Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Na Śląsku przybywa bogaczy. Milionerów są już tysiące

96
Podziel się:

3800 mieszkańców na Śląsku osiągnęło co najmniej milionowy przychód w 2020 r. Przedsiębiorczość na południu ma się dobrze, a bogaczy w poszczególnych miastach przybywa wręcz lawinowo. Są jednak miejsca, gdzie znajdziemy ich więcej.

Na Śląsku przybywa bogaczy. Milionerów są już tysiące
W zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców Śląska (Adobe Stock)
bEKSFdvV

To jeszcze nie zagłębie milionerów, choć każdego roku liczba bogaczy na Śląsku rośnie, a wraz z nią udział tego regionu w polskim PKB. Z zeznań podatkowych Ślązaków za 2020 r. wynika, że ponad 3800 mieszkańców wyrobiło dochód na poziomie co najmniej miliona złotych. To o 380 więcej niż w poprzednim roku.

Milionerów należy szukać w największych śląskich miastach. Znajdziemy ich w okolicach Częstochowy (409 osób), Bielska-Białej (396) oraz Katowic (373). Przybywa ich także pośród mieszkańców Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor oraz Gliwic.

bEKSFdvX

- W tych miastach i powiatach najbardziej wzrosła liczba milionerów. W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o jedną czwartą więcej, niż rok wcześniej – tłumaczy rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, Michał Kasprzak, w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Zobacz także: Pieniądze z perspektywy kobiet- mBank x WP webinary

Co ciekawe, poza przedsiębiorcami objętymi podatkiem liniowym (blisko 90 proc. śląskich milionerów), pośród miejscowych bogaczy znajdziemy także osoby zarabiające małą fortunę na umowie o pracę oraz działalności wykonywanej osobiście (4 proc.). Mniejsza część (3,5 proc.) to z kolei podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi.

bEKSFdwd

Liczba milionerów jest największa w miejscach, gdzie jest najlepiej rozwinięta gospodarka danego regionu. Największa ich liczba znajduję się na Mazowszu (ok. 6,5 tys.) i właśnie na Śląsku.

Kim jest milioner?

To osoba fizyczna, w przypadku której wartość netto dochodu jest równa lub przekracza 1 milion waluty. Na całym świecie znajdziemy ich blisko 46,8 mln. Dane Izby Administracji Skarbowej wskazują, że obecnie w Polsce liczba milionerów wynosi około 34,8 tysięcy.

Globalnie najwięcej bogaczy znajdziemy... w Stanach Zjednoczonych, gdzie oficjalnie funkcjonuje 705... miliarderów. Ich majątek jest większy niż poprzednich ośmiu najwyżej sklasyfikowanych krajów (m.in. Rosja i Chiny). Najwięcej najzamożniejszych Amerykanów mieszka w Nowym Jorku, San Francisco i Los Angeles.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKSFdwy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(96)
Piotr32
2 tyg. temu
czyli jak ktos ma 999 milionow majatku i jest bezrobotny obecnie ani nie generuje zadnych dochodow duzych dochodow nie jest milionerem ?....aha spoko lol2
malin
4 miesiące temu
Ten sekret to wielokrotnie przekroczone normy jakości powietrza i chęć wyrwania się z tego regionu i ochrona swojej rodziny.
Ślonzok
4 miesiące temu
Jak inflacja dalej tak będzie rosła to za momencik wszyscy będziemy milionerami.
bEKSFdwz
PRL II
4 miesiące temu
Ten wynik 90 procent to dowód na to jak się płaci pracownikom pod stołem bez ZUS. Jak się obniża koszty. Zatem jak z takimi praktykami konkurować w przetargach? I pytanie ile z tego miliona Pan Milioner ma w kieszeni 100 000 ? Bo reszta pod stołem wypłacona załodze? Bo jak na uwowe to załoga jeszcze straci zasiłki z MOPS? Każdej ze stron tego procederu się opłaca wszak.
Jan
4 miesiące temu
Czasem PIP przychodzi tylko do właściciela firmy wiadomo po co wchodzić na halę produkcyjną gdzie nie ma nawet gaśnicy a ludzie pracują we własnym ubraniu ale wszystko jest okey przecież w naszym kraju można na wszystko przymknąć oczy!
...
Następna strona