Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

30 proc. ceny paliwa to podatki. "Marże są niskie"

– Około 30 proc. ceny paliwa to są podatki, czyli suma akcyzy, opłaty paliwowej, opłaty zapasowej, opłaty emisyjnej. Marże hurtowe są minimalne, poniżej 1 proc. Z kolei marże detaliczne są w tej chwili na poziomie 30–40 groszy. Reszta to jest koszt zakupu i przerobu surowca, zakupu biokomponentów, czy logistyki. Marże są w tej chwili niskie i nawet, jeśli stacje by z nich zrezygnowały, to efekt byłby niewielki – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Rafał Zywert, analityk BM Reflex.

Tagi:
podatki, paliwa, ceny
0
0
8
Podziel się
Komentarze (8)
zobacz więcej komentarzy (8)
KOMENTARZE
(8)
Emeryt.
miesiąc temu
Na osiedlach w miastach widzę dużo samochodów które nie są używane, po prostu są drogie w utrzymaniu, samochód obecnie musi pracować na siebie czyli droga do pracy, a to i tak odczuwa się mocno w kieszeni, jak jest dość daleko do pracy. Nie długo w CPN nie będą mieli pracy przez drożyznę.
Wkur....
miesiąc temu
a ciekawe skąd cena oleju opałowego 7,30 za litr? Czym ogrzać dom? Patykami z lasu? Gazu ni ma... Znowu ustawić kopciucha?
Mietek
miesiąc temu
Małe marże? Jasne. Tylko dlaczego jak olej napędowy był po 3,5-4zł to między stacjami było 20gr na litrze różnicy? Między drogą stacją koło Warszawy a tanią stacją koło Dąbrowy Górniczej tego samego koncernu było kiedyś 25gr różnicy a w TV przekonywali że mają 20gr marży. Teraz bez problemu można znaleźć stację z różnicą 20-25gr w tym samym mieście. W niedziele na trasie widziałem na Lotosie 7,39 a kilka km dalej na BP 7,12. Ktoś rozumiem dokłada?
Vex
miesiąc temu
Nie "tylko 30-40 gr", bo to jest aż 4-5.6%
stary
miesiąc temu
Obajtek mówił że marza rafinerii to 30%(transport, przeróbka, zyski ) Grosz do grosza... i zaraz się wyda że nie 30% państwo z ceny paliwa dostaje a 40 może 50%