Notowania

podatki
27.07.2018 08:26

Spadek po dalszej rodzinie może sporo kosztować. Podatek po najwyższej stawce

Spadek po wnuku ciotki opodatkowany zostanie według najwyższych stawek, tak jak po osobie obcej

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ ZBRANIECKI)

Dla fiskusa dalsza rodzina jest jak obcy. Spadek po kolejnych krewnych i powinowatych może być obciążony podatkiem o najwyższej - 20-proc. stawce.

Spadek po wnuku ciotki opodatkowany zostanie według najwyższych stawek, tak jak po osobie obcej – pisze ”Rzeczpospolita”. Jak to możliwe? Otóż taki krewny nie jest traktowany przez skarbówkę, jako np. siostrzeniec i nie trafia do II grupy podatkowej, ale do dalszej – III grupy.

Tym samym zamiast 12 proc. podatku osoba, która otrzymała spadek będzie musiała zapłacić najwyższą stawkę 20 proc. – informuje dziennik.

Nowa Ordynacja Podatkowa powinna do końca roku trafić do parlamentu:

Ministerstwo Finansów wyjaśniło tę kwestię w odpowiedzi na zapytania poselskie nr 7453 i 7436, jak należy prawidłowo ustalać stawki podatku od spadków i darowizn.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2018

azBo Polaków trzeba łupic z każdej strony,nie pozwolic aby bogacili się,a jeszcze żeby otwierali firmy.Zabrac podatek jak najwyższy,i państwo wyda te … Czytaj całość

28-07-2018

podatniktrzeba wziac za mordee urzedasów z MF l;amiacych prawo . Czy to sa swiete krowy? Do kicia z tymi przestepcami morawieckiego.

Rozwiń komentarze (2)