Na skróty
Forum Forum dla firmDotacje

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

skomentuj
Wyświetlaj:
Fajter / 79.163.253.* / 2010-06-24 11:14
Mam ponad 6 ha ziemi rolniczej, w niewielkiej miejscowości pod Krakowem, do tej pory była ona wykorzystywana klasycznie, chciałbym to zmienic tylko nie wiem do końca jak.... Myslałem nad polem dla quadów ale nie wiem co na to nadleśnictwo by powiedziało poniewaz pole sasiaduje z terenami leśnymi. Nie wiem tak naprawde jak do tego sie zabrać, od czego zacząć o jakie fundusze sie starać. Jestem zatrudniony na podstawie umowy o prace mam 26 lat, nie prowadziłem do tej pory działalności. Chetnie wysłucham wszelkich sugestii, podpowiedzi co z tą ziemia zrobić (poza agroturystką bo o niej każdy mi mówi....)
kkejt / 83.5.58.* / 2010-12-22 19:34
sprzedac a pieniadze zainwestowac
;) / 95.41.80.* / 2010-06-18 18:36
Witam mam 21 lat chciałbym założyć linię produkcyjną bloczki betonowe itp. , czy może ktoś mi powiedzieć gdzie mam się zgłosić z moim projektem aby starać się, o Unijne dotacje?

Pozdrawiam!
Łukasz
dotacom / 87.105.201.* / 2010-06-09 09:55
Jak uzyskać dotację na założenie własnego sklepu internetowego?

Rozpoczęcie każdego rodzaju działalności gospodarczej wiąże się ze sporymi kosztami, szczególnie w początkowym okresie. Chociaż sklep internetowy nie jest drogim przedsięwzięciem, to jednak dobrze jest mieć środki na jego założenie. Oprócz kosztów związanych ze stałymi opłatami, takimi jak ZUS czy też Podatek Dochodowy, trzeba mieć jeszcze pieniądze na dzierżawienie oprogramowania, zakup towaru i opłacanie przesyłek. Przydadzą się też fundusze na reklamę i promocję, dzięki czemu sklep będzie lepiej widoczny w wyszukiwarkach internetowych i znajdzie go wielu potencjalnych klientów. Na rynku istnieją też skuteczne rozwiązania, jak np. liczne integracje z hurtowniami z różnych branż. Dzięki takiej integracji sprzedawca nie musi przechowywać towaru, lecz zamawia go dopiero wtedy, gdy zostanie on zakupiony przez klienta w sklepie.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dotacji unijnych. Jeśli już zdecydowaliśmy się na prowadzenie własnego e-biznesu kolejnym krokiem będzie udanie się do najbliższego Urzędu Pracy lub tez instytucji zajmującej się przyznawaniem dotacji unijnych. W pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, czy realizowane tam projekty odpowiadają profilowi naszej działalności. Mimo tego, że obecnie dotacje stały się powszechne, może okazać się, że musimy poczekać na realizację odpowiedniego projektu.

W tych miejscach zasięgniemy też niezbędnych informacji dotyczących kwoty, jaka może nam zostać przyznana, ilości dokumentów koniecznych do uzyskania dotacji oraz sposobu wypełnienia i złożenia wniosku. W każdym przypadku musimy też przygotować biznesplan. W zależności od miejsca zamieszkania mogą nam zostać przyznane dotacje w różnych kwotach, a każda z instytucji sama określa, na co można wydać przyznane pieniądze. Dotacje unijne są bezzwrotne, ale firma musi działać przez minimum rok. Z Unii Europejskiej możemy uzyskać do 40.000 zł. Tą kwotę można przeznaczyć nie tylko na zakup towaru czy bieżące opłaty, ale również na pensje, gdy zatrudnimy pracownika. Zatrudniona osoba musi być zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna.

Dużą zaletą dotacji unijnych jest fakt, iż nie trzeba być bezrobotnym, aby je otrzymać. Ten warunek musi być spełniony tylko w przypadku starania się o dotację w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Szczegółowe informacje na temat dotacji unijnych oraz projektów realizowanych w różnych województwach znajdziemy na stronie rządowej.
Ania K / 91.149.206.* / 2010-05-19 11:11
Mam 22 lata i chciałabym otworzyć działalność gospodarczą związaną ze szkoleniem psów. czy na coś takiego mogę dostać dotacje z uni. jaki program obejmuje taką dziedzinę? gdzie mam się udać aby uzyskać szczegółowe informacje i co mi jest potrzebne. czy jest możliwość jednoczesnego prowadzenia swojej działalności i praca w innej firmie na umowę o pracę? proszę o szybką odpowiedź
darenka1214 / 2010-06-08 17:15
Witam :) Ja tez mam 22 lata i myśle o założeniu własnej firmy i dokładnie mam takie same pytania jak ty :) A najbardziej mnie interesuje czy mogę jednocześnie prowadzić własną działalność i pracować w innej firmie na umowę???
Pozdrawiam :)
Joanna_2010 / 87.206.159.* / 2010-06-16 13:41
Możesz prowadzić własna działalność i pracować na umowę o ile Twój pracodawca wyrazi na to zgodę. Zwykle wtedy gdy Twoja działalność nie jest konkurencyjna do pracy świadczonej w ramach umowy o pracę i nie jest prowadzona kosztem pracy u pracodawcy (czas pracy, sprzęt itp.). Pamiętaj też, że jeśli prowadzisz własna działalność i jesteś na umowie dzięki której mam opłacany ZUS to i tak musisz odprowadzać z tytułu prowadzenia działalności składki zdrowotne.
daugg / 109.243.63.* / 2010-04-27 11:21
Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić i skąd to skontaktuj się z biurem CKD Hetman. POmagają znaleźć dogodne źródła finansowania dla firm i to za bardzo niskie prowizje. Zobacz sobie na ich stronie internetowej www.ckdhetman.pl
mnjkugvc / 195.205.173.* / 2010-04-24 14:13
posiadam 1,84ha ziemi w malym miasteczku lipno byc moze istnieje mozliwosc zagospodorowania tego terenu lub dofinansowania po przez dotacje?a ziemia lezy odlogiem byc moze zalesienie to jakis pomysl?
Justyna Bugalska / 188.33.28.* / 2010-04-25 11:30
Nie uważam, żeby dobrym pomysłem było zalesianie gruntu na terenie miasta. Lepiej zrób parking, pomyśl o jakichś usługach, wybuduj magazyn, albo otwórz skład materiałów budowlanych... O sposobie zagospodarowania dowiesz się z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego czy z decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Powodzenia!
Ronnie / 83.10.73.* / 2010-02-20 15:56
Witam,
Jestem studentem 2 roku stodiow dziennych, chcialbym zalozyc swoja firme - grafika, fotografia - nie chce do konca zdradzac pomyslu, ale jest to pomysl bardzo jak na polske innowacyjny, nie wiem tylko czy przysluguje mi jako studentowi w trybie stacjonarnym jakies dofinansowanie.

Prosilbym o jakies informacje.
chlorum / 109.243.69.* / 2010-04-06 07:43
AIP moze byc rozwiązaniem
Justyna Bugalska / 188.33.28.* / 2010-04-25 11:26
proponuję PROW 312, w tym działaniu nie musisz mieć status osoby bezrobotnej czy nieaktywnej zawodowo. Będzie się to mieścić w kodzie 74.20.Z?
aga i szymon / 82.160.173.* / 2010-02-17 13:05
Chciałbym skorzystać z funduszy unijnych na rozbudowę firmy. Zarejestrowałem działalność od 01.02.2010r.
Na razie pracuje jako mechanik w Rudzińcu k/Gliwic, mam bardzo duże doświadczenie w tym kierunku.

Swojego wkładu własnego posiadam około 10 tys. zł i auto osobowe opel astra kombi z 2000r.

Mieszkam na wsi gdzie otworzyłem działalność i uważam że jest na niego zapotrzebowanie.

Potrzebuje dotacji na zakup niezbędnego sprzętu, bez którego warsztat nie może prosperować.

W tej chwili nie mam statusu bezrobotnego, dalej pracuje u mojego pracodawcy ale chciałbym otworzyć coś własnego i bliżej rodziny.

Nie zamierzam na razie nikogo zatrudniać gdyż otwarłem firmę jednoosobową.

Proszę o oferty.
Justyna Bugalska / 188.33.28.* / 2010-04-25 11:34
Witam Cię serdecznie! Niepotrzebnie zarejestrowałeś działalność, bo to powoduje, że jesteśpozbawiony otrzymania dotacji na rozpoczęcie działalności z up itp. Nie ma też opcji by zamknąć i otworzyć na nowo - 12 mieśiecy przerwy minimum. Możesz poszukać programów na rozwój przedsiębiorczości, ale tutaj wiąże się to z zatrudniem kolejnej osoby, chociaż na dwa lata. Albo pomyśl, czy nie otworzyć działalności na żonę...
enquist / 2010-02-11 21:42
Zobacz jak można skutecznie ubiegać się o korzystną dotację unijną, do ściągnięcia fragment e-booka "Skuteczny wniosek czyli jak wydoić unijną krowę" ze strony: http://www.mediafire.com/?rmc1ndftixn
Janusz S / 95.40.5.* / 2010-02-04 15:04
Czy jest jakaś możliwość otrzymania dofinansowania na otwarcie własnej działalności jeśli jestem uczniem. Jest to studium dzienne Ratownictwa Medycznego?

Prosze o jakieś podpowiedzi.
kaniakamil / 188.147.67.* / 2010-01-28 15:01
witam mam 49 lat jestem rencista chcialbym zalozyc warsztat samochodowy w malej miejscowosci(wies) jesli moze mi ktos pomoc to prosze o kontakt do firmy ktora pomoze mi zlozyc wniosek utworzyc biznesplan itd..w woj. mazowieckim(powiat ostrołęcki)
kemilk52 / 89.186.21.* / 2010-02-14 09:59
Myślę jak zdobyć dotacje,ale jak czytam wszystkich niezadowolonych to ręce mi opadają a może niech się odezwą ci co im udało-napewno siedzą w Zakopcu-dajcie nam wiary napiszcie.Piszecie jak dzielą fundusze-pamiętam z opowieśći dziadka jak ojciec siadał do stołu po pracy to reszta bieśiadników mogła śiąść po odejśćiu ojca od stołu-Tyle lat mineło i nic się nie zmieniło-Pozdrawiam
autogolf3 / 2010-01-26 15:45
Witam mam 21lat i planuje starać się o dofinansowanie na otwarcie firmy , Może podpowie mi ktoś czy otrzymał bym te pieniądze na otwarcie . Myślę otworzyć coś typu sprzedaż używanych sprowadzanych motorów oraz sprzedaż części używanych , I jaki potrzebował bym wkład własny na tego typu działalność , Proszę o pomoc
heniu 1981 / 81.161.199.* / 2010-02-01 22:44
mi nie przyznano kasy na taki sklep.po wielkich staraniach otworzyłem .od wiosny do lata jakoś prosperowało a jesienią i zimą to musiałem pożyczyć na opłaty.porażka.życzę powodzenia
zuellas / 188.147.11.* / 2010-01-23 22:41
Witam, planuję założenie pracowni ceramicznej - takiej dla dzieci i dorosłych chcących sobie odpocząć po pracy w korporacji. Będę wdzięczna za informację czy z takim pomysłem można ubiegać się o dotację.
pochu / 109.243.96.* / 2010-02-11 17:07
Witam. Również myślę o otwarciu takiej pracowni. Szukam różnych informacji jak zacząć taką działalność. Będę wdzięczna za info, jeśli coś znajdziesz. Pozdrawiam.
stary inwestor5 / 188.146.70.* / 2010-01-03 15:24
W Gliwicach najwiekszy udział w unijnej kasie mają pocioty urzedników,profesorów i za łapowki-duze np.oferta zatrudnienia krewnego w.wymienionych.Jedno bagno
zymżyn / 93.176.198.* / 2009-11-27 12:32
czy w razie otrzymania dotacji zakupów można dokonywać za granicą czy tylko w kraju? jeśli możliwy jest zakup za granicą, to jak jest to rozliczane?
będę wdzięczny za odpowiedź
kinderkiler / 188.33.28.* / 2010-02-17 12:48
zymżyn czy jak ci tam,to zależy od wielkiśći wibratora jaki zamierzasz zakupić,jeżeli nie znajdziesz odpowiednio wielkiego w polsce, możesz pisać wniosek o poszukiwanie poza granicami pańswa pozdro..
skomentuj

Najnowsze wpisy