Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2007-08-03 15:27 / portfel / Tysiącznik na forum
używasz słowa ..był.. a czemu już nie pisze?
może był od nich uzależniony i tylko w tym widział dla siebie ratunek?

zwróćcie uwagę

kalot / 2007-08-03 15:18 / portfel / Tysiącznik na forum
na Próchniku po stronie popytowej są zlecenia po pół miliona sztuk na kolejnych poziomach, dla mnie nadal spora jest strata, ale przyszły zysk ją wynagrodzi:]
kalot / 2007-08-03 15:15 / portfel / Tysiącznik na forum
taką informację czytałem w parkiecie dwa razy, w tym od razu po przejęciu przez Orlen, a oprócz tego kilka dni temu na którymś z portali ekonomicznych
a w wolnej chwili spójrz na zawartość portfela anonima_03
zorientujesz się, że zarabia wyłącznie na spółkach surowcowych, a dziś pisał, że osiągnął rekord wartości portfela
wydaje mi się, że mamy tu do czynienia z niewłaściwą interpretacją rzeczywistości

Korekta

kalot / 2007-08-03 15:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Podzielę się z Wami taką obserwacją, otóż obecna korekta (podaję dla Wig20)osiągnęła poziom tej sprzed 6 miesięcy oraz tej sprzed15, ale jej dynamika jest spokojniejsza
nie mogę wprawdzie zapewnić, że już się kończy, ale mam taką nadzieję i z tą nadzieją dokonuję zazwyczaj długoterminowych inwestycji
znam za to jej przyczynę: poza realizacją zysków na wielu spółkach mamy wakacje, a więksi inwestorzy dokonują bardziej zdecydowanych ruchów od połowy sierpnia (chyba, że wcześniej mieliśmy hossę, albo warunki makroekonomiczne nie zachęzają do inwestycji

Re: Komentarze do portfela "Renumious"

kalot / 2007-08-03 12:43 / portfel / Tysiącznik na forum
przedstawiacie ciekawe poglądy zatem i ja się dołączę;
prawdopodobnie mamy do czynienia z drugą fazą korekty
z zakupami nie musimy się spieszyć, ale dobrych (rosnących) i tanich (wycena) spółek nie powinniśmy przegapić

Re: Komentarze do portfela "mezar73"

kalot / 2007-08-03 12:36 / portfel / Tysiącznik na forum
jeśli portfel wykazuje same straty można przyjąć założenie, że kupujesz na lioalnych górkach, eliminując ten mankament możesz sporo zyskać, bo dobór spółek jest poprawny

Re: Komentarze do portfela "gramulti"

kalot / 2007-08-03 12:33 / portfel / Tysiącznik na forum
zauważyłem, że masz ciągoty do kupowania debiutantów, ja to robię rzadko, bo trudno wyrobić sobie opinię i nieznanej spółce oraz przeanalizować zyski czy wykreślić linie wsparcia tudzież oporu na takowej

Re: Komentarze do portfela "pgolebie"

kalot / 2007-08-03 12:31 / portfel / Tysiącznik na forum
no i powodzenie, ale trochę cierpliwości będzie potrzebne
kalot / 2007-08-03 12:23 / portfel / Tysiącznik na forum
to krótkoterminowi jeszcze biedniejsi

Re: Próchnik nadal na minusie

kalot / 2007-08-03 12:16 / portfel / Tysiącznik na forum
myślę, że jest względnie dobrze, a wkrótce będzie jeszcze lepiej, jest szansa, że zacznie przynosić zyski (choćby niewielkie) i wówczas naprawdę warto będzie ją mieć

Re: Kredyt pracujac w uk - pomoc

kalot / 2007-08-03 12:06 / portfel / Tysiącznik na forum
PKO BP otwiera tam swoje podwoje, napewno będzie zainteresowany Twóją ofertą
jednak konkurentem może być BZ i raczej ten bym polecił

Re: Komentarze do portfela "Koshi"

kalot / 2007-08-03 12:03 / portfel / Tysiącznik na forum
cóż mogę powiedzieć, życzę powodzenia:]
kalot / 2007-08-03 11:58 / portfel / Tysiącznik na forum
ta różnica nazywa się spread
kalot / 2007-08-03 11:45 / portfel / Tysiącznik na forum
również uważałem i uważam, że nie miały wystarczającego uzasadnienia
nie można wykluczyć, że tak krytykowany (za nic!) prezes NBP chciał się przypodobać monataryatom, których denerwuje najbardziej inflacja i stało się jak się stało, zdrugiej strony to takie przekomarzanie, bo te pół procenta niewiele zmienia i jest szansa, że się dłużej wstrzymamy bez kolejnych podwyżek
kalot / 2007-08-03 11:39 / portfel / Tysiącznik na forum
free float?

Najnowsze wpisy