Forum

Komentarze użytkownika "axatest"

Komentarze użytkownika: axatest

axatest / 2009-01-05 09:45 / Bywalec forum
Dziwne czyżby RPP miała znowu podnieść stopy? Pierwsze słyszę, jak dla mnie to akcje w tym momencie to gorący kartofel. Bardzo gorący...
axatest / 2009-01-05 10:06 / Bywalec forum
Rozumiem że to Twoja analiza, nie traktuj mojej wypowiedzi jako atak. Po prostu szukam powodu dlaczego ceny polskich obligacji miałyby spaść w tym momencie - gdy stoimy w obliczu obniżki stóp procentowych o 100 punktów bazowych (a może i więcej) i ta obniżka jeszcze nie jest uwzględniona w cenach.
axatest / 2009-01-05 10:34 / Bywalec forum
A start tych wzrostów na akcjach w jakiej perspektywie czasowej prognozujesz? Kilka-kilkanaście sesji czy raczej kilka miesięcy?
axatest / 2009-01-05 10:47 / Bywalec forum
OK, ja spróbuję też coś przygotować od siebie ale to raczej wieczorkiem. Pozdrawiam.
axatest / 2009-01-05 11:21 / Bywalec forum
Nie pracuję w AXA, ale mam trochę wolnej gotówki i testuje sobie na money czy lepiej to wrzucić do parasola AXY czy lepiej wyjdę w funduszach w mBanku albo może jednym funduszu: Noblu timingowym. Nie spieszy mi się bo mam je na lokacie 10%. Szukam inwestycji obarczonej mniejszym ryzykiem niż stosowałem dotychczas (forex).

Moje przemyślenia nt rynku.

axatest / 2009-01-06 09:19 / Bywalec forum
Rynki akcji poruszają się w ruchu korekcyjnym w stosunku do ostatnich wzrostów zapoczątkowanym w listopadzie/październiku. Wszystko wskazuje na to że jesteśmy u końca tego ruchu i w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się powrotu do głównego trendu spadkowego, który powienien sprowadzić ceny akcji w okolice poprzednich minimów, a w przypadku NYSE znacznie niżej. Oczywiście ruch ten nie będzie jasny i prosty :). Spodziewam się małej korekty obecnego ruchu, potem powrotu do obecnych poziomów (krotkoterminowo fundy akcji) a potem zwałka.
Świat oprócz Polski jest obecnie w fazie zakończenia cyklu obniżek stóp procentowych i rentowność obligacja znacznie spadła (czytaj cena wzrosła). W przeciwieństwie do reszty, RPP w sierpniu bodajże podniosła stopy procentowe (co ładnie widać na wykresach fundów obligacji). Teraz zwalniająca gospodarka wymusi obniżkę stóp w związku ze spadającą inflancją. W cenach fundów była zdyskontowana obniżka o 50pb, jak wiemy ostatnio RPP obniżyła stopy o 75pb - zobaczymy jaki to będzie miało wpływ na wycenę fundzuszy obligacji.
Dolar zakończył korektę spadkową i będzie się dalej umacniał vs Euro (1,15-1,25).
Złoto w tym momencie jest w trakcie ruchu w kierunku $650-$700 (uwaga na ML5!).
Reasumując najsensowniejszym rozwiązaniem jest obecnie inwestycja w fundusze obligacji, akcje stają się z każdym dniem mniej bezpieczne ze względu na to że nie wiemy jak daleko jesteśmy od krawędzi. Pamiętajmy że podczas wzrostu 75% akcji idzie w górę a podczas paniki 90% akcji spada bez względu na fundamenty.
Powyższe to moje przemyślenia na temat rynku, chętnie wysłucham waszych.
Sorry za stylistykę pisałem w biegu.
axatest / 2009-01-06 12:12 / Bywalec forum

Wszystko? To znaczy co?


Zasięg i czas trwania.
axatest / 2009-01-06 13:07 / Bywalec forum
Spójrz na dzienny wykres DJIA - właśnie buduje się tam trójkąt zapowiadający kontynuacje trendu spadkowego. Jak polecą jankesi, polecą też inni.
axatest / 2009-01-06 19:27 / Bywalec forum
lukaszn jak dla mnie obecny ruch to jest 4 podfala fali C zapoczątowanej w 2007 r- czekam na 5-tą (w kierunku trendu czyli w doł) - czy będzie to klasyczna pięciofalowa formacja czas pokaże, ale na razie wszystkie znaki na to wskazują. Zresztą formacja trójkąta jest kreślona nie tylko na DJIA ale również na S&P i NDC. W tym roku czeka nas silna korekta w górę, tylko to jeszcze nie ten ruch.
axatest / 2009-01-07 09:18 / Bywalec forum
zdz pierwsza "mała" przypuszczam że w ciągu dwóch tygodni - dobrze jakby dała możliwość do wejścia korekcyjnego w fundy akcji na tydzień dwa - zobaczymy. A powrót do trendu spadkowego na przełomie stycznia i lutego. Silny popyt na złotym jest nowym czynnikiem,który wystąpił już po napisaniu przez mnie powyższej analizy. Jestem trochę zdziwiony biorąc pod uwagę przedwczorajszą wypowiedź Kaczyńskiego o niemożliwości wprowadzenia euro w 2012. Czyżby wzrastała skłonność do ryzyka? Czy rzeczywiście ktoś przygotowuje się do zakupów na polskim rynku? A może ktoś wie coś więcej na ten temat?
axatest / 2009-01-07 09:20 / Bywalec forum
wieczorem postaram się wysłać Ci rys z moją interpretacją fal elliota, pozdrawiam.
axatest / 2009-01-07 21:24 / Bywalec forum
Dokładnie tak,jak podasz maila to wyślę Ci szkic jak ja to widzę biorąc pod uwagę teorię elliota. Pozdrawiam.
axatest / 2009-01-08 14:22 / Bywalec forum
Ale chyba zaraz będziecie zmykać? Bo zaczyna robić się niebezpiecznie.

Re: Obligacje

axatest / 2009-01-09 14:03 / Bywalec forum
Ja bym obstawiał wyjście z obligacji w okolicach 21go stycznia (posiedzenie RPP). O korekcie na rynku akcji piszesz mając na mysli kierunek w górę jak rozumiem?Pzdr.
axatest / 2009-01-13 09:45 / Bywalec forum
''Podziwiam'' więc tych co pakują się właśnie w sch1 i jeszcze bardziej
tych co ml5.


Wydaje się że da się z tego wyjść "w portkach", zbliżamy się do oporu na DJ 8345-8370, akcje powinny "odbić" w tych okolicach, przypuszczam że będzie to krótki i ostry ruch korekcyjny obecnego spadku. Sam się waham czy nie wskoczyć w coś na parę dni, tylko akurat niekoniecznie w SCH1 czy ML5. Chociaż trzeba przyznać że to rozrywka dla lubiących adrenalinę.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Najnowsze wpisy