Forum

Komentarze użytkownika "Cwany"

Komentarze użytkownika: Cwany

Re: Firmy nie płacą pensji w terminie. Coraz częściej

Cwany / 2009-04-06 15:15
W zeszłym roku kryzysu jeszcze nie było, a jeżeli był, to dopiero pod koniec. Nie wiem więc skąd wniosek Gazety Prawnej, iż jest to wynik kryzysu. Wg mnie w zeszłym roku gospodarka szła bardzo ładnie, a skutki kryzysu można będzie odczuwać w tym roku.
Hasło „kryzys” jest wygodną zasłoną dymną do różnych celów. Po to są lepsze lata (a takie właśnie były), aby móc przetrwać również lata gorsze, a jak firma nie potrafi zapłacić pracownikom, to jest źle zarządzana i tyle. A hasło „kryzys” służy do maskowania własnej niekompetencji zarządzających.

Sam prowadzę firmę i ten rok nie jest dobry, ale to nie powód, aby nagle ludziom nie wypłacać pensji. Można redukować etaty, czy stosować bezpłatne urlopy, czy jakieś ugody ze związkami pozwalające zmniejszać pensje ale to, co zostało ustalone, powinno być wypłacane.
Cwany / 2008-03-28 08:09
a gdzie się zarabia 10-15% bez ryzyka?

Fam -60%

Cwany / 2006-07-05 18:48
Czy ktoś wie co się takiego dzisiaj stało, że FAM poszedł 60% w dół?

Re: Akcyza na wodę

Cwany / 2006-05-30 18:32
kiedyś był pomysł samochodów na alkohol...
ciekawe, jaką akcyzę wtedy trzeba płacić? :)

Notowania na e-mail?

Cwany / 2006-05-03 21:49
Interesuje mnie otrzymywanie na koniec dnia kursów zamknięć akcji i aktualnych wycen funduszy. Najlepiej w formacie excel (ew. innym łatwym do importu, np. csv). Czy gdziekolwiek jest dostępna taka usługa?

Oprócz tego interesują mnie strony z bieżącymi informacjami, kursami itp. na temat giełd i funduszy zagranicznych (również ew. możliwość otrzymywania notowań na skrzynkę).

Z góry dzięki za pomoc!
Cwany / 2006-02-23 09:21
Niby wiecie o czym piszecie, a nie wiecie.
Jakim sposobem ci "prywaciarze" maja placic wiecej? Skad maja na to wiecej wziac? Jezeli pracownik dostaje na reke 1000zl, to pracodawc musi wybulic 1800zl. Fajnie?
A jak pracownik pojdzie na chorobowe, to jak myslicie, kto placi mu wynagrodzenie? ZuS? Oj, nie, znowu ten prywaciarz musi wylozyc kase tak, jakby ten pracownik byl w pracy i normalnie przynosil dochod.
A ile jest jeszcze roznych innych oplat i podatkow, tego nawet ja sam nie wiem, mimo iz od ladnych paru lat prowadze swoje i cudze biznesy.

Zreszta, dziwi mnie wymowa slowa "prywaciarze". W stanach to co, na panstwowych posadkach wszyscy pracuja? Albo prywaciarze w stanach z dobroci serca oddaja caly swoj zysk pracownikom i nic dla siebie nie zatrzymuja?
A moze w Polsce duze korporacje to placa takie kokosy, a tylko prywatne firmy placa malo? Bo ja znam w Polsce sporo prywatnych firm, ktore placa lepiej, niz miedzynarodowe koncerny. Ale i tak nie sa w stanie rownac sie z tym, co oferuje zachod. I nie beda w stanie tak dlugo, jak dlugo w Polsce dazy sie do gospodarki centralnie sterowanej.
Cwany / 2006-02-18 16:14
na każde 1000 zł w Polsce które dostaje pracownik (do ręki), pracodawca musi zapłacić 1800 zł. Oprócz tego musi płacić za chorobowe przez 30 dni (to nic, że pracownik i pracodawca odprowadzają składki); do tego jest wiele różnych przepisów, które dodatkowo obciążają pracodawcę; niech Państwo zabiera mniej, np. "tylko" 50% od tego, co zarabia pracownik na rękę (jak u naszych południowych sąsiadów), a wypłaty każdemu mogłyby skoczyć do góry o 30%.

To tylko mały przykład.

Tak, żebyśmy mieli jasność, gdzie leży przyczyna niższych zarobków w tym kraju.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy