Forum Forum dla firmDotacje

Dotacja z PUP – handel odzieżą

Dotacja z PUP – handel odzieżą

Pytanie do eksperta / *.*.*.* / 2010-03-04 10:59
Witam,
3 miesiące temu skończył mi się staż i chcę otworzyć własną działalność
typu: odzież zachodnia na wage i chcę starać się o dotacje z PUP, jakie
warunki muszę spełniać?
g_zajac / 2010-03-04 11:00 / Grzegorz Zając, specjalista ds. Projektów Finansowych
O pomoc z Powiatowego Urzędu Pracy w ramach bezzwrotnej dotacji na założenie działalności gospodarczej ubiegać się mogą wyłącznie osoby zarejestrowanie jako bezrobotne, które nie prowadziły działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku, a także w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku nie odmówiły bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, szkolenia, stażu, przygotowania zawodowego w miejscu pracy, wykonywania prac społecznie użytecznych, prac interwencyjnych lub robót publicznych. Osoby takie muszę oświadczyć, iż w okresie 12 miesięcy po dniu rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej nie podejmą zatrudnienia, nie otrzymały dotychczas z Funduszu Pracy bezzwrotnych środków na podjęcie działalności gospodarczej, nie były w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku skazane za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu. Osoby spełniające wyżej wymienione warunki zobowiązane są do złożenia wniosku o przyznanie takiego wsparcia.

Maksymalna kwota dotacji to 6-ciokrotność przeciętnego wynagrodzenia ( ok. 18 tys. PLN). Szczegółowe określenie przeznaczenia środków zawierają Regulaminy przyznawania środków z Funduszu Pracy funkcjonujące w obrębie właściwych Powiatowych Urzędów Pracy. Wnioski w zależności od danej lokalizacji przyjmowane są w sposób ciągły lub czasowo. Ważne jest, ażeby sprawdzić, czy w danym PUP istnieje możliwość uzyskania dotacji na środki obrotowe – założenie to różni się pomiędzy poszczególnymi urzędami.

Najnowsze wpisy