Trwa ładowanie...
bEEnDrEB
Notowania
Przejdź na

Sprzęt elektroniczny może zdrożeć o 6 proc. "Producenci nie wezmą opłaty reprograficznej na siebie"

- Potencjalnie bardzo szkodliwa będzie opłata reprograficzna. 6 proc., które proponują, to po prostu 6 proc. więcej za każdy sprzęt, który kupimy. Na pewno producenci nie wezmą tego na siebie - mówił w programie "Money. To się liczy" Wojciech Buczkowski, prezes Grupy Komputronik. Opłata reprograficzna jest doliczana do ceny urządzeń i nośników służących do kopiowania. W Polsce obecnie wynosi od 1 do 3 proc. ceny sprzętu. Resort kultury od dawna już zapowiada, że zostanie rozszerzona m.in. na smartfony, tablety, telewizory. ZAIKS, główny orędownik tej opłaty, chce, by wynosiła 6 proc. - Nie ma wątpliwości: podatki powodują, że ceny rosną, na końcu i tak zapłacą klienci - podkreślał Buczkowski.

28-01-2021
Tagi:
podatki, elektronika, ceny
0
0
53
Podziel się
Komentarze (53)
zobacz więcej komentarzy (53)
bEEnDrEN
KOMENTARZE
(53)
Zeed
8 miesięcy temu
Proponuję zlikwidować podatki i zabierać wszystkie dochody, otworzyć gar-kuchnie w gminie żeby niewolnik nie zdechł. Tak byłoby uczciwiej. Po co mamić ludzi wolnością, która już istnieje w szczątkowej formie. Dla motłochu nie zrobi to różnicy im wystarczy socjal i głos kupiony.
podatnik
8 miesięcy temu
może za PO kradli ale na miarę ośmiorniczek Pis kradnie Miliardy i rozdaje kolesiom którzy stoją na czujce tadkom z torunia i kurskim wizjom aby wmawiali tępakom że to dla nich a druk pustego pieniądza idzie w najlepsze
ferdek
8 miesięcy temu
Ludzie żyją i pracują po to żeby płacić podatki z których opłacane są nieprodukcyjne obszary państwa takie jak , nauka, zdrowie , bezpieczeństwo itp. Nic innego do tej pory nie wymyślono. Dlatego nikt nikogo nie okrada . Tak po prostu działa każde państwo. Wszyscy którzy mówią inaczej kłamią.
bEEnDrFf
Sandra
8 miesięcy temu
Tamci też kradli, ale nie tyle co CI
ZAICev
8 miesięcy temu
Najlepiej gdyby opłata reprograficzna wynosiła 160proc.
...
Następna strona