Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym. Senat nie miał uwag

2
Podziel się:

Przy przejęciu składu podatkowego jego dotychczasowy posiadacz nie będzie musiał zapłacić akcyzy od produktów znajdujących się w tymże składzie - taką zmianę przewiduje nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym. Senatorowie nie zgłosili do niej uwag, a to oznacza, że trafi ona na biurko prezydenta, gdzie będzie czekała na jego ocenę.

Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym. Senat nie miał uwag
Podatek akcyzowy po nowemu. Senatorowie jednomyślni (PAP, PAP/Tomasz Gzell)
bEJdlzyZ

Rzadko spotykaną zgodnością wykazali się senatorowie przy głosowaniu nad nowelizacją ustawy akcyzowej. Za jej przyjęciem bez poprawek zagłosowało 100 przedstawicieli Senatu. Tym samym trafi ona teraz do Pałacu Prezydenckiego, gdzie będzie oczekiwać na decyzję prezydenta RP.

Przepisy akcyzowe dla składów podatkowych

Nowelizacja ustawy to ważna wiadomość z punktu przedsiębiorców prowadzących działalność związaną ze składami podatkowymi, w który są np. napoje alkoholowe, papierosy lub paliwa.

Dotychczas, jeżeli np. decydowali się sprzedać swój skład, to nie byli automatycznie zwolnieni z uiszczania akcyzy. Następowało to dopiero w momencie, gdy wystąpili o cofnięcie zezwolenia akcyzowego i w tym samym czasie występował o nie nowy właściciel składu. Jednocześnie dotychczasowy właściciel musiał zapłacić daninę od produktów umieszczonych w składzie.

bEJdlzzb

Nowela zlikwiduje bariery dla przedsiębiorców

Nowe przepisy mają uprościć powyższą procedurę, a przede wszystkim usunąć obowiązek zapłaty akcyzy od produktów w nich zgromadzonych.

Podmiotów, które odczują nowe przepisy, jest w Polsce około 800.

Zobacz także: Paliwo powyżej 6 zł? "To tylko kwestia czasu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJdlzzC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
EbacPis
1 tyg. temu
Ufff ulżyło mi chociaz mnie to nie dotyczy. Będę płacił większy podatek w spółce :)
Ares
1 tyg. temu
Co z tego wynika dla przeciętnego Kowalskiego?