Forum

Komentarze użytkownika "axatest"

Komentarze użytkownika: axatest

axatest / 2009-01-14 16:30 / Bywalec forum
Piękne otwarcie na DJ, tuż pod poziomem wsparcia,teraz mamy opór na 8350.
axatest / 2009-01-16 09:10 / Bywalec forum

jak się ma umacniać wobec obniżanych stóp to raczej stoi w sprzeczności?


max to nie jest takie oczywiste, zobacz jak umocnił się dolar pomimo obniżek stóp w USA, uważam że wraz z korektą wzrośnie również wartość złotówki i zyski z zagranicznych inwestycji mogą zostać w części pochłoniętę przez ryzyko kursowe,
axatest / 2009-01-18 12:55 / Bywalec forum
Złoto według mnie odbiło się od silnego wsparcia na poziomie $795-$800 ale cały czas pozostaje w kanale spadkowym, dopóki nie przebije górnej linii tego kanału (tak na oko $875 bo nie mam porządnego wykresu), wszelkie zabawy z nim są trochę niebezpieczne. Co do akcji w poniedziałek Jankesi mają dzień wolny (MLK) a we wtorek zaprzysiężenie nowego prezydenta więc spodziewalbym się wzrostów po obietnicach Obamy - czyli dobry dzień na zamknięcie pozycji w akcjach czy funduszach akcyjnych. Pzdr.

Re: ktoś zna w przybliżeniu terminy spotkan RPP na temat stop proc?

axatest / 2009-01-20 22:21 / Bywalec forum
Na drugi raz polecam google

http://stooq.com/n/?f=216660&c=1
axatest / 2009-01-21 13:58 / Bywalec forum
lukaszn jeżeli to jest 3 podfala piątej fali spadkowej jak pokazują analizy i będzie to regularna formacja falowa wtedy jankesi powinni zejść jeszcze poniżej poziomów ostatnich minimów (6750 na DJ?),ale potem już w górę :), pzdr

Re: SEB TFI na sprzedaz !

axatest / 2009-01-25 18:29 / Bywalec forum
Wydaje mi się że o wartości j.u. funduszy decydują papiery jakie fundusz posiada, a nie jego stan prawno-własnościowy? Czyżbym się mylił?
axatest / 2009-01-25 19:30 / Bywalec forum
Z tego co widzę, cały proces trwa już od listopada, licząc od tego miesiąca do tej pory SEB2 radzi sobie bardzo dobrze. Jesli ludzie będą chcieli wycofać pieniądze TFI bedzie musiało wysprzedać akcje/obligacje które posiada - przecież wyceny nie są robione z powietrza. Cena j.u. nie powinna spaść z powodu wycofywania pieniędzy.
axatest / 2009-01-25 20:18 / Bywalec forum
Widzę że chyba wam też ML5 chodzi po głowach...?
axatest / 2009-01-25 21:20 / Bywalec forum
Zapytam się jeszcze jutro "uczonych w piśmie" czyli moich doradców inwestycyjnych, może będzie z nich w końcu jakiś pożytek i któryś będzie wiedział cokolwiek więcej na temat. Dam Ci znać jak dowiem się czegoś konkretnego, nie jesteś jedyną osobą z którą mam kontakt i która siedzi w SEB2 - wszyscy mają ten sam dylemat co Ty. Pzdr
axatest / 2009-01-25 22:01 / Bywalec forum
Kieruję się spodziewaną korektą na dolarze, tym że złoto wybiło się z kanału spadkowego i w okolicach 8000 na DJ jest bardzo silne wsparcie, które się właśnie obroniło. Osobiście nie widziałem nigdy korelacji pomiędzy akcjami i złotem - nie nadaję się do pracy w Opera TFI jak widać :).
axatest / 2009-01-26 12:29 / Bywalec forum
Zgodnie z informacjami jakie otrzymałem z kilku źródeł wynika że bezpieczeństwo obniżenia wartości j.u. jest raczej nieznaczne. TFI inwestują na rynkach nie samodzielnie, czyli jeśli ludzie zaczną zabierać pieniądze z SEB - ten będzie musiał zacząć wyprzedawać aktywa (czyli obligacje w przypadku SEB2). Ta dodatkowa podaż może spowodować obniżenie cen walorów ale będzie to dotyczyło wszystkich TFI posiadających dane walory - tak więc gdy spadnie cena obligacji, spadnie wartość j.u. nie tylko SEB ale również innych funduszy działających na tych samych rynkach. Kwestią niewiadomą jest udział SEB w rynkach i to jak wielu spanikuje. Przekonamy się o tym prawdopodobnie we wtorek czyli D+2.
axatest / 2009-01-26 13:21 / Bywalec forum
Łukasz nie obawiasz się że złapiesz spadający nóz?
axatest / 2009-01-26 15:36 / Bywalec forum
Ja naukę AT zaczynałem od Murphy'ego kilka ładnych lat temu:
http://drops.pl/index.php?s=Analiza_techniczna_rynkow_finansowych-39678201636AA.html

Ciekawy wykresik

axatest / 2009-02-08 21:34 / Bywalec forum
http://img26.imageshack.us/img26/4015/sp50037vs09qo8.jpg
axatest / 2009-02-17 12:15 / Bywalec forum
Obstawiałbym że obecnie to już 5ta w dół - gdyby nie dzisiejsze otwarcie na CL.O. Koniec fali (a) teoretycznie w okolicach 25-30 $. Aczkolwiek trzeba przyznać że bajzel jest jakich mało.

Najnowsze wpisy