Na skróty
  • PILNE:
Forum Forum prawneKarneJak odzyskać dług od osoby prywatnej?

Jak odzyskać dług od osoby prywatnej?

skomentuj
Myszka 333 / 2009-01-21 14:59
Osoba prywatna ma w/c mnie zobowiązanie finansowe , chciałam tą sprawę załatwić polubownie ale dłużnik nawet nie odbiera telefonów , proszę o jakieś podpowiedzi w tej kwestii. Nadmienię , że ta osoba nie tylko mnie jest winna sporą sumę pieniędzy jak też domniemam , iż ta osoba oszukała wiele osób i nadal na pewno to robi. Proszę o jakieś podpowiedzi w tej sprawie od czego mam zacząć ten kłopot?
Wyświetlaj:
pokrzywdzony / 83.27.5.* / 2014-08-12 16:49
Witam
Niestety z rodziną wychodzi się najleiej na zdjęciu ! My z żoną też pożyczyliśmy kuzynce Marcie Chyży ze wsi Antolka 6000 zł. Odcięła się od świata. Nie odbiera telefonów i zerwała wszelkie kontakty. Sprawę założyłem u komornika. I o dziwo! komornik pismem mnie obliguje abym w ciągu 14 dni wskazał wierzytelności u dłużnika, które mógłby zająć. Pytam się to po co jest komornik. Jeśli on nie może takiej wiedzy zdobyć, to jak ja mam to zrobić, nie mając możliwości dostępu do ich pozyskania. Wszystko zapewne przepisała na córki, a omornik jest bezradny. Toż to chore. Komornik prędzej ściągnie dług od emerytki. A oni mają gospodarstwo- budynki, pola, ciągniki itp. Przecież to jest majątek do zajęcia. Czyli w majestacie prawa- złodzieje mają się dobrze!! Ostrzegam zatem przed w/w panią.
oszukana834 / 62.141.205.* / 2014-08-09 02:08
Przestrzegam przed firma R-Grupa SP zoo Wrocław, ul. Leszczynskiego oraz jej pełnomocnikiem Robertem Waszakiem. Firma widmo. Ani ta firma ani Robert Waszak nie spłaca należnych długów.Ani prywatnych ani firmowych. Sprawy są w sądach. nie wiemy jak się zakończą.
Ann411 / 79.139.92.* / 2014-07-08 11:57
Czy jest tu może ktoś, kto też pożyczył pieniądze Joannie i Sylwestrowi Włodarcz.... z Kukułowa ( zachodniopomorskie) ? Są mi winni z odsetkami już ok. 30 tys. jest prawomocny wyrok sądu, ale chęci do spłaty niestety brak. Czy ktoś podjąłby się windykacji długu?
soida / 89.100.185.* / 2014-06-30 22:30
Potrzebuje pomocy a nie za bardzo wiem, gdzie sie udac, mam nadzieje, ze ktos tutaj mi cos poradzi. Mieszkam obecnie w Irlandii, moj byly landlord/wlasciciel mieszkania jest mi winien pieniadze. Probowalam dojsc swoich praw tutaj ale to jak walic glowa w mur, jest prawo ale nikt go nie przestrzega. Mam zasadzone te pieniadze a jest duza szansa, ze ich nigdy nie zobacze na oczy. Facet wpadl na genialny pomysl, ze bedzie mi splacal ratalnie (prowadzi firme, wynajmuje mieszkania, wiec kase ma) i calosc kwoty odzyskam po 28 miesiacach. Moje pytanie: czy jest jakas firma windykacyjna, ktora dziala na podstawie postanowienia sadu irlandzkiego? Bede wdzieczna za odpowiedz.
rudaa / 83.28.78.* / 2014-06-13 15:17
ciezka sprawa..u mnie tez nie była spisana umowa bo pozycza się osobie znanej....osoba ta zadluzyla się u wielu osob, firm..niby przebywal w szpitalu bo miał duza firme ale chciał więcej i skonczylo się ze został z niczym......wiec pozostaje tylko czekac az "uzbiera".
uwaga na Arkadiusza Bartnickiego / 83.143.161.* / 2014-04-22 01:07
Witam serdecznie, chciałbym przestrzec przed człowiekiem, niejaki Arkadiusz Bartnicki, oszust z Radzymina, wieksze grono osob zostalo oszukanych na kwoty kilkuset tysiecy zł. Rowniez jego ojciec Stanislaw Bartnicki zam w jankowie starym, byly skorumpowany policjant, do tego jezdzacy od lat bez prawa jazdy ktory pomaga synowi w tym przestepczym procederze wykorzystując swoje "znajomosci" nabyte jeszcze podczas pracy w policji
On warszawa / 159.205.236.* / 2014-05-29 16:16
Stanisław Bartnicki i jego syn Arkadiusz Bartnicki to rodzina oszustów, przestępcy!!!
ARKADIUSZ BARTNICKI OSZUST / 159.205.234.* / 2014-04-23 16:46
Witam, przypadkowo natknąlem sie na to forum wpisując Arkadiusz Bartnicki który rowniez wyłudzil odemnie i mojej matki 20 tys zl, niestety do tej pory nie udalo nam sie tych pieniedzy odzyskac mimo ze byly 2 sprawy w sadzie, za grozby oraz za niesplacenie tej kwoty, ten przestępca znajduje sie obecnie w irlandi, ojciec tego czlowieka obiecywal do czasu splate tego dlugu ze srodkow przesylanych przez tego oszusta z irlandi, niestety przestał odbierac telefony a pozniej zglosil sprawe na policje za nękanie, ktos powinien sie wziąc za tych oszustów, adres ich zamieszkania to jankow stary 4, jezeli jest wiecej oszukanych osob... nie poddawajcie sie, walczcie o swoje pieniądze!!!
Matylda1 / 95.108.99.* / 2014-02-26 11:52
Wydaje mi się, że jeśli jest spisana umowa pożyczki to można zgłosić się do firmy windykacyjnej, moja sytuacja była troszkę inna, ale bardzo pomogła mi firma Volenti z Sosnowca - a to zapewne dzięki zgranej i profesjonalnej kadrze!
betibeti1 / 83.3.19.* / 2014-01-29 09:43
Ja też niestety pożyczyłam pięniądze z dobrej woli oczywiście i mam problem z odzyskaniem. Jest takie przysłowie: kto ma miękkie serce ten musi mieć twardą d....ę.
Nikomu nie zamierzam już pożyczać, ludzie sami uczą, ja nie mam na czole szyldu z napisem "bank" i zero litości.
Ten problem istniał już od tysiącleci,czytam czasem Biblię i tam wyraźnie jest napisane : Mądrość Syracha 29"Pożyczka"
"[...] Wielu uważa pożyczkę za rzecz znalezioną i sprawia kłopot tym , którzy ich wspomogli.Do czasu, zanim otrzyma , całuje jego ręce i o bogactwach bliźniego mówi cichym głosem;ale się ociąga, gdy przyjdzie pora zwrotu, i oddaje w zamian słowa niezadowolenia i na złe czasy się skarży.Jeśli zaś zdoła, zwróci zaledwie połowę, i należy uważać to za rzecz znalezioną; a jeśli nie będzie mógł pozbawi go pieniędzy, uczyni go sobie bez powodu wrogiem, odda mu przekleństwa i obelgi i zamiast czci, zapłaci mu zalżywością. Wielu więc powstrzymuje nie z powodu złego usposobienia, ale z obawy , by nie stracić na próżno". Do dziś aktualne! Pozdrawiam.
EXPERTUS / 212.14.63.* / 2014-03-19 10:41
Mądrość Syracha to nie jest prawdziwa część Biblii - wniknij w temat - ktoś tę księgę dodał do świętych Pism, grzesząc bo jest powiedziane "Ktokolwiek coś doda lub ujmie..."

Dlatego powinniśmy sami sprawdzać [nie tylko czytać] Pismo Święte by czytając czegoś, czego Bóg nie pochwala - byśmy sami nie grzeszyli...
gość614 / 79.191.112.* / 2014-02-07 14:24
Trzeba postraszyć sądem, a jak to nic nie da, na poważnie skierować sprawę do sądu.
Bartek721 / 46.169.6.* / 2014-01-28 08:34
Czy ktoś korzystał z usług krakowskiego biura prawnego pana Grzegorza Lemka? Moja sytuacja wygląda w ten sposób, że mam podpisaną umowę z niemieckim pracodawcą na wykonanie usług wykończeniowych. Jesteśmy w połowie wykonywania prac, ale ich zaprzestaliśmy. Powód jest bardzo prosty: nie wypłacono nam pensji za dwa miesiące. Dodam, że praca jest legalna.
w Krakowie znalazłem biuro prawne prowadzone przez pana G. Lemka. który zajmuje się właśnie odzyskiwanie należności z Niemiec. I moje pytanie brzmi: czy ktoś może korzystał z jego usług lub chociaż ma podobną sytuację do mojej i zechce się podzielić informacjami na temat tego, jak windykował dług od zagranicznego pracodawcy?
paweł nolajko / 46.215.71.* / 2014-04-28 14:27
U tym Biurze Prawnym nie ma formy zaliczki. Pieniądze panu Grzegorzowi za poprowadzenie sprawy dajesz po jej zakończeniu także nie musisz się martwić, że w pewnym momencie zostaniesz na lodzie.
olo525 / 91.241.5.* / 2014-04-04 08:30
Mogę cię przestrzec przed firmą "windykacja skuteczna". skuteczność "O" a pieniądze chcą przed windykacją,o tym że obiecują cuda nie wspomne.
ania1973 / 93.181.180.* / 2013-11-18 13:06
mam podobny problem
kris608 / 109.231.37.* / 2014-01-03 12:38
Ja również i nie wiem co mam robić? Niedługo minie 2 lata jak pożyczyłem znajomemu 15 000zł, spisaliśmy umowę pożyczki wraz z należnymi odsetkami. Niestety do chwili obecnej nie zobaczyłem tych pieniędzy. Żadne działania z mojej strony nie przynoszą efektu. Wysyłałem mu wezwania do zapłaty, proponowałem rozłożenie długu na raty i nic. Potrzebuję tej gotówki i muszę podjąć jakieś skuteczne kroki, problem w tym że nie wiem do końca jakie. Obecnie przebywam sporo kilometrów od właściwego sądu, który mógłby się tym zająć, więc wyprawa do mojego miasta aby złożyć pozew nie wchodzi w rachubę. To są dodatkowe koszta podróży i pewnie prawnika muszę zaangażować w tą sprawę, czyli znów koszta! Samemu zająć się papierami? Z obawy przed moją wcześniejszą bezskutecznością wolę aby to było profesjonalnie zrobione... Już sam nie wiem co powinienem zrobić? Czytałem jeszcze o windykacji przez e-sąd na stronie pozew-przez-internet.pl Tutaj niby wszystkie pisma pisze prawnik i koszta praktycznie są zerowe. Wydaje mi się, że to byłoby najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.
anula954 / 178.36.152.* / 2014-03-08 20:33
Jeżeli wystąpisz na drogę sądową to we wnioskuj o opłacenie procesu w/g norm procesowych. i o zwrot wszystkich kosztów takich jak prawnika i podróży jest na to paragraf.
Oczywiście jak wygrasz proces
karol-57 / 89.74.47.* / 2014-03-31 20:44
Mam do odzyskania pieniądze od NIEUCZCIWEGO prawnika,komornik męczy się już pięć miesięcy i nic z tego nie wynika.
olo525 / 91.241.5.* / 2014-04-04 08:33
przestrzegam przed "windykacja skuteczna" z warszawy. przed przelaniem im zaliczki cuda obiecuję, po przelaniu możesz potraktować przelew jako pieniądze stracone.
wykorzystana / 81.157.16.* / 2013-10-28 12:52
Można by było odzyskać swoje pieniądze bardzo prosty sposób i szybki,może ktoś zacznie dbać o nasze interesy a nie dodatkowo wyciągać od nas pieniądze za fachowa pomoc,co i tak nic z tego nie mamy tylko większą dziurę budżetową.
ZUS znalazł sposób na ściąganie swoich należności od rodzin danego delikwenta, i to ma sens jeżeli oszust uchyla się od płacenia lub zadośćuczynienia osobie którą oszukał w jakikolwiek sposób, wystarczy ze podczas sprawy sądowej poprosi się o wstawienie takiej klauzuli wykonalności, I komornik sprawdza jaki majątek posiada rodzina danego oszusta oraz zajmuje ten majątek,obojętnie czy to jest brat matka żona czy syn, może to być nieruchomość, samochód , itd., założę się na tysiąc procent i na bilion, ze pieniądze każdy z pokrzywdzonych szybko by odzyskał, i mało tego zmniejszyła by się, przestępczość.
Co nie oznacza ze dla Sądu i Prawników zmniejszyła by się ilość godzin pracy , sądzę ze mieli by dużo więcej pracy, bo rodzina szybko by starała odzyskać swój majątek i dobrała by się do danego członka rodziny.
Było by miło gdyby ktoś w Rządzie zadbał o nasze interesy i ABY SĄD BYŁ PRAWDZIWYM SĄDEM.
Grażynka1955 / 178.235.168.* / 2014-07-15 15:09
No już większych bredni w życiu nie słyszałam...
Co ma rodzina do zadłużenia jakiegoś pojaca-dłużnika? Z pewnością, jako pokrzywdzona-wykorzystana masz w sobie dużo żalu i goryczy co jest zrozumiałe, ale ogarnij się zanim cokolwiek napiszesz...
wlodek13 / 93.105.82.* / 2013-12-13 13:43
Co za bzdury!.
A co winna jest temu rodzina która nie ma pojęcia ze jej członek tonie w długach po uszy?.Ja mam dłużników którzy są mi winni ponad 100 tys zł. Mam wyroki sadowe i nic. Dłużnik żyje sobie jak żył w dostatku. Dom i firma przepisany na żonę i teściową( rozdzielczość majątkowa). Samochód na ojca.Reszta tez poupychana gdzie się da...Ja bym nie zabierał ani nie konfiskował ale dokładnie rozliczał rodzinę z posiadanego majątku .Jak się go dorobili?.
olo525 / 91.241.5.* / 2014-04-04 08:35
mam ten sam problem, dłużnik się smieje. wynająłem firmę windykacyjną "windykacja skuteczna" z warszawy. straciłem tylko kolejne 700 zł. przestrzegam przed nimi.
wykorzystana / 81.157.16.* / 2013-10-28 10:35
Myślę ze znalazło się miejsce pracy i nowy biznes, to odzyskiwanie długów, bardziej skuteczniejsze a mianowicie odzyskiwać tak dług,
żeby nikomu nie łamać nóg,szybko i bez komornika, bo to prawo co jest obecnie to chroni złodziei, oszustów, itd. i nie sądzę ze to się zmieni.
Zobaczcie sami mamy problem z kimś oszukał nas co robimy idziemy do prawnika i składamy wniosek do sądu, za wszystko musimy pokryć koszty,dodatkowo no bo sprawa się nie odbędzie i prawnik nie zainteresuje jeżeli z góry nie zapłacimy, do tego dodatkowe koszty jak sprawdzenie danych osoby i adresu zamieszkania,na kogo bije po kieszeni pokrzywdzonego i wykorzystanego w tym przypadku, ale ten wykorzystany nie posiada dużych dochodów to nikogo nie interesuje, ani sądu ani Prawnika, to dla nich jest biznes, podobnie z komornikiem i firmą windykacyjna, też musimy zapłacić żeby starać się ściągnąć dług, nie wiem tylko czy u Komornika się płaci ale firmom windykacyjnym tak.Nikt nie zastanawia się ile to kosztuje nerw, zdrowia oraz ze dana osoba największą cenę płaci za to żeby odzyskać własne pieniądze.
Wyciągają oszuści pieniądze i ci którzy działają w imię sprawiedliwości,Wygraliśmy sprawę w sądzie HURA, i co dalej dalej du....., Nadal nie możemy odzyskać naszych pieniędzy już powiększoną suma o koszty sądowe itd. Dwukrotna suma.
Dlatego piszę ze powinna być firma która bez dodatkowych kosztów odzyskuje skutecznie pieniądze a wynagrodzenie za odzysk szybko pieniędzy, pobiera od dłużnika. Bo to my jesteśmy ofiarami wykorzystanymi z obydwóch stron od wyłudzaczy i od strony sprawiedliwości.
zły / 89.204.130.* / 2013-10-03 08:55
Nie wszyscy dłużnicy są źli. Np ja! Miałem 35 tysięcy długów/zobowiązań wobec różnych instytucji. Sprzedałem co się dało, teraz j**** jak wół do 24. Zostało już "tylko" 7 tysięcy, które spłacę do 2 miesięcy. Zależy od człowieka, bo mi po prostu popaprało się w życiu, a jak wiadomo bywa różnie.
Dzięki temu wiem, że jeśli nie daj boże kiedyś znów będę "pod wozem" nie zostanę bez pomocy.
Pozdrawiam. A fakt, oszustów mnóstwo się kręci.
mmaarriiuu / 89.77.96.* / 2013-08-31 20:39
mam 3 wierzycieli którzy mi sa dłuzni po ok 10 tys zł kazdy, szukam kogos kto by mi te długi odzyskał. sa to pieniadze za wykonane usługi niestety bez umowy mój mail mmaarriiuu@o2.pl
tajo / 83.27.31.* / 2014-08-04 11:52
brawo ,dobre podejście
olo525 / 91.241.5.* / 2014-04-04 08:37
przestrzegam przed "windykacją skuteczną". stracone pieniadze.
kwiatuszek1 / 82.168.119.* / 2013-05-22 16:25
Witam .Moj byly maz ma zasadzone przez sad spalte 50 tys .Sa to poniedze za podzial majatku.Mial termin roku aby mnie splacic .Co mam zrobic aby te pieniadze odzyskac
niema autora / 85.193.248.* / 2013-07-21 11:22
Najlepiej za gardło i przycisnoc do muru moze sie przestraszy i odda jak tak zmusilem swego dłuznika przyniusl kase w ciagu dwuch dni
kość / 83.28.8.* / 2013-09-27 10:59
Zanim zaczniesz udzielać porad prawnych, wróć do szkoły podstawowej i naucz się pisać poprawnie. Żenada!
sazar / 164.127.206.* / 2013-07-01 22:04
Wystąp do sądu o nadanie klauzuli wykonalności, a następnie skieruj sprawę do komornika.
Paulla144 / 178.56.165.* / 2013-08-04 15:24
Komornik już na wstępie zażyczył sobie odpowiednią dolę, do tego różne koszty dodatkowe i po paru miesiącach dostałam informację, że niestety, ale dłuznik nie ma z czego oddać, więc umarza postępowanie.Sama chętnie skorzystam z takiej firmy, która potrafi być skuteczna.
olo525 / 91.241.5.* / 2014-04-04 08:39
przstzregam przed "windykacja skuteczna" strciłem tylko 700 zł zaliczki.
Buritto / 83.24.40.* / 2013-07-02 08:36
Dokładnie tak.
do początku nowsze
1 2 3 4
skomentuj

Najnowsze wpisy