Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|

Nowe stawki za korzystanie z gazu. Wejdą w życie w przyszłym roku

84
Podziel się:

Znana jest już przyszłoroczna stawka sprzedaży gazu dla gospodarstw domowych. Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził taryfę PGNiG Obrót Detaliczny. Okazuje się, że w przyszłym roku Polacy korzystający z gazu zapłacą nieco mniej.

Nowe stawki za korzystanie z gazu. Wejdą w życie w przyszłym roku
Stawki za sprzedaż gazu będą w przyszłym roku mniejsze (zdj. ilustracyjne). (Pexels, Honye)
bEKpOcUR

Stawki za sprzedaż gazu zaproponowane przez PGNiG OD będą w 2021 roku niższe o 4,5 proc. - podaje internetowa odsłona "Faktu". Nie zmienią się natomiast stawki oplat abonamentowych.

Co to oznacza? W przyszłym roku można się spodziewać spadku średnich płatności za obrót (czyli za cenę paliwa gazowego oraz opłaty abonamentowej) średnio o 4,1 proc. Dotyczy to odbiorców używających tak gazu wysokometanowego, jak i gazów zaazotowanych Ls i Lw.

bEKpOcUT

Obniżkę cen zawdzięczamy niskim cenom gazu na Towarowej Giełdzie Energii. Prezes URE Rafał Gawin zwrócił uwagę, że ceny gazu na rynku hurtowym "są najniższe od wielu lat".

- Nowa taryfa dla PGNiG Obrót Detaliczny jest trzecią kolejną zatwierdzoną przez regulatora obniżką cen gazu dla odbiorców w gospodarstwach domowych - mówi Rafał Gawin, Prezes URE, cytowany przez "Fakt".

Zmiany w cenach gazu w taryfach PGNiG OD można zaobserwować od początku tego roku. Prezes URE zatwierdził obniżkę w styczniu o 2,9 proc., w lipcu - o 10,6 proc

bEKpOcUZ
Zobacz także: mBank webinar odc. 2: Cele i plany inwestycyjne – jak je określać?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKpOcVu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(84)
Chester
10 miesięcy temu
co za bzdury!!!!!w Polsce jeszcze nigdy nic nie potaniało!!!!!!!!!!!
Polak
10 miesięcy temu
Nie wierzę!!!
Nik
10 miesięcy temu
Taniejąl lokomotywy i czesci do rozjazdow torowych
bEKpOcVv
40 i 4
10 miesięcy temu
Komentarz to Ja już wysłałem!!!!
40 i 4
10 miesięcy temu
Już teraz jest zaniżana kaloryczność gazu (dłużej trzeba gotować np. wodę) i teraz to będzie trwało dwa razy dłużej) i rachunek wyjdzie w najlepszym wypadku taki sam!~, ale jak znam życie(czyli złodziejstwo wszelkich instytucji Rządowych), to bedzie wyższy.
...
Następna strona