Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gigant telekomunikacyjny wesprze Bitcoin w Dolinie Krzemowej

0
Podziel się:

Firma jako jeden z pierwszych operatorów telefonii na świecie zainteresowała się technologią stojącą za cyfrowymi walutami.

Gigant telekomunikacyjny wesprze Bitcoin w Dolinie Krzemowej
(Jonathan Waller / Flickr CC BY 2.0))

Orange (France Telecom) zamierza zainwestować w startupy Bitcoinowe w najbliższych miesiącach - donosi Bloomberg. Orange jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych na świecie, działa w 32 krajach, w tym w Polsce.

Firma jako jeden z pierwszych operatorów telefonii na świecie zainteresowała się technologią stojącą za cyfrowymi walutami. _ - _W tej technologii jest coś intrygującego, dlatego chcemy tu być tak szybko jak to możliwe _ - _powiedział Georgen Nahon, prezes Orange Silicon Valley (OSV). - To może być cyfrową technologią przyszłości.

Początkowo dolina krzemowa nie była otwarta na Bitcoin, ale w ostatnim czasie zaczęło się to zmieniać, a planowane inwestycje francuskiego operatora mogą przyspieszyć te zmiany.

W biurach Orange Silicon Valley w San Francisco już odbyły się wydarzenia Bitcoinowe, firma też prowadzi negocjacje z dwoma Bitcoinowymi startupami. Grupa może zainwestować w nie po 20 tysięcy dolarów.

Firmy te dostaną również możliwość otrzymania większego finansowania z Orange Digital Ventures – funduszu typu venture capital prowadzonego przez Orange. Według planu 'Essentials 2020', do w ciągu najbliższych pięciu lat wparcie ma uzyskać 500 startupów na całym świecie.

Bloomberg nawiązuje do słów Nathona, który uważa, że technologia Bitcoin może pozwolić na tanie transfery pieniężne pomiędzy państwami. Z usługi transferu pieniędzy Orange Money korzysta już ponad 12 milionów użytkowników w Afryce i na bliskim wschodzie. Firma chciałaby rozszerzyć ten biznes.

Według najnowszego raportu serwisu Coindesk od początku 2015 roku zainwestowano w firmy Bitcoinowe już 226 milionów dolarów. Według ich projekcji wartość łącznych inwestycji w 2015 roku może wzrosnąć nawet do 916 milionów.

Łącznie od kilku lat inwestycje venture capital w branżę walut cyfrowych wyniosły już 676 milionów dolarów. Startupy Bitcoinowe dzielą się na kilka kategorii: giełdy, procesory płatności, producentów sprzętu i kopalnie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/m340806.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bitcoin-zyskuje-na-rozdziale-ebay-i-paypal,11,0,1762059.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bitcoin zyskuje na rozdziale eBay i PayPal Jedną z kluczowych nowych możliwości odseparowanych firm ma być wsparcie PayPala dla Bitcoina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/m329366.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/bitcoin-leci-w-kosmos-niecodzienny-kontrakt,14,0,1748494.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wystrzelą w kosmos bitcoinowe satelity Ich zadaniem ma być zapewnienie bezpiecznej kopii zapasowej dla bazy danych cyfrowej waluty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/m329356.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/bitcoin-zrobil-krok-w-kierunku-gieldy-wazna,185,0,1748409.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Platforma Bitcoinowa współpracuje z Nasdaq Jest to kolejna informacja o współpracy giełd kryptowalutowych z tradycyjnymi .
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/m329375.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/bitcoin-znowu-w-centrum-uwagi-jest-rekord,22,0,1735958.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bitcoin znowu w centrum uwagi. Jest rekord Coraz większe znaczenie wirtualna waluta ma w Afryce. Sprawdź dlaczego.
wiadomości
waluty
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)