Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Działalność gospodarcza - formy opodatkowania, kiedy karta podatkowa?

Działalność gospodarcza - formy opodatkowania, kiedy karta podatkowa?

kremuwa / 188.47.241.* / 2013-02-08 08:11
Witam,

Chciałbym założyć działalność gospodarczą. Na chwilę obecną byłoby to sprzedawanie jednego typu produktu (sprzedaż kodów aktywacyjnych do gier, umożliwiających aktywacje pełnej wersji gry - tzw. "dystrybucja elektroniczna"). Sprzedaż odbywałaby się za pośrednictwem Allegro, a w przyszłości być może również w sklepie internetowym. Zastanawiam się nad najoptymalniejszą dla mnie formą opodatkowania.

Moje wyliczenia:
- koszt jednej sztuki towaru: 85 zł
- przychód z jednej sztuki towaru: 90 zł
- dochód z jednej sztuki towaru: 5 zł

1. Stały podatek 19%:
19% * 5zł dochodu = 95 groszy podatku

2. Ryczałt - z tego co wyczytałem dla działalności handlowej 3% przychodu (czy na pewno taka stawka?):
3% * 90 zł przychodu = 2,70 zł podatku

3. Karta podatkowa - nie mam pojęcia jakiego rzędu podatek mógłby wyznaczyć naczelnik urzędu skarbowego i czy moja działalność w ogóle kwalifikuje się pod tę formę opodatkowania.

Prosiłbym o sprawdzenie, czy moje wyliczenia w pierwszych dwóch punktach są poprawne i - jeśli to możliwe - wyjaśnienie mi, czy mogę skorzystać z karty podatkowej i czy może to być dla mnie opłacalne.

Dziękuję z góry za wszelkie rady.
Wyświetlaj:
fotograf / 2013-02-08 11:39
staly podatek to podatek liniowy i wynosi on 19%. Mozesz byc na zwyklym podatku 18%. Masz zamiar wystawiac faktury Vat ? Bo to tez wazne bo nie podales czy cena jest netto czy brutto
kremuwa / 188.47.235.* / 2013-02-08 23:32
Nie, nie zamierzam zostawać płatnikiem VAT. A co do cen... Nie chcę wywołać Twojego śmiechu, ale jak to jest z VATem na Allegro? Sprzedaż, jak bowiem wspominałem, planuję prowadzić tym właśnie kanałem.

Najnowsze wpisy