Trwa ładowanie...
bEKNkfdx
Notowania

Adam Ringer – Wszystkie wiadomości

Absurd prawny. Mogą działać w galeriach, ale tylko teoretycznie. Właściciele nie obniżają im czynszów
36
13.01.2021 10:08

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Absurd prawny. Mogą działać w galeriach, ale tylko teoretycznie. Właściciele nie obniżają im czynszów

Najemcy negocjują z galeriami handlowymi. - Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Nie mamy zakazu działania w centrach handlowych, rząd powiedział, że możemy działać na wynos. To bardzo fajne, ale po pierwsze - w galeriach nie ma ludzi, bo sklepy są zamknięte, a po drugie - jest zakaz napicia się kawy w lokalu, w centrum handlowym i na ulicy. Niemniej, nie ma formalnego zakazu działania, więc część galerii uważa: możecie działać, to nam płaćcie. My nie płacimy i idziemy do sądu - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes sieci kawiarni Green Caffe Nero.

Przedsiębiorcy walczą o przetrwanie. Lepsza pomoc, czy szybsze odmrożenie gospodarki?
1
13.01.2021 9:58

GASTRONOMIA
 / 
Przedsiębiorcy walczą o przetrwanie. Lepsza pomoc, czy szybsze odmrożenie gospodarki?

Rząd przedłuża obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Przedsiębiorcy woleliby otrzymać większe wsparcie od państwa, czy szybciej wrócić do prowadzenia działalności? - Zakładam, że otwarcie jest niemożliwe, że lekarze epidemiolodzy, którzy mówią, że nie można otwierać, wiedzą lepiej ode mnie. Po drugie, co z tego, że otworzymy, skoro ludzie są tak przestraszeni, że i tak nie przyjdą - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes sieci kawiarni Green Caffe Nero. - Problem jest bardziej skomplikowany. Poza tym, działamy w pewnym otoczeniu. Mamy kawiarnie przede wszystkim w centrach miast, blisko biurowców, tam po prostu nie ma ludzi - dodał.

Szczepienia przeciwko covid. Właściciel sieci kawiarni jest 70+ i czeka na swoją kolej. "W takim tempie może uda się w 2024"
4
12.01.2021 12:16

SZCZEPIENIA
 / 
Szczepienia przeciwko covid. Właściciel sieci kawiarni jest 70+ i czeka na swoją kolej. "W takim tempie może uda się w 2024"

Przedsiębiorcy mają nadzieję, że szczepienia pomogą wrócić im do normalnej działalności. - Bardzo na to liczymy. Mamy takie hasło: "cała nadzieja w kawie". To można teraz zamienić na: "cała nadzieja w szczepionkach". Jednak to idzie bardzo wolno, miejmy nadzieję, że to się rozkręci, a na razie dokładamy do biznesu co miesiąc - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero. Pytany o to, czy się zaszczepi, odparł, że tak. - Zaszczepię się, kiedy tylko będzie okazja. Czekam, jestem 70 plus, więc myślałem, że mogę już za parę dni się zameldować. Od wczoraj wiem, że dopiero 25 stycznia. Jeśli szczepienia będą prowadzone w obecnym tempie, to może gdzieś w 2024 się uda - dodał Ringer w rozmowie z money.pl.

"Rozmowy z rządem nic nie dają, dorobek życia leży w gruzach". Przedsiębiorcy są rozgoryczeni
3
12.01.2021 12:07

RZĄD
 / 
"Rozmowy z rządem nic nie dają, dorobek życia leży w gruzach". Przedsiębiorcy są rozgoryczeni

Biznes nadal zamknięty, czy przedsiębiorcy proponują jakąś datę otwarcia? - Terminu nie proponowaliśmy, nie jesteśmy ekspertami od epidemii, przyjmujemy, że oni wiedzą lepiej. My, czyli związek pracodawców HoReCa, nie mówimy "otwierajcie nas", nie wychodzimy na ulice, staramy się rozmawiać z władzami, ale te rozmowy nic nie dają. Widać, że rozgoryczenie narasta - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero. - Ostatnie spotkanie z rządem było burzliwe. Ludzie mówili: dorobek całego życia leży w gruzach. W związku pracodawców HoReCa są poważne firmy, które nie będą okupowały ministerstwa rozwoju czy Sejmu, ale widać, że jest olbrzymia rozpacz. Nastroje w branży są absolutnie wisielcze, głównie dlatego, że nie ma wsparcia - dodał Ringer w rozmowie z money.pl.

Rząd zapomniał o studentach i uderzył tym w przedsiębiorców. Właściciel sieci kawiarni wytyka błędy
43
12.01.2021 11:05

KRYZYS
 / 
Rząd zapomniał o studentach i uderzył tym w przedsiębiorców. Właściciel sieci kawiarni wytyka błędy

Rząd chwali się miliardami przekazanymi na wsparcie biznesu w kryzysie, jednak do wielu przedsiębiorców pomoc nie dotarła. - Obserwuję, co przedstawiciele rządu mówią na konferencjach prasowych, a nawet na spotkaniach z nami. Nowy lockdown jest od 24 października, minister Gowin mówił wtedy, że nikt nie pozostanie bez pomocy, pieniądze będą na kontach już w listopadzie. Jest styczeń, a nikt nic nie otrzymał - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero. - Poza tym zapisy w tarczy 6.0 to może szczegóły, ale są rozstrzygające. Dam przykład - wspomaganie wynagrodzeń pracowników. Nagle pojawił się zapis, że to tylko ozusowane wynagrodzenia mogą być wspomagane. Wyeliminowano tym grupę studentów, których nawet nie można zarejestrować w ZUS-ie, bo takie są polskie przepisy. Przez to nie ma żadnego dofinansowania do ich wynagrodzeń. Na spotkaniu z minister Semeniuk powiedziała, że studenci nic nie dostaną, bo to jest za drogie. Za drogie? Dla kogo? Dla tych młodych ludzi, którzy pracują w kawiarniach, żeby sfinansować studia, czy dla przedsiębiorstw, które wypłacają im pensje bez wsparcia? W naszym przypadku to jest 70 proc. pracowników - podkreślił Ringer w rozmowie z money.pl.

bEKNkfdz
Lockdown nawet do kwietnia. Przedsiębiorcy usłyszeli to na spotkaniu z minister
277
12.01.2021 10:21

GASTRONOMIA
 / 
Lockdown nawet do kwietnia. Przedsiębiorcy usłyszeli to na spotkaniu z minister

Biznes nadal zamknięty, rząd ogłosił wydłużenie obostrzeń. - Nie byłem tym zaskoczony, bo już byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie. To nie było nawet "raczej", tylko na zasadzie, że nie ma na co liczyć, że "raczej nie oczekujcie" - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero. - Przyzwyczajamy się. Od 10 miesięcy, czyli od marca, nie prowadzimy normalnej działalności, z czego już 5 miesięcy jest w zamknięciu. Nie wolno nam przyjmować gości w lokalach, obroty spadły o 65-70 proc. Mamy tylko ułamek tego, co było, a zostajemy z prawie pełnymi kosztami - dodał.

Money. To się liczy. Bunt restauratorów. Gościem prezes Green Caffe Nero
11
12.01.2021 8:50

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Bunt restauratorów. Gościem prezes Green Caffe Nero

Dziś w programie pytamy o sytuację branży gastronomicznej i coraz większy bunt przedsiębiorców przeciwko zamrożeniu branży. Gościem będzie Adam Ringer, prezes sieci kawiarni Green Caffe Nero. W drugiej części o domach, które pomagają chronić środowisko mówi Adam Jędrzejczak , prezes Danfoss Poland. Zapraszamy od 9.15.

Tarcza antykryzysowa "to dla nas puszcza nie do przebicia". Szef Green Caffe Nero mówi, w czym leży trudność
55
19.05.2020 11:53

KORONAWIRUS
 / 
Tarcza antykryzysowa "to dla nas puszcza nie do przebicia". Szef Green Caffe Nero mówi, w czym leży trudność

- Dotychczas nie zwolniliśmy nikogo - mówi Adam Ringer, prezes sieci Green Caffe Nero. Rzecz w tym, że - jak tłumaczy - większość ich pracowników to studenci, z których część w związku z zamknięciem uczelni wróciła do rodziców, niektórzy wypowiedzieli umowy najmu mieszkań w Warszawie i nie mogą przyjechać w ciągu jednego dnia. Ringer, zapytany o tarczę antykryzysową, odparł: - Nie możemy się jeszcze dobrać do tej tarczy. 1 maja nagle PFR zmienił warunki kwalifikacji przedsiębiorstw. Według jednych kwalifikacji jesteśmy dużą firmą, według innych jesteśmy średnią. Czy jesteśmy jednostką niezależną i liczy się tylko nas, czy bierze się pod uwagę całą sieć Caffe Nero, czy bierze się też naszą piekarnię? - mówił o dylematach formalnych. - Zmuszeni byliśmy zatrudnić bardzo drogich ekspertów, żeby to przebadali, zanim złożymy wniosek. Dla nas to jest puszcza nie do przebicia - puentuje.

Pierwszy dzień otwarcia kawiarni za nami. "Spadek sprzedaży o połowę"
36
19.05.2020 11:24

KORONAWIRUS
 / 
Pierwszy dzień otwarcia kawiarni za nami. "Spadek sprzedaży o połowę"

- Ruch w kawiarniach był bardzo zróżnicowany. Centrum miasta jest puste, spadek wobec tego, co było rok temu, to nawet 75 proc. w centrach miast i w biurowcach. Natomiast w tzw. sypialniach, gdzie ludzie mieszkają i bardzo dużo z nich pracuje z domu, spadek był znacznie niższy - mówi Adam Ringer, prezes sieci Green Caffe Nero. - Generalnie sprzedaliśmy połowę tego, co było rok wcześniej - podsumowuje. Jak zaznacza, odmrożenie nie oznacza, że wszystko wolno, jednak klienci są bardzo zdyscyplinowani. Wielu, jak dodaje Ringer, czekało na otwarcie kawiarni. - Mamy klientów, którzy wieszali na kawiarniach plakaty: kiedy się otworzycie, tęsknimy - mówił w programie "Money. To się liczy". - Dobre jest to, że mogą usiąść teraz w ogródku bez maseczki, delektować się kawą i obserwować ludzi chodzących w maseczkach po ulicy - mówi Ringer.

bEKNkfdF
Kawiarnie znów działają. "Boję się, że po otwarciu straty mogą się podwoić"
237
19.05.2020 10:35

KORONAWIRUS
 / 
Kawiarnie znów działają. "Boję się, że po otwarciu straty mogą się podwoić"

- Koszty są jak były rok temu, a sprzedaży tylko połowa - to nie jest optymistyczne - mówi Adam Ringer, prezes sieci Green Caffe Nero, w rozmowie z "Money. To się liczy". - Boję się, że po otwarciu straty mogą się podwoić - dodaje. Dlaczego? Tłumaczy, że powody są trzy. Po pierwsze czynsz. - Moim głównym zajęciem są rozmowy z wynajmującymi i tłumaczenie, że czynsz nie może wynosić tyle, co przed pandemią - mówi Adam Ringer. Jak powiedział, najmniej skłonne do ustępstw są zagraniczne fundusze inwestycyjne, które kupiły budynki biurowe. - Te lokale w budynkach biurowych są puste, a fundusze uważają, że się nic nie wydarzyło, powołują się w listach do nas, że są zobowiązane, by dbać tylko o interes swoich inwestorów - mówi Ringer. Jak dodał, z sieciami handlowymi jest różnie, ale historycznym jest oświadczenie z 5 maja, gdzie te największe orzekły, że centra handlowe bez najemców nie mają sensu. Ringer wymienił też inne koszty, które pojawiają się po otwarciu. Pracownicy wracają po postojowym to jedna rzecz, a kolejna - mała sprzedaż, która generuje olbrzymie koszty. - Nie może być tak, że bar będzie wystawiał jedno stare wyschnięte ciasto, trzeba będzie wystawiać towary, których się nie będzie sprzedawało - mówi Adam Ringer.

"Money. To się liczy". Gastronomia odmrożona. Gościem prezes Green Cafe Nero
7
19.05.2020 8:58

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gastronomia odmrożona. Gościem prezes Green Cafe Nero

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o otwarcie restauracji i kawiarni - jak sobie radzą w nowej rzeczywistości i czy odrabiają straty? Gościem będzie Adam Ringer, prezes sieci Green Cafe Nero. W drugiej części o długofalowym planie ratowania gospodarki od skutków epidemii mówi dr Maciej Bukowski, prezes WiseEuropa. Zapraszamy od 9.15.

"Money. To się liczy". Odmrażanie gastronomii. Gościem prezes Green Cafe Nero
04.05.2020 7:42

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Odmrażanie gastronomii. Gościem prezes Green Cafe Nero

Dziś w "Money. To się liczy" tematem problemy gastronomii, która musi jeszcze poczekać na odmrożenie swojej branży. Gościem będzie Adam Ringer, prezes sieci kawiarni Green Cafe Nero. Zapraszamy od 9.15.

Prezes Green Cafe Nero: 58 kawiarni, zero zysku
1
19.12.2018 9:55

NINO O BIZNESIE
 / 
Prezes Green Cafe Nero: 58 kawiarni, zero zysku

Choć przyznaje, że kawiarnia to bardzo dochodowy biznes, Adam Ringer utrzymuje się z udziałów w kilku innych biznesach.

bEKNkfdG
Właściciel znanej sieci kawiarni: najdroższe jest puste krzesło
18.12.2018 11:20

NINO O BIZNESIE
 / 
Właściciel znanej sieci kawiarni: najdroższe jest puste krzesło

Prezes sieci Green Caffe Nero doskonale wie, jak ważne są spotkania przyjaciółek przy kawie. Nino Dżikiji tłumaczy, dlaczego nie denerwuje go, gdy kilku studentów zrzuca się na jedną herbatę i przesiaduje godzinami w lokalu.

Prezes Green Cafe Nero: kawa sypana to żart
13
16.12.2018 20:37

NINO O BIZNESIE
 / 
Prezes Green Cafe Nero: kawa sypana to żart

W programie "Nino o biznesie" Adam Ringer mówi, że amerykańskie koncerny zniszczyły tradycję picia kawy w Polsce. Biznesmen zdradza też, jak wybiera miejsce dla nowej kawiarni i dlaczego płaci 27 tys. zł miesięcznie za kawiarnię, która nie działa.

Salmonella w Green Caffe Nero. Prezes przeprasza pokrzywdzonych
97
05.06.2018 9:15

ADAM RINGER
 / 
Salmonella w Green Caffe Nero. Prezes przeprasza pokrzywdzonych

Sanepid bada sprawę serii zatruć w kawiarniach Green Caffe Nero. Do szpitali trafiło kilkanaście osób. - Jest nam z tego powodu bardzo przykro i bardzo przepraszamy. Staramy się ustalić, co było przyczyną tego, co się stało - powiedział Adam Ringer, prezes sieci.