Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pareto (Open Finance)

Pareto (Open Finance)

Michal_O / 2009-05-29 09:35
Witam,

Czy ktoś z Was kupił / zna produkt o nazwie "Pareto" sprzedawany przez Open Finance ?

Produkt oparty na: BNP Paribas New Frontier 8 EuropeExcess Return Index.

Wyświetlaj:
Zamieszkaly w Tajlandii / 178.180.119.* / 2012-08-08 11:03
To smutne, ze w tym poj...nym kraju wciaz takie rzeczy sie dzieja (jak nie fundusze to teraz Amber Gold). Sam jestem inwestorem (zajmuje sie forexem), wiec powiem Wam tyle:
1. Jesli nie masz pojecia jak inwestowac nie rob tego sam, bo szybko wszystko stracisz!
2. Jesli juz chcesz to zrobic samemu, to zrozum prosty fakt, ze z pieniedzmi jakie masz (ile by to nie bylo) walczysz przeciw wielkim funduszom hedgingowym, bankom etc. Oznacza to, ze jedyne co mozesz zrobic to podlaczyc sie do ruchu! Nauka inwestowania nie rozni sie niczym od studiow na uniwersytecie! Trzeba zaczac od podstaw i zrozumiec, ze to zajmuje wiele lat!!! Ani prawnik, ani lekarz nie zostali profesjonalistami po przeczytaniu ebooka - 'Zostan profesjonalnym lekarzem', a takie gowno wciska sie ludziom na internecie. Osobiscie handlowalem ponad 2 lata na demo i przeczytalem dziesiatki ksiazek na temat inwestowania (niestety te najlepsze sa w jezyku angielskim), zanim uzylem prawdziwych pieniedzy. Ale nawet po ich przeczytaniu nie ma pewnosci ze odniesiecie sukces. Najwazniejsza rzecza dla inwestora poza wiedza jest psychologia i jego osobowosc. Jak powiedzial znany psycholog zajmujacy sie zawodowo tradingiem: handel sklada sie z trzech ogniw: Mind - Money - Method, z czego to pierwsze jest najwazniejsze!
3. Z inwestowaniem na dlugi okres jest tak: jesli chce zlapac dlugoterminowy trend, to ustawiam szeroki stop loss i czekam!!! Im bardziej patrzysz na strate, tym bardziej cie ona doluje i prowadzi do nieracjonalnych decyzji. Gdybyscie weszli w dobry fundusz w styczniu, gdy EBC oglosil LTRO, to wychodzac po kilku miesiacach zarobilibyscie spore pieniadze!!! W dlugim okresie zalozenie jest proste - gospodarka (firmy notowane na gieldzie) bedzie sie rozwijac, a wiec ceny akcji pojda w gore. Jednakze, oplaty za zarzadzanie kontem zjadaja czesc zyskow (lub konta, jesli zyskow brak) i tego trzeba byc swiadomym!!! Podczas ostatniego pobytu w Polsce spotkalem kumpla z liceum, ktory wzial kredyt hipoteczny z open finance i tez w cos podobnego sie wpakowal (z uwagi na minimalny wklad wlasny zostal do tej 'inwestycji' zmuszony). Moze wycofac srodki najwczesniej po 5 latach i nawet jesli nie straci na samej inswestycji (ponoc ma pewny kapital) to oplaty zjedza czesc konta!
Zyjecie w dzikim kraju i czas to sobie uswiadomic. W Polsce jest gowniane prawo i jesli ktos bedzie mial okazje wyj...ac Was bez mydla (w majestacie prawa) to zrobi to bez mrugnienia okiem. Osoby pracujace w wielu instytucjach finansowych sa szkolone w zakresie psychologii kontaktow z klientem. Jesli ktos Was namawia na cos to najlepiej (tak jak na forexie) wziac oferte do domu i przekalkulowac, a nie wskoczyc z chciwosci majac dolary w oczach!!! W taki sposob mozna tylko i wylacznie stracic pieniadze!!!
mox / 95.48.245.* / 2012-10-10 09:52
cwaniaku nie bądz taki madry. Bank to nie jest targ.
Danielo65 / 145.237.91.* / 2012-08-03 14:25
Ludzie umowy się czyta zanim podpiszecie!!! wypisujecie bzdury, że straciliście kupe kasy. Pareto podpisuje się na 15 lat, a wynik końcowy jest ok. Jak po 2 czy 3 latach występujecie to co Wy chcecie zarobić. Powtarzam ten prodykt nie jest krótkoterminowy.
Ja podpisałem umowę i czekam jeszcze troszke żeby dostać łądna sumkę
Pozdrawiam - urzędnik
klijentka getin banku / 31.175.25.* / 2013-12-16 15:54
pareto 2 podpisałam na 5lat ateraz mi wciskają że na 15 getin bank i europa to banda skorumpowanych złodzieji którzy żerują na ludziach którzy mieli zaufanie do takiej instytucji jakin jest Bank oferujący ubezpieczenia tylko w naszym kraju banki oszukują ,okradają i nie ponosza za to rzadnych konsekwencji bo mają układy z skorumpowanym rządem getin bank i europa to gożej niż Amber Gold tylko pozwy zbiorowe mogą tą mafie rozbić
mox / 95.48.245.* / 2012-10-10 09:55
mam nadzieje ze w więzieniu i wrócisz te prowizje które ci płacą
kolejna oszukana / 77.255.95.* / 2012-09-14 18:41
Gdy kupowałam ten produkt powiedziano mi ,ze mogę maksymalnie oszczędzać 15 lat,że po minimum 4 latach ,gdy wypłacę będę miała zysk .Dwukrotnie byłam w banku i zapewniano mnie,że najwyżej dostanę niewiele więcej .Zadałam mnóstwo szczegółowych pytań.Dzisiaj wiem,że odpowiedzi to same kłamstwa.No cóż kolejna
naiwna,politycy przy pracownikach tejże instytucji to kryształowo uczciwi ludzie
Alex597 / 217.17.33.* / 2013-09-08 02:41
W momencie podejmowania decyzji przystąpienia do Pareto II nie poinformowano mnie o wynagrodzeniu dla agenta doradcy, ktory dzieki temu ze sprzedał Pareto II miał z etgo tytułu korzysci. Doradca finansowy dbał tylko o swoj zysk i zysk wlasciciela Firmy Open Finace, wlasciciela Banku Getin Nobel Bank. Tak skonstruowana "maszyna" pozbawiania ludzi pieniądzy trwa dalej.
Nazywanie się i mówienie : "będę Pani osobistym doradcą finansowym", "zadbam o Pani zysk i dobre ulokowanie oszczędności" jest oszustwem.
Piotr Szymański / 178.36.3.* / 2013-08-31 22:12
Nasi doradcy przedstawiają Klientowi wszystkie szczegóły zawieranych umów. Ponadto zawsze są gotowi na odpowiedź na każde pytanie. Szczególnie są uczulani na wyjaśnienie kwestii rozwiązania umowy przed okresem, na który została ona zawarta, czyli 15 lat.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
_______________________

Online Ekspert Open Finance
jolkapareto 2 / 159.205.125.* / 2014-02-03 23:20
Kłamie Pan. Pracownik Getin - filia ul. Spółdzielcza we Wrocławiu pan Paweł Zięba ani przez moment nie wspomniał o 15 latach , natomiast skrzętnie podkreślał okres 5 lat- mimo iż pokazywałam zapis 15 lat widniejący na pierwszej stronie PARETO II. Został zresztą awansowany za skuteczna sprzedaż produktu- to informacja od rozżalonych kolegów tego pana z filii jw , gdy usiłowałam odnaleźć pana "doradcę", a raczej magika.
Igła / 37.8.195.* / 2013-06-23 17:41
Tak to system i pracownicy tego banku są jego podstawą. Myślę, kto już został nabity, niech z tego szybko wyłazi, nie warto płacić takiego frycowego kłamcom, no i oszustom. Kto ten produkt ma, dopóki go ma nie będzie wolny, zawsze Cię na szaro zrobią, akurat internet nie działa itd., itp. Ja z tego wyszedłem, splunąłem i powiedziałem-było minęło, trzeba o tym zapomnieć i nie rozpaczać.
sylwiaaaaaaaaaa / 89.70.106.* / 2012-05-21 01:16
"Doradcy" z Open Fajans to najgorsze co może być. Kilka miesięcy temu niemal udało im się mnie namówić na jeden z ich "cudownych" produktów. A innym razem gnojek odnowił mi lokatę, mimo braku wyrażenia na to zgody z mojej strony. Na pohybel im!
Piotr Szymański / 178.36.3.* / 2013-08-31 22:14
Bardzo proszę o szczegółowe opisanie sytuacji przedłużenia lokaty przez pracownika naszej firmy bez Pani zgody.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
_______________________

Online Ekspert Open Finance
henry 50 / 89.238.29.* / 2012-05-20 22:58
Jak inni dałem się przez swoją niewiedzę finansowa naciągnąć na pareto2.Napiszcie co zrobić ,żeby odzyskać większą część wpłaconych pieniędzy.
Piotr Szymański / 178.36.3.* / 2013-08-31 22:16
Proszę zwyczajnie dotrzymać zobowiązań wynikających z umowy, czyli utrzymać produkt do końca okresu, na jaki została zawarta umowa. Po tym okresie ma Pan gwarancję zwrotu 100% wniesionego wkładu.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
_______________________

Online Ekspert Open Finance
mark989 / 178.37.14.* / 2012-05-01 20:28
Pareto dostałem z Getin jako stary klient zadzwoniono do mnie i zaproszono na placówki miała to byc specjalna oferta \od dwóch lat żadnej informacji ale miał to być produkt lepszy od lokaty nad którym czuwają specjaliści tak zapewniała mnie Pani Z Getinbanku z którego mozna wyjśc po 3 latach z gwarancja kapitału. Zawierzyłem w końcu to Bank. po 2,5 roku szok Informują ze inwestuje w produkt 15letni zwrócą kase jesli bede im płacił jeszcze 13 lat na razie stan rachunku -70%
Pomocy!!!!!!!! oszukują na potęge
załuje ze mieszkam w Polsce
kolejna oszukana / 77.255.95.* / 2012-09-14 18:53
Jestem w podobnej sytuacji jak Ty ,ja niestety wykupiłam trzy certyfikaty.Panie, które mi to zaproponowały obsługiwały mnie od kilku lat,zawsze miłe, uśmiechnięte.Zadawałam wiele bardzo szczegółowych pytań,byłam w banku 3 razy, zanim je wykupiłam.Bez mrugnięcia oka cały czas kłamały.Przekonała mnie pracownica,która podobno również kupiła dla siebie Pareto II.Słowo etyka jest w tej instytucji obca
getinopenlife / 37.31.43.* / 2012-05-22 23:05
szkoda, że doradca nie wyjasnił Ci dokladnie jak to działa i teraz wypisujesz bzdury
asdfghjkl694 / 86.63.148.* / 2012-05-18 11:15
No ładnie naciągają w open finase i tego typu placówkach. Ja chciałem założyć lokatę na 5 lat bo były wtedy dobre 9-10% a w open powiedziała mi "naciągara " że za 5 lat w pareto bedę miał lepszy zysk i to 100 % pewne. Teraz po 3 latach mam stratę jakieś 3 tys. (a mogłem mieć prawie 4 tys. więcej teraz w portfelu - doradca pewnie dostał ze 400 stówki prowizji i zadowolony) Powinni do więzienia za to sadzać. Czemu tego nie ma w tv czy gazetach. Nadal wciskają tylko pod innymi nazwami badziewie. Przeczytajcie pierwsze komentarze z tego forum same "klakiery" z Opena zapewne.
Andrzej 51 / 150.254.196.* / 2012-05-11 12:40
Mnie również, jako stałemu klientowi Getin Banku w 2010r. zaproponowano ten "produkt". W pięknych słowach pracowniczka banku w Gorzowie Wlkp.przedstawiła mi jakie to korzyści mieć będę z tego produktu, że bank od samego początku dokłada 22500 zł do moich 4500, co na koniec da mi ok.70-80 tys.Pomyślałem -będzie nowe auto na emeryturze- FIGA! Nawet na kierownicę nie wystarczy.Po 20 miesiącach wpłacania składek zrezygnowałem z tego. Liczyłem na te 20%, które obiecano mi w poprawce do umowy. Obliczyłem, że od zebranych prawie 7000 zł otrzymam chociaż jakieś 1300 zł, Otrzymałem -442,37 zł.!!! Napisałem prośbę o przedstawienie mi szczegółówej informacji dot. naliczenia ww. kwoty.W odpowiedzi otrzymałem podziękowanie za wybór "Pareto" oraz informację,że na dzień 29.02.2012 wartość mojego rachunku wynosi 2357,90 zł! Jestem z tymi wszystkimi, którzy są za tym, aby już nikt więcej nie został naciągnięty na taki ZYSK! Andrzej- emeryt.
Piotr Szymański / 178.56.212.* / 2013-07-11 10:47
Wszystkie wartości, o których Pan wspomina dotyczą sytuacji, w której zrezygnuje Pan z utrzymania produktu przed okresem, na który zobowiązał się Pan go utrzymać, czyli 15 lat. Po tym okresie nie straci Pan ani złotówki z wniesionego przez Pana wkładu, a może zyskać na inwestycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
_______________________

Online Ekspert Open Finance
wrógupoconychszczurów / 83.27.22.* / 2013-08-20 00:25
Dlaczego Pan kłamie? Przecież po 15 latach nie gwarantujecie 100% wpłat. Oficjalnie Bank jest gotów zwrócić tylko ok 84%. Pisze Pan jak przeszkolony zaprzedaniec bez cienia empatii i elementarnej uczciwości.
Piotr Szymański / 178.36.3.* / 2013-08-31 22:33
Mogę Panią zapewnić, że Klient nie traci na produkcie strukturyzowanym.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
_______________________

Online Ekspert Open Finance
emill00100 / 193.243.143.* / 2013-09-03 15:27
gdzie znajduje sie informacja o 100 % gwarancji wpłaconego kapitału ?
makowiec2 / 62.182.211.* / 2012-04-30 19:38
ja wszedlem i uwazam ze jes ok. swiadoma inwestycja, za 15 lat napisze co bedzie, a inwestorow nieswiadomych co czynia zlewam, ja mam jaja ze stali
SARI / 83.26.64.* / 2013-04-05 14:16
ja też mam
będe wpłacać systematycznie niech sobie ksieguja jak chcą +/- po 15 latach sprawa sądowa również o zyski utracone :)zobaczymy kto się smieje ostatni
LUZAK / 83.26.64.* / 2013-04-05 14:22
ZOBACZYMY
DOPUKI NIE WPŁACIŁEM NADAKAKIWALI A OBECNIE SĄ NA DŁUGOTRWAŁYCH ZWOLNIENIACH
PRZENOSZĄ SIE Z FIRMY DO FIRMYDLA ZMYŁY
PODSTAWIAJA SWIEZAKÓW
CHICHOT LOSU www.ipla.tv › SERIAL › Obyczajowy
ikus / 159.205.163.* / 2012-06-04 19:40
ze stali i pewnie puste
kinia127 / 178.56.215.* / 2012-09-06 12:11
dobre hihihi
Anna__1979 / 79.163.13.* / 2012-04-27 18:40
Powiem Ci tak. Pierwszej młodości nie jestem. Inwestowałam przez 8 lat w fundusze inwestycyjne stabilnego wzrostu oraz dynamicznego. Nie polecam szkoda pieniędzy do tego wysokie prowizje nie ważne czy Twój fundusz stracił czy zyskał, to jest skandal,prowizja powinna być od zysku a nie strat.

Przyszłość to inwestycje alternatywne. Akurat od stycznia związałam się z Mizar Profit. Wcześniej korzystałam z innych tego typu propozycji. Raz jest lepiej, raz jest gorzej, ale zawsze o wiele bardziej do przodu niż u tych Panów w pięknych krawatach :)

Poddaje pod rozwagę :)
Piotr Szymański / 178.36.3.* / 2013-08-31 22:36
Szczerze życzę powodzenia, ale dla większości naszych Klientów główną wartością jest bezpieczeństwo inwestowanych pieniędzy, które im zapewniamy.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
_______________________

Online Ekspert Open Finance
naiwna119 / 79.184.13.* / 2012-04-23 11:18
Ja również zostałam zostałam naciągnięta na Pareto w styczniu 2010r.wpłacone mam 29250,00PLN + składki comiesięczne w sumie 20150,00 co daje kwotę 49400,00 i żadnej informacji co się dzieje z moimi pieniędzmi.Po przeszukaniu forów internetowych dowiaduję się że z zainwestowanej kwoty pozostało mi tylko 20% to jest około 10 tyś.PLN. Po takim szoku to pozostaje mi tylko jedno dołączyć się do pozwu zbiorowego na stronie http://www.wrobieni.org
iwona / 91.123.216.* / 2012-04-23 16:55
Ja również tak jak naiwna119 po 3 latach oszczędzania :(( zobaczyłam stan rachunku i zbladłam. Zadzwoniałam do Banku o co chodzi teraz czekam na odpowiedz od Pani Dyretktor, zobacze co powie z prawie 10000 zł zrobiło sie 2403 zł ,chyba jakaś kpina.Zapewniano mnie że muszę tylko wytrzymać 3 lata i tak się stało a teraz się wypinają ,POMOCYYYY!!!!
Igła / 37.8.195.* / 2013-06-23 17:45
Mnie też zapewniono, że po 3 latach mam swoje pieniądze, a tu klapa.
RB3367 / 195.38.12.* / 2012-04-18 12:53
Libra-I
Tego samego typu, fantastyczny produkt :-(
Poniżej krótkie podsumowanie.
- dostałem go "przy okazji" jako zabezpieczenie kredytu hipotecznego - sierpień-wrzesień 2010 (tylko dziękować firmie OpenFinance)
- dokumenty, które powinienem dostać od ręki (tabela opłat, regulamin, warunki) otraymałem dopiero wczoraj
- wpłacone mam (niestety) około 27 tyś PLN
- dziś dowiedziałem się, że mam na rachunku całe 9 tyś.
- kolejna fantastyczna informacja - otrzymałem ją z TU Europa - przy rezygnacji dostanę może ze 20% - szalone pieniądze, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wpłaconą kwotę

oto link do świetnych wyników tego cuda geniuszu finansowego:
http://www.tueuropa.pl/pl/dla-ciebie/notowania-ufk/strategia-libra-i

Resztę podobnych produktów - Libra, Pareto itp pewnie też można tam znaleźć

Pozostaje tylko dołąćzyć do pozwu zbiorowego na stronie wrobieniwgetin.pl lub http://www.wrobieni.org
AGITO / 62.89.84.* / 2012-04-17 09:47
Gdy byłem z żoną w OpenFinance po poradę w sprawie kredytu, proponowano mi tą "wspaniałą formę finansowania", ale ponieważ rozmowa z doradcą z każdą minutą stawała się bardziej irytująca i nie na temat (przyszedłem po info o kredycie, nie w sprawie jakiegoś cudu o nazwie Pareto), w końcu wstaliśmy, podziękowaliśmy i wyszliśmy :). W produktach finansowych jesteśmy laikami ale na zdrowy chłopski rozum przyjęliśmy, że jeśli ktoś ma zabierać nasze ciężko wypracowane pieniądze przez 15 lat i po tym czasie mamy odzyskać tylko to cośmy włożyli, a przez ten czas mamy pozwalać, aby to Open Finance zarobił na odsetkach z naszej kwoty - popukaliśmy się w czoło. Gdzie tu jest finansowanie naszego kredytu? Toż to rozbój w biały dzień i w majestacie prawa. Gdy wyszliśmy z Open odetchnęliśmy z ulgą. Nie ma jak przyjazna klientowi instytucja finansowa. Czy w ogóle jest taka? Suma sumarum wzięliśmy zwykły kredyt w PEKAO z Rodziną na Swoim, spłacamy z pensji raty regularnie, a oszczędności wpłacamy na konto oszczędnościowe. Nie ma tego dużo, ale kilkadziesiąt złotych miesięcznie zostaje. Może trochę więcej niżbyśmy uciułali w skarpecie ;). Ale przynajmniej są to realne pieniądze nad którymi mamy pełną kontrolę i które przynoszą pewny procent. Jesteśmy szczęśliwi, że nie daliśmy się przekabacić doradcy Open Finance. Że mamy oszczędności na trudne czasy kryzysu i drożejącego niebotycznie paliwa. Polecamy więc podobą drogę jak nasza i życzymy innym aby byli równie ostrożni jak my. Pozdrawiamy :)
znafca / 95.160.207.* / 2012-05-08 08:07
"ale na zdrowy chłopski rozum przyjęliśmy, że jeśli ktoś ma zabierać nasze ciężko wypracowane pieniądze przez 15 lat i po tym czasie mamy odzyskać tylko to cośmy włożyli, a przez ten czas mamy pozwalać, aby to Open Finance zarobił na odsetkach z naszej kwoty - popukaliśmy się w czoło."


ludzie to kretyni - a jak bierzesz kredyt, to nie policzyłeś, że bierzesz kredyt na 300 tyś, a spłacasz 600 tyś? i bank Cie tu rucha przez 30 lat a nie przez 15....
a Twoje konto oszczędnościowe to nawet inflacji nie goni :)
polecam jednak się troche zainteresować i nie być laikiem finansowym, bo sie potem pisze takie bzdety :)
makowiec2 / 62.182.211.* / 2012-07-08 13:47
dokladnie, piszecie ze was oszukali - jestescie kretyni! w librze po 15 latach dowiemy sie czy zarobi czy nie zarobi, to jest inwestycja a nie lokata bankowa. czytac umowy a nie wyslac sms o tesci "a, b lub c" bo tacy debile tez sa w polsce
$$$ / 77.222.255.* / 2012-04-26 08:30
Wszystko ładnie napisane, ale ... "są to realne pieniądze nad którymi mamy pełną kontrolę" nie jest prawdą. Niestety w jednej chwili można te pieniądze zablokować i nawet nie będzie do kogo iść na skargę.
xyz- / 86.63.148.* / 2012-04-05 19:11
Przypomnę pytanie czy wy dostajecie minimum co roku zestawienie tego ba ja od ponad 1,5 roku nic nie dostałem a doradcy w Open Finase maję to w DUPIE nie mogę sie doprosić o wydruk - nie polecam tej placówki strata czasu i kasy !!!!!!!!! Ciekawe czy można rozwiązać umowę z tego powodu.
bigbrave / 86.111.207.* / 2012-04-20 09:51
też nic nie dostałem od ponad 1.5 roku. proponuję tutaj stworzyć nową grupę do pozwu zbiorowego. defactos@poczta.onet.pl
sew78 / 89.78.227.* / 2012-03-30 13:48
Witam,
Niestety też należę do "szczęśliwców" skutecznie namówionych do Pareto II jednak przez GetinBank. Po 20 miesiącach inwestycji na koncie mam ok 1/4 zainwestowanych środków z czego mogę wypłacić jedynie niewiele ponad 5% całej zainwestowanej kwoty. Obecnie szukam możliwości pod przyłączenie się do jakiegoś pozwu zbiorowego by odzyskać wpłaconą kwotę. Miesięczną skłatkę płacę nadal w obawie o utratę 95% wpłaconych pieniędzy. index frontier ix raczej nie podniesie się przez najbliższe kilkanaście lat więc teraz potrafię tylko liczyć straty :(. Osoby w podobnej sytuacji proszę o kontakt: sgon@interia.pl w temacie pareto
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-04-10 11:40
Natychmiast zerwij umowę, im dłużej w tym bagnie siedzisz tym głębiej się zatapiasz. Niestety umowa którą sam podpisałes jest tak skonstruowana że nie wydobędziesz się z tego bagna. Potraktuj to jako nauczke i przełknij całą stratę bo z każdym miesiącem strata będzie coraz większa. Nigdy więcej nie wchodź w tego rodzaju programy.
Igła / 37.8.195.* / 2013-06-23 17:50
I tak zrobiłem, chociaż gorzko przeszło przez gardło.
analka / 178.37.15.* / 2012-03-30 08:43
Tez zostalam oszukana. Wplacilam prawie 7.0000,00zl a mam otrzymac nic ,bo zrezygnowalem,Duzo zdrowia Czarneckiemu i jego Pani J.
kasia 51 / 89.228.3.* / 2012-04-10 22:54
Szkoda , ponieważ pieniądze można odzyskać .Trochę czasu to zajmie , ale jednak oddają całą wpłacona kwotę . pozdrawiam i namawiam do pisania skarg i reklamacji.
olka916 / 87.205.51.* / 2012-04-20 22:30
witam,napisz proszedo kogo pisałas skargi i reklamacje,i jak.czy odzyskałas całą wpłaconą kwote.jestem w tej samej sytuacji.pozdrawiam i z góry dziękuje za informacje.
xyz. / 86.63.148.* / 2012-03-29 12:14
Witam.
Od ponad 1,5 roku nie dostałem rzadnej info o perato ile jest na koncie itp. mimo że w umowie jesto napisane że mam dostawać co roku wyciąg ze stanem Perato. Nie przestrzegają warunków umowy !!! Byłem u doradcy w Open finase dwa miesiące temu miał wysłać @ i nic, pisałem do niego po miesiącu co się z tym dzieje i równierz nic. Dostaję tylko masę reklam z lokatami. Czy można rozwiązać u mowę z tego powodu bo wpłaty mam dokonywać punktualnie a sami mają gdzieś klienta zarówno Pareto jak i open finase !!
basia2008 / 89.228.3.* / 2012-04-10 22:45
Kochani , ja też byłam w tej samej sytuacji i utopiłam pieniądze w Pareto . Oczywiście walczyłam o nie , pisząc reklamacje i skargi do wszystkich możliwych instytucji . Wygrałam !!!! pieniądze mi przelali na konto . Jeśli nie macie ochoty na pisanie ,zwróćcie się do Kancelarii Prawnej i załóżcie pozew zbiorowy .
Mamir / 46.204.103.* / 2013-09-27 21:35
Basiu, proszę o informację na mojego maila jak to zrobiłaś mam niestety sporâ kwotę w Pareto II niestety nie stać mnie na kolejności spłaty, proszę o info na maila malgorzata.papajewska@vp.pl z góry dziękuję z pomocnik
dorcia / 37.128.40.* / 2013-10-10 15:03
gdzie pisać reklamacje bo mnie również oszukano
Piotr Szymański / 178.56.200.* / 2013-07-11 21:17
Miałem zamiar zapytać, w jaki sposób "utopiła" Pani pieniądze w Pareto, skoro jest to produkt, który po zakończeniu okresu, na który został utworzony (15 lat) posiada gwarancję Open Finance zwrotu 100% wniesionego wkładu. Chciałem o to zapytać, a potem zauważyłem zbieżność treści Pani postu z treścią postu Pani kasi51. O dziwo numery IP przy tych dwóch nickach też są "podobne".

Pani Basiu (Kasiu?) jak Pani "utopiła" pieniądze w czymś, w czym pieniędzy nie można stracić?

Pozdrawiam, Piotr Szymański
_______________________

Online Ekspert Open Finance
vildur / 178.36.179.* / 2013-10-16 14:10
Pytanie do Pana z OF, gdzie w umowie Pareto II jest zapis o gwarancji wypłaty 100% składki zainwestowanej, bo u mnie jest dziwny zapis 100%jakiegoś dziwnego wzoru wiec podejrzewam, że macie zamiar wypłacic ale 100% tego co bedzie na rachunku. Proszę o wyjasnienie.
marta1143 / 194.61.69.* / 2013-08-29 20:48
Drogi Panie Ekspercie, co Pan rozumie przez pojęcie nie można stracić?, czy jeżeli po 15 latach systematycznego oszczędzania otrzymuje Pan zwrot wyłącznie kapitału to czy nie mamy tutaj do czynienia ze stratą?
Przecież przez ten okres można byłoby pomnożyć środki gdzieś indziej i uzyskać z tego tytułu stosowne odsetki, czyli tzw. zysk.

Co do pozwu zbiorowego ludzie macie do tego prawo jeżeli czujecie się "wprowadzeni w błąd". Dla przykładu w innych krajach, np. Chorwacja wyrokiem sądu nakazano bankom przewalutowanie kredytów indeksowanych obcą walutą na dzień podpisania umowy.

Czy da się ???

Oczywiście, że tak, a opcje walutowe ( wiele spraw skończyło się w sadach z wyrokami na korzyść klientów).

Macie do tego prawo, tym bardziej, że jest to produkt o charakterze inwestycyjnym? Czy zgodna jest z ustawą wymuszającą podpisanie ankiety na temat znajomości rynku kapitałowego?

Pozdrawiam,
utopiony / 77.46.22.* / 2013-07-21 17:20
Jako ekspert OF powinien Pan wiedzieć, że po wpłaceniu po 15 latach 25740 zł nastąpi zwrot tylko składki zainwestowanej tj. 22500zł. Różnica 25740-22500=3240 jest bezpowrotnie stracona (np. przejęta przez ekspertów OF?). Proszę nie łgać, że OF daje gwarancję zwrotu 100% wkładu. Produkt jest tak skonstruowany, się nie narobić i okraść naiwnych klientów (w powyższym przykładzie widać jak w majestacie umowy z OF można ukraść 15% wpłaconych pieniędzy). Panie Szymański a ile dostaje Pan z OF za pisanie tych kłamstw?
88Magda88 / 194.29.130.* / 2012-04-25 11:33
Bardzo proszę o konkretne informacje co zrobić, aby odzyskać pieniądze? Jak najszybciej chcę zrezygnować z tego bagna.
iwona / 91.123.216.* / 2012-04-23 16:40
basiu2008 napisz doadnie do jakich instytucji pisałaś i co pisałas,pozdrawiamIwona
ola170 / 87.205.51.* / 2012-04-28 22:03
prosze o porade gdzie pisałas skargi aby odzyskac pieniądze?pozdrawiam
p.przemek / 89.74.148.* / 2012-04-19 22:37
Witam,
Nie bede sie rozwodził nad moja sytuacja z pareto gdyz jest ona podobna do wielu osób, ktorzy sie tu wpisuja. Mam prosbe odnosnie odzyskania pieniedzy co,gdzie i jak? aby odzyskać pieniadze. Dzieki z góry!
ewł / 85.28.132.* / 2012-04-14 12:37
basiu, bardzo proszę o informacje do jakich instytucji pisałaś reklamację i po jakim czasie udało ci się odzyskać pieniądze ? Odzyskałaś też pierwszą składkę ? Ja zostałam w to wrobiona w Getinbanku w 2010 i chcę jak najszybciej z tego zrezygnować i odzyskać wpłacone pieniądze, a okazuję się, że otrzymam kilkadziesiąt złotych zwrotu a zainwestowałam 4 500 wpłaty pierwszej + 124 miesięcznie przez 3 lata.
rena2012 / 89.70.161.* / 2012-04-19 18:00
Kochani pomozcie, podpowiedzcie do kogo nalezy pisac reklamacje, jestem z malego miasta i nie orientuje sie az tak dobrze, co trzeba robic, dziekuje
siwekk / 77.255.77.* / 2012-01-21 14:09
ja osobiście odradzam - mam PARTO II od 2 lat - musiałem mieć bo inaczej nie dali by mi kredytu - niestety to moja wina i nie mogę mieć do nikogo pretensji - nawet do doradców z HB - w końcu płacą im za naciąganie klientów, taką mają pracę i nie mnie tu moralizować.
Mogę tylko osobiście na swoim przykładzie odradzić wszystkim zarówno Getin Bank jak i PARETO oraz doradców z HB - ( zresztą to i tak jedna firma - więc jak mają doradzać )
Mnie osobiście na kredycie na 320 tys pln naciągnęli na jakieś 25 tys - tyle straciłem po 2 latach - teraz jestem ugotowany i sprzedaję mieszkanie żeby móc spłacić kredyt i zrezygnować z PARETO - wiem stracę 90% wkładu - ale przynajmniej nie będę musiał płacić dalej i tracić.
Jak ktoś chce szczegóły to krauzik6@wp.pl
złodzieje / 109.243.189.* / 2012-02-04 11:23
Mnie także oszukano LIBRA III i kredyt z Getin Banku - sprzedaż za pośrednictwem Open Finance, straciłam ponad 17 tysięcy złotych. Celowo wprowadzono mnie w błąd w placówce,zatajając prawdę o produkcie lIBRA III, który został mi przedstawiony jako program oszczędnościowy 15 letni, gdzie po 15 latach wypłacę wszystko to co wpłaciłam + zysk i spłacę tym część kredytu. Pracownik open fiannce nadal kłamie nam w żywe oczy, czy dostaniemy ponad 100 000,00, więc poprosiłam taką informację pisemnie, oczywiście takowej nie uzyskałam. Wszystko wydało się dzięki temu, że Pan nie obsługiwał nas jak należy, nie dopełniał obowiązków służbowych, od początku podpisania umowy nie mogłam doprosić się informacji o stanie rachunku, moje zdziwienie było tym bardziej większe gdy 2 dni temu okazało się, że mam na rachunku 4 tysiące złotych zamiast 17. Odpowiedź Pana z Open Finance brzmiała, że pieniążki na nas pracują. SZKODA SŁÓW. OSZUŚCI . Nie zamierzam odpuścić, będę walczyć o swoje pieniądze.
katafalk / 178.37.172.* / 2012-02-05 16:42
Dopóki się nie nauczymy, że inwestycje ponoszą za sobą ryzyko, to nic dobrego się w narodzie nie będzie działo. jak ktoś chce oszczędzać, to polecam lokaty.
Jeży / 128.127.84.* / 2012-09-21 01:00
Lokaty też nie są dobrą formą oszczędzania. "Zainwestowałem" w lokatę 4500zł. Po ponad 3 latach "oszczędzania", odjęciu podatków, wyszło na to, że jestem 200 zł ponad poziom inflacji. Pffff. Wolałbym chyba tę kasę przepić. Przynajmniej "inwestycja" by się zwróciła ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy