Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Załamanie złotego. Co dalej z polską walutą?

Złoty w potrzasku. Polska waluta traci wobec dolara, euro, franka czy funta. - Tutaj też widać oddziaływanie kilku różnych trendów. Dwa oddziałują nie tylko na złotego, ale na globalny rynek walutowy. Pierwszy to wciąż utrzymująca się wysoka niepewność. Tutaj doskonałą miarą jest to, co dzieje się na kursie franka do euro, który zbliża się do minimów z 2015 roku. Druga rzecz to skrajnie różne podejście do procesów inflacyjnych i oceny kondycji gospodarki ze strony Rezerwy Federalnej i Europejskiego Banku Centralnego, który determinuje to, co dzieje się z euro i dolarem - powiedziała w "Money. To się liczy" Marta Petka-Zagajewska, kierownik zespołu analiz makroekonomicznych PKO BP. - Dolar jest coraz mocniejszy względem euro, bo tam, po pierwsze, Rezerwa Federalna zaczęła już normalizować politykę pieniężną, a rynki zapowiadają, że tempo zacieśniania polityki będzie przyspieszane. To tradycyjnie promuje walutę państwa, które swoją politykę zacieśnia....

rozwiń
15
Podziel się:
KOMENTARZE
(15)
Rodacy w drod...
2 lata temu
Panowie z wladz panstwa zarty sie skonczyly w momencie jak polscy emeryci mieszkajacy za granica otrzymuja coraz mniejsze emerytury za ktore w krotce nie bedzie mozna przezyc. To wszystko jest spowodowane upadkiem zlotego i inflacja, dlatego domagamy sie interwencji rzadu i NBP natychmiast aby ta sytuacje rozwiazac doprowadzic do porzadku. Jestesmy wprost wsciekli ze Rzad polski i NBP doprowadzili do takiej sytuacji ale to nie jest niespodzianka jak prawie kazdy ma papiery ukonczenia Historii lub Prawa wiec jak mogli prawidlowo rzadzic finansami panstwa. Jesli w najblizszym czasie nie dojdzie do rozwiazania problemu to bedziemy zmuszeni oddac ZUS, Polski Rzad i NBP do Miedzynarodowego Trybunalu Sprawiedliwosci o odszkodowanie za nieprofesjonalne prowadzenie panstwa co doprowadzenie do jego upadku , waluty i poziomu zycia polakow w polsce i poza granicami. Ponadto nie bedziemy juz dluzej czekac na rozwiazanie problemu ktorego jestesmy ofiarami i sami wezmiemy prawo w swoje rece. W polsce dojdzie do wojny domowej co doprowadzi panstwo do porzadku.
piotr
2 lata temu
jakie załamanie... bełkot dla mnie euro powinno 8zł kosztować
raf
2 lata temu
Polski lad nadchodzi. Tak wygladaja nieudolne rzady pisuarow. Zero kasy na fundusz odbudowy. Polski lad deptajacy przedsiebiorcow, inflacja, sklocenie z kazdym Panstwem Europejskim przez co inwestorzy zaczynaja Polske omijac.
Krakus
2 lata temu
Przypomniał mi się nagłówek: "Glapiński: za podwyżką stóp procentowych stoi Duch Święty" HA HA :D
Markos
2 lata temu
Ludzie przecież obniżenie wartości złotego to najlepsza metoda na wyrwanie od Nas kasy z banków , konflikt w który jesteśmy uwikłani ma za zadanie pokazać gdzie jesteśmy Ci co pomagają teraz chca Nas zniewolić.