Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Niemcy nie będą przedłużać obniżki VAT-u. Ale i tak mają niższą do końca roku

5
Podziel się:

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz powiedział, że jest przeciwny przedłużeniu tymczasowej obniżki podatku od towarów i usług, która miałaby pobudzić gospodarkę dotkniętą pandemią, poinformował Reuters. - Ważne jest, by od początku wiedzieć, kiedy to się zakończy - dodał.

Do końca roku VAT w Niemczech będzie wynosił 16 proc.
Do końca roku VAT w Niemczech będzie wynosił 16 proc. (PAP)
bEEnUuol

Niemieckie władze mają nadzieję, że pakiet stymulacyjny, wart ponad 130 miliardów euro (153 miliardy dolarów), w tym obniżka podatku VAT w celu pobudzenia popytu krajowego, pomoże w powrocie gospodarki na ścieżkę do wzrostu.

Zobacz także: Obejrzyj: <a href="https://wideo.wp.pl/slug-6536903244732033v">Niemcy. Boom na mięso ekologiczne</a>

Małe i średnie przedsiębiorstwa, które są szczególnie dotknięte pandemią, mogą ubiegać się o pomoc pomostową - ale tylko do końca sierpnia. Wsparcie jest częścią pakietu stymulacyjnego rządu niemieckiego. Refundacji mogą podlegają stałe koszty operacyjne w wysokości do 50 000 euro miesięcznie od czerwca do sierpnia.

bEEnUuon

Nasi sąsiedzi obniżyli również zasadniczą stawkę VAT z 19 proc. do 16 proc. Część produktów - podobnie jak w Polsce - ma tam jednak obniżoną stawkę VAT. Ta również poszła w dół. Stawka na większość artykułów żywnościowych spadła tam z 7 do 5 proc. Cały pakiet obniżek ma pobudzić konsumpcję.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEEnUuoO
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(5)
Hans
rok temu
Ja wam niedługo pokaże że ta obniżka to kit..!!!
renixonka
rok temu
W Niemczech obnizyli VAT ale to nie pobudzilo gospodarki . Ludzie nie wydaja pieniedzy , trzymaja ja w domu . Nie ma co sie powolywac na Niemcow nie jest tak kolorowo jak Polacy mysla .
Euro ,
rok temu
Niemcy mają 300 mdl Euro nadwyżki ,to mogą tak robić .
bEEnUuoP
PoloniaPrzemy...
rok temu
Tylko Karpaty Lwow
Brawo88
rok temu
Brawo Emiljanowicz musi odejsc