Notowania

praca
05.12.2018 06:39

Szykują się podwyżki. Wzrost płac jednak niewielki

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy aż 44 proc. pracodawców zamierza dać pracownikowi podwyżkę. Wzrost będzie wynosił najczęściej od dwóch do siedmiu proc. - zaznacza jednak "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL/Krzysztof Hawrot)

Jak pisze gazeta, centra nowoczesnych usług dla biznesu, przemysł, handel i budownictwo - to w tych branżach jest największy odsetek pracodawców, którzy zapowiadają na najbliższe pół roku podwyżki wynagrodzeń.

Jak wynika z najnowszej edycji badani Plany Pracodawców agencji zatrudnienia Randstad, łącznie ponad dwie piąte z tysiąca ankietowanych firm z całej Polski zapowiada wzrost płac na przełomie tego i przyszłego roku (wobec 27 proc. w poprzedniej czerwcowej edycji badania).

Przed rokiem 1 proc. firm zakładało obniżenie płac. W tym, po raz pierwszy w historii badania, tylko pojedynczy uczestnicy badania mają takie plany.

- Większość firm (51 proc.) zamierza zostawić wynagrodzenia na poziomie z tego roku – być może nagradzając najlepszych pracowników premiami. Skala planowanych teraz podwyżek też nie poraża - większość firm określa ich górny poziom na 7 proc., a 14 proc. przewiduje, że wzrost płac nie przekroczy 2 proc. Na większe ponad 10 proc. podwyżki mogą liczyć częściej pracownicy małych firm (do 50 pracowników), gdzie wynagrodzenia i tak są zwykle niższe niż w dużych spółkach - czytamy w Rzeczpospolitej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, podwyżki, wiadomości, waluty, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2018

BrrrPodwyżki to będą ale cen !

05-12-2018

TERQZa to wzrost cen - ZNACZĄCY.

05-12-2018

To nie jest napadSzykują się podwyżki. Wzrost cen prądu gwarantowany. W sposób zróżnicowany od tego, czy w województwie PiS ma władzę. U lizodupców wzrost tylko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (52)