Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Polski Ład. Rząd wycofuje się ze zmian w składce zdrowotnej? Mają być modyfikacje

180
Podziel się:

Rzecznik rządu zapowiedział, że do Polskiego Ładu zostaną wprowadzone pewne korekty. Piotr Müller wskazał, że ma chodzić o reformy podatkowe.

Polski Ład. Rząd wycofuje się ze zmian w składce zdrowotnej? Mają być modyfikacje
Rząd ma wprowadzić modyfikacje do Polskiego Ładu (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bEIUasut

Rzecznik rządu uważa, że do Polskiego Ładu zostaną wprowadzone pewne korekty. Piotr Müller ma nadzieję, że w tym tygodniu zakończą się robocze prace nad uwagami zgłoszonymi do sztandarowego społeczno-ekonomicznego projektu PiS i Zjednoczonej Prawicy.

Müller w Polskim Radiu24 poinformował o zakończeniu, że z końcem sierpnia zakończyły się konsultacji społecznych dotyczących Polskiego Ładu.

- Liczę na to, że w tym tygodniu zespół zakończy już takie robocze prace nad tymi uwagami. Bacznie będziemy przyglądać się tym uwagom, które zostały zgłoszone i nie wykluczam, że część z tych uwag oczywiście zostanie uwzględniona – mówił rzecznik rządu.

bEIUasuv
Zobacz także: Biegną, żeby pomagać. Kolejna edycja Poland Business Run

Polityk powiedział, że analizowane są zgłoszone poprawki, które mogłyby być wprowadzone do zmian podatkowych.

Rzecznik rządu podkreślił, że propozycje podążają "w tym samym kierunku" co plan rządu, czyli: "stworzenie sprawiedliwego systemu podatkowego, obniżenie podatku dla 18 mln obywateli, emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł i sprawiedliwy system płacenia składek zdrowotnych".

bEIUasuB

Z informacji money.pl wynika, że praktycznie nie zmienią się przepisy dotyczące pracowników etatowych. Nadal zarabiający mało lub średnio mają dostać podwyżkę. Nieco więcej zapłacą ci z wynagrodzeniem powyżej 13 tys. zł brutto.

Zmiany dotyczyć mają natomiast przedsiębiorców i składki zdrowotnej. Ostateczne rozwiązania według naszych informacji mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIUasuW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(180)
Emeryt
miesiąc temu
Czy składka ma wzrosnąć? Tzn.że emeryci też zapłacą wyższą składkę,bo przecież płacą,co już jest kuriozalne,bo przecież płacili cały okres pracy. Czyli podatku nie będą płacić,ale za to wyższą składkę, no proszę!
prof. MM
miesiąc temu
Doradzą gwiazdkę z treścią ''nie dotyczy urzędników watykańskich''.
pojdziemy na ...
miesiąc temu
ZWERYFIKOWAC TO TRZEBA CALY RZAD ...co to znaczy sprawiedliwy podzial skladek? czybym placi wysza skladke to bede mial dostep do uslug medycznych specjalistow jak do tej pory od paru do kilkunastu miesiecy stania w kolejce?
bEIUasuX
rozwojowo a n...
miesiąc temu
Zero podwyższania podatków dla najmniejszych jednoosobowych firm, nawet gdyby mieli dużo zarabiać, niech się rozwijają i w przyszłości tworzą miejsca pracy.
hthk
miesiąc temu
a mieli dbać o mikro firmy, a tu bajt im podateczki, oj wybory zweryfikują te pomysły
...
Następna strona