Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd zapomniał o studentach i uderzył tym w przedsiębiorców. Właściciel sieci kawiarni wytyka błędy

Rząd chwali się miliardami przekazanymi na wsparcie biznesu w kryzysie, jednak do wielu przedsiębiorców pomoc nie dotarła. - Obserwuję, co przedstawiciele rządu mówią na konferencjach prasowych, a nawet na spotkaniach z nami. Nowy lockdown jest od 24 października, minister Gowin mówił wtedy, że nikt nie pozostanie bez pomocy, pieniądze będą na kontach już w listopadzie. Jest styczeń, a nikt nic nie otrzymał - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero. - Poza tym zapisy w tarczy 6.0 to może szczegóły, ale są rozstrzygające. Dam przykład - wspomaganie wynagrodzeń pracowników. Nagle pojawił się zapis, że to tylko ozusowane wynagrodzenia mogą być wspomagane. Wyeliminowano tym grupę studentów, których nawet nie można zarejestrować w ZUS-ie, bo takie są polskie przepisy. Przez to nie ma żadnego dofinansowania do ich wynagrodzeń. Na spotkaniu z minister Semeniuk powiedziała, że studenci nic nie dostaną, bo to jest za drogie....

rozwiń
0
0
26
Podziel się
Komentarze (26)
zobacz więcej komentarzy (26)
KOMENTARZE
(26)
Tak....
rok temu
PARDOM INNA SPRAWA.. .....WLODARCZYK DOBRY CZLOWIEK OGOLNIE.. ...SEDZO PROSZE ... POLUZUJ JEGO WYROK .. ABY WYSTAPIL W WALCE .... DZENKUJE...
jaa
rok temu
Gdyby nie lockdown, nie byłoby takich strat. Można funkcjonować w maseczkach i z dystansem. Nikt nie chce większych obostrzeń i lockdownu. Większość z nas bardziej niż utraty zdrowia boi się utraty dochodów. Wiele osób ryzykuje zakażenie, bo nie mają żadnych rezerwowych zasobów pieniędzy na przetrwanie bez pracy. Są o jedną wypłatę od długów. Żal mi tych osób, bo ich sytuacja nie jest do pozazdroszczenia. Przez korona-kryzys wielu straci pracę lub biznes i dochody. Najgorsze, że jak wirus minie to może nie być do czego wracać, bo wielu firm nie będzie. Dlatego oprócz pensji i pracy przed kryzysem potrzebna była wiedza finansowa – jak zarządzać pieniędzmi, jak oszczędzać i inwestować. W książce pt. Emery tura nie jest Ci potzrebna autor przestrzegał o tym, że zawsze możebyć jakiś kryzys na świecie lub w rodzinie (utrata pracy, choroba), że trzeba się przygotować na kryzysowe sytuacje. W tej książce piszą jak prostymi metodami zbudować własny majątek i bezpieczeństwo finansowe.
Jacek
rok temu
Umywacie ręce jako firma od wszystkiego. Zamknęliście z dnia na dzień kawiarnie, mimo, że mogly byc otwarte, informując tym samym baristow ze zostają bez pracy z dnia na dzień i ze dostaną postojowe, bo wam się nie opłaca otwierać kaworni i będziecie się sadzic z najemcami.... to jest kpina, wy i wasze rządy. Gdzie wtedy myśleliście o baristach???
Matka
rok temu
Mój syn jak się nagadał, nagrał, wynudził w pandemii, zachciało się jemu uczyć. Jakie w ofercie panstwowego nauczania studium techniczne policealne. może nawet dwa kierunki zawodowe, uzupełniające. pytanie: w jakim kierunku pójdzie rozwój gospodarczy? żeby praca po wykształceniu była możliwość? czy możliwe są po przymusowym domowaniu covidowym - początek szkoły zaocznej od wiosny? a może nawet z opcją nauki podczas lata? bo szkoda czasu, a już się nabawił na wszystkie opcje i ambicja naukowa jego nadejszła:)
Witek
rok temu
Wszyscy narzekający tu i teraz mieli możliwość w 2020 r. głosować przeciwko PIS podczas wyborów prezydenckich. Wynik wyborów znamy a więc narzekanie to strata czasu. Trzeba było myśleć wcześniej.
...
Następna strona