Trwa ładowanie...
bECpJzLp
Notowania
Przejdź na

Płaca minimalna 2800 zł. "Takich absurdów nie było nawet w PRL-u"

Pensja minimalna w 2021 roku nie wzrośnie do 3 tys. zł, a do 2,8 tys. zł. - Zmniejsza się wzrost wcześniej podbitego poziomu, więc można powiedzieć, że mamy mniej zła. Zwłaszcza z punktu widzenia interesu małych firm, które nie są w stanie płacić więcej niż pensja minimalna - powiedział w programie "Tłit" prof. Leszek Balcerowicz. - To mniejszy przyrost wcześniej nadmiernie podbitego wskaźnika. Płac nie da się wydrukować, bo gdyby tak było, wszyscy byliby bogaci. One zależą od sprawności gospodarki, czyli inwestycji, konkurencji, praworządności. Wszystko to, co pan Andrzej Duda wraz ze swoją partią podważał. To wpływa na negatywne prognozy dla naszego kraju. Co do płacy minimalnej, to bije głównie w mniejsze firmy, zmusza je do wejścia do szarej strefy. Takich absurdów nie było nawet w PRL-u - dodał.

29-07-2020
Tagi:
0
0
333
Podziel się
Komentarze (333)
zobacz więcej komentarzy (333)
bECpJzLB
KOMENTARZE
(333)
Reformator
rok temu
Zatrudnię kierownika sklepu z wyższym wykształceniem i co najmniej 10 letnim doświadczeniem - wynagrodzenie 2800 brutto. Zatrudnię dozorcę wynagrodzenie 2800 brutto. Jeszcze tego nie rozumiecie? Inteligencja ma być zdeptana.
Krzysiek
rok temu
W tylu firmach pracowałem i jakoś nie widziałem żeby właściciel zarabiał mniej niż jego WSZYSCY pracownicy
Hela
rok temu
O to rodzynek PRL
bECpJzLT
Yanosik21
rok temu
Panie Balcerowicz to o pan zrobił jako minister, powinno podlegać pod trybunał Stanu,( a pan powinien mieć do końca swego życia pensje, ( jałmużnę), wszystko sprzedać itp.itd to nie trzeba tytułu profesora, ale zrobić Coś itp., itd .tu już potrzeba prawdziwego profesora, Sprzedać dorobek pokoleń to mały pikuś ( zwłaszcza jak się tego nie budowało /cudze łatwiej - swoje trudno)
Nie pis nie p...
rok temu
Unia i tak narzuci wkrudce najnizsze wynagrodzenie europejskie, aby zatrzymac konkurencyjnosc gospodarek tanszych takich jak Polska i inne postkomuny. Caryca merkel obroni biednych niemiaszkow
...
Następna strona