na eurodolarze.

O ile kurs euro wobec dolara nie uległ znaczącym zmianom w oczekiwaniu na wspomniane dane, o tyle na rynku złotego widać było wyraźną kontynuację trendu osłabiania naszej waluty. Gorsze dane sprzedażowe ze strefy euro niejako wzmocniły efekt danych niemieckich w efekcie czego złoty jest wyraźnie słabszy. O tym, co dalej będzie ze złotym w najbliższym czasie zdecyduje kondycja amerykańskiego rynku pracy.

Jarosław Kosaty, PKO BP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kursy walut, kurs złotego, kurs euro, komentarze walutowe, forex
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2020

MarcinBrawo PiS - d/a! Na to co wy zrobiliście z tym krajem w ciągu pięciu lat, komuna potrzebowała 45 lat.

05-09-2020

skorpionAle co zrobiło PO, to takiego spustoszenia kraju nawet Hitler nie był w stanie zrobić, prawda?

04-09-2020

MiltonEuro będzie po 8 zł do końca roku !!!

Rozwiń komentarze (9)