Trwa ładowanie...
bCYrWvYR

Notowania

Nfośigw – Wszystkie wiadomości

9
23.06.2020 7:54

DOTACJA
 / 
Ruszają dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych

18750 złotych - tyle wyniesie maksymalnie dopłata Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do zakupu samochodu elektrycznego w programie "Zielony samochód". Wnioski Fundusz przyjmuje od piątku za pośrednictwem strony internetowej.

27
20.06.2020 11:14

ENERGETYKA
 / 
Piotr Woźny trafił do imperium Solorza, a nie do UKE. Rynek zaskoczony

Pod koniec maja Piotr Woźny zaskoczył rezygnacją Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spodziewano się, że zostanie prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zamiast tego jednak trafił do imperium Zygmunta Solorza.

92
19.03.2020 8:09

ENERGETYKA
 / 
Sprzeczka na szczycie. Ministrowie pokłócili się o węgiel i prąd

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski sprzecza się z Piotrem Woźnym odpowiedzialnym za program "Czyste Powietrze". Panowie pokłócili się o węgiel i import energii z krajów UE. Jednak była to "walka" na argumenty.

98
25.07.2019 8:55

NFOŚIGW
 / 
Szokujące wyniki kontroli w NFOŚiGW. Instytucją kierował przyjaciel prezesa PiS

7,2 mln zł na portal Puszcza.tv, który stworzyła fundacja Tomasza Sakiewicza, naczelnego "Gazety Polskiej". Zdaniem NIK ten wydatek Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej był "przedwczesny" i "nierzetelny". Lista nieprawidłowości jest dłuższa.

9
15.03.2019 7:14

SREBRNA
 / 
NFOŚiGW wydał blisko 500 tys. zł na reklamy. Najwięcej zapłacił spółce należącej do Srebrnej

Prawie 260 tys. zł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za kampanię medialną zapłacił Forum, a więc powiązanej z PiS spółce Srebrna. Mało tego jej szefową jest żona dotychczasowego prezesa Funduszu.

bCYrWvYT
12
18.01.2019 13:17

#SMOGALERT
 / 
Piotr Woźny odchodzi z NFOŚiGW. Zajmie się pomocą miastom zagrożonym smogiem

Piotr Woźny odchodzi ze stanowiska wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nadal jest pełnomocnikiem premiera ds. programu Czyste Powietrze i zajmie się pomocą dla miast najbardziej zagrożonych smogiem.

21.10.2018 9:38

WĘGIEL
 / 
Kraków restrykcyjnie walczy ze smogiem. "Największe laboratorium antysmogowe w Europie"

Gość programu "Money. To się liczy" mówił o walce ze smogiem w Krakowie, która będzie dla urzędników poligonem doświadczalnym, jeśli chodzi o poprawę jakości powietrza w Polsce. - Kraków jest bardzo specyficznym miastem, to jest miasto, w którym od 1.09.2019 r. nie będzie można używać paliw stałych, czyli drewna i węgla do opalania domów. Czyli to będzie największe laboratorium społeczne, antysmogowe w Polsce. Dobrze przeprowadzone działania mogą bardzo znacznie jakość powietrza w Krakowie poprawić. Cała Polska to dużo szerszy problem - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

12.08.2018 11:07

NFOŚIGW
 / 
Darmowa komunikacja miejska w każdym polskim mieście? Dzięki elektromobilności

Gość programu "Money. To się liczy" mówił o możliwych skutkach pojawienia się większej liczby niskoemisyjnych autobusów i tramwajów na ulicach polskich miast. - Nie pracujemy nad pomysłem dotacji na elektryczne auta, bo samochody elektryczne to jest w pewnym sensie towar luksusowy. On jest na tyle drogi, że w tej chwili nie byłoby racjonalne dotowanie kupna samochodu. Lepiej sfinansować stacje ładowania, żeby zachęcić do kupna. To, co najważniejsze, to transport publiczny. Ja nie wiem czy nie będzie takiej sytuacji, że będą zniesione opłaty za transport publiczny dzięki temu, że będzie finansowanie niskoemisyjnego transportu. Już są takie miasta, np. Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, gdzie nie ma opłat - mówił w programie "Money. To się liczy" Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

11.08.2018 14:42

NFOŚIGW
 / 
Samorządy dostaną 10 mld z opłaty paliwowej na niskoemisyjne autobusy. Przez 10 lat

- Te wpływy pochodzą głównie z opłaty paliwowej i akcyzy. 15 proc. z tej opłaty paliwowej będzie przychodem Narodowego Funduszu właśnie na cele związane z Funduszem Niskoemisyjnego Transportu. Pierwsze środki będą przeznaczone na samorządy, czyli transport publiczny. Tu są największe potrzeby i największa emisja, żeby zminimalizować zanieczyszczenie, głównie w miastach - mówił w programie "Money. To się liczy" Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

bCYrWvYZ
11.08.2018 9:46

GEOTERMIA
 / 
W Zakopanem już płacą mniej za ciepło. Coraz więcej inwestycji w geotermię w Polsce

Gość programu "Money. To się liczy" mówił o rosnącym zainteresowaniu samorządów energią geotermalną. - U nas jest na tyle dobra geotermia, że powinniśmy na nią stawiać. Miałem telefon od prezydenta Sieradza, że wszystko wskazuje na to, że dowiercili się do tego co trzeba i będą bardzo dobre parametry. A wiercą się jeszcze otwory geotermalne w Kole, w Sochaczewie, planują Tomaszów Mazowiecki i Turek. One są drogie, ale po latach się spłacają. Już obniżane są ceny ciepła w Zakopanem, bo już ta inwestycja przynosi zyski - mówił w programie "Money. To się liczy" Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

12
05.08.2017 1:45

GOSPODARKA
 / 
Miliony na elektromobilność. Autobusy trafią do polskich miast

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył 200 mln zł na dofinansowanie zakupu przez samorządy autobusów elektrycznych. Na kontrakty liczy dzięki temu m.in. Ursus czy Solaris.

5
12.04.2017 16:19

GOSPODARKA
 / 
300 mln zł na termomodernizację. Zyska na tym wielka płyta?

Minimalna wartość projektu mogącego ubiegać się o dofinansowanie, to 3 mln zł.

7
16.01.2017 17:48

NFOŚIGW
 / 
Pieniędzy na walkę ze smogiem nie brakuje. "Zaledwie 150 wniosków o dotację"

Do dyspozycji w skali kraju ok. 5 mld zł, z których można finansować wszystkie inwestycje, które służą likwidacji emisji zanieczyszczeń do atmosfery, w tym również likwidacji tzw. smogu.

bCYrWvZa
26
06.10.2016 6:11

NFOŚIGW
 / 
Najgłębszy odwiert w Polsce powstanie na Podhalu. Znakomite źródło energii?

W Szaflarach w powiecie nowotarskim ma powstać najgłębszy odwiert w Polsce sięgający do 5 kilometrów wewnątrz ziemi. Pozyskana woda może mieć temperaturę od 130 do 150 stopni Celsjusza.

21.12.2015 10:51

KAZIMIERZ KUJDA
 / 
Kazimierz Kujda nowym prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska

Minister środowiska Jan Szyszko powołał na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdę - poinformował w poniedziałek Fundusz. Kujda z NFOŚiGW jest związany od 1998 roku, był dwukrotnie jego prezesem.

02.06.2015 7:24

GOSPODARKA
 / 
NFOŚiGW sprawdza jak samorządy wydawały pieniądze na energooszczędne oświetlenie

W ramach programu SOWA dotyczącego modernizacji oświetlenia realizowanych jest 31 przedsięwzięć w całym kraju.

31.05.2015 11:16

GOSPODARKA
 / 
Termomodernizacja domu: 300 mln zł na dopłaty

NFOŚiGW chce w tym roku uruchomić program termomodernizacyjny, skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych.

13.05.2015 15:09

GOSPODARKA
 / 
NFOŚiGW w tym roku planuje wydać ponad 6 mld zł

Narodowy Fundusz Środowiska chce tym roku wydać 6,1 mld zł.