Forum Polityka, aktualnościKraj

Prawo spadkowe będzie zmienione. Sejm przyjął nowelizację

Prawo spadkowe będzie zmienione. Sejm przyjął nowelizację

Wyświetlaj:
Janek409 / 91.240.196.* / 2015-07-09 20:38
mam pytanie - jak się ma europejskie prawo spadkowe do postępowania o zasiedzenie, czy złożenie wniosku o europejskie poświadczenie spadkowe przerywa bieg zasiedzenia?
kosc / 109.243.157.* / 2015-05-11 22:56
Powinno to polskie prawo sie zmienic bo coraz to wiekszy balagan i obluda nic sie nie robi w tym kierunku tylko galimatias i by comieli do roboty notariusze sady i urzedy no tak to polska. W innych panstwach jak idzie się do urzedu to jest pomoc i zrobia od reki a u nas to trzeba samemu nachdzic sie i ponazekak nie zdziwimy sie za pare lat jak z tad wyjedzie setki polakow bo tam na gorze to bija sie o kase z milionami a tu nam daja ochlapy gdzie ten premier prezydent jak tu glosowac na nich skoro co raz gorzej i zle
Wiec zmieniajcie prawo pod nas a nie was
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xxxx585 / 109.243.157.* / 2015-05-11 22:50
Nie rozumie jestem wlascicielem mojej ciezko wypracowanej dzialki z domem i teraz mam to dac dzieciom chyba ja decyduje komu a nie panstwo guzik mnie to obchodzi co mysla te osoby co wprowadzaja ustawy nic nie robily dzieci grosza nie dokladaja jedno czy drugie sie wyprowadza a potem gdy umre lub zona to bitwa o majatek ..no pytam jakim prawem poki zyje i napisze testament to ja decyduje i wara od mojego zycia i majatku komu chce dac lub podarowac
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2015-05-12 09:55
Nowelizacja KC nie dotyczy tego kto po kim dziedziczy, ale w jaki sposób.
malgorzata1234 / 217.113.234.* / 2015-02-10 16:12
Moja mama mieszkała z moją siostrą nabrały kredyty w skoku na ponad 30 tyś ,mama zmarła siostra mi nic nie powiedziała o zaciągnietych kredytach mało tego w odpowiednim czasie zrzekła się spadku ,Po 3 latach Skok przysłał mi nakaz płatniczy ,ja nic nie wiedząca za co i dlaczego myślałam że zwariuje ale się udało to trochę trudna sprawa ale można z tymi hienami wygrać ,W prawie powinno być za pisane aby coś mogli wyegzekwować powinni poinformować spadkobierców o zgonie wierzyciela .Komornicy zawsze ich znajdą to dlaczego banki tego nie robią .NO tak to nie w ich interesie
INŻ / 213.17.192.* / 2015-05-06 09:27
SKOK to banda i ja tez z nimi wygrałem bo łamali prawo , próbując mnie okraśc poniewaz prowadzili podwójna egzekucję z jednego długu, wobec tego doniesienie do prokuratury na czynności komornika i drugie na działania SKOK-u a w szczególności jej kancelariiprawnej spowodowały, ze komornik zawiesił egzekucję k,a w końcu wygrałem spARWĘ W SĄDZIE I HIENOM NIE DŁAME MNIE OKRASC , dotyczyło to długów spadkowych , które zostały spałacone.
bobas606 / 89.239.127.* / 2015-02-10 15:13
Ja jestem ciekaw, jak to działa w drugą stronę. Czy jeżeli człowiek bez długów ma konto w banku i dużą ilością pieniędzy (odkładał na czarną godzinę). To czy bank będzie szukał rodziny, bliższej czy dalszej celem spadku po zmarłym... Nie sądzę, po prostu będą szukać żeby nie znaleźć i kasą przepada. A ja nie zapłacę za rachunek czy wezmę pralkę na raty do moja córka albo jej dzieci będą płacić.
tati1977 / 31.2.107.* / 2015-02-10 13:21
Mój mąż własnie odrzucił spadek po swojej zmarłej mamie w imieniu naszej małoletniej córki, panie w sądzie za każdym razem jak przychodził dowiedzieć się jakie są potrzebne dokumenty do zrzeczenia, mówiły mu co innego. Pani w sądzie, która przyjmowała wniosek pytała się czy aby na pewno chce odrzucić spadek w imieniu naszej córki, bo niby się tak martwią, że dziecko utraci majątek.
teściowa zostawiła tylko długi, co prawda niewielkie ale są. Dziadek męża ma prawie 80 tys długu i zajętą emeryturę przez komornika (700zł) przez co brakuje mu do opłat na Dom Opieki i MOPS chce wystąpić od nas o alimenty, żeby płacić na dziadka. A przecież to dziadek brał kredyty na naklejki, gazety, książki itp chory ten kraj, trzeba zrzekać się po jakimś kuzynie, ciotce, wujku, siostrzeńcu i wielu innych osobach, o których nie masz pojecia, bo nagle ktoś dojdzie że to twoja dalsza rodzina, piąta woda po kisielu.
Radek1973 / 5.57.167.* / 2015-02-10 11:16
Właśnie dzisiaj rano dostałem pismo z kancelarii prawnej z Wrocławia skierowane do małżonki by spłacić dług zaciągnięty w jakimś skoku w 2005 roku przez jakiegoś Franciszka(małżonka mówi że to może jej dziadek jakiś bo nigdy go nie widziała), który przeszedł na nią poprzez matkę(prawdopodobnie była spadkobierczynią) z tym że matka żony nie żyje od 1985 roku...Każą nam skontaktować się jak najszybciej i uregulować prawie 20 tyś. złotych co może nie jest jeszcze kwota ostateczną-w razie braku kontaktu wezwą komornika...Przeczytałem ten papier i zgłupiałem-ja nie znam wcale tych osób, żona jak zmarła matka miała 6 lat a dziadka nie pamięta nawet-gdzie jakaś rodzina co z nim mieszkała itd. jak to doszło w ogóle do nas jak my mamy około 2200 zł dochodu miesięcznego na nas dwoje i dwójkę dzieci...
Ma ktoś jakąś radę???
Luvac / 85.237.179.* / 2015-02-10 16:48
Proszę nie kontaktować się telefonicznie z kancelarią,ponieważ wszystkie rozmowy są nagrywane i mogą być wykorzystane w sądzie jako przyznanie się do podjęcia spadku. Możecie jednak napisać do kancelarii o udostępnienie kopii kredytu,kopii spłaty rat,kopii dokumentacji sądowo-windykacyjnej.
Nie używajcie jednak słów spadek czy spadkodawca lub spadkobierca,tylko imię i nazwisko tego dziadka.Zgodnie z art.118 kc długi bankowe przedawniają się po trzech
latach od momentu przewidywanej daty spłaty ostatniej raty.Jeżeli dziadek zmarł w 2005r i w ciągu trzech lat nikt nie wystąpił do sądu o spłatę długu i nie ma dokumentacjisądowo-windykacyjnej,to sprawa nie wygląda najgorzej.Jednakże firma windykacyjna w każdym momencie może wystąpić do sądu i wtedy sąd nie patrzy na daty i przedawnienia wydaje nakaz zapłaty który jest ściągalny przez 10 lat.ąle najpierw ta firma musi wam wytoczyć sprawę spadkową,bo tylko wtedy będzie mogła
domagać się od Was pieniędzy.Proszę jednak pamiętać,że długi nie przedawniają się automatycznie,to dłużnik na mocy art.117kc wnosi do sądu sprzeciw.
Suma długu jest wysoka więc podejrzewam,że może istnieć dokumentacja windykacyjna dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie udać się bo biura notarialnego i
zarówno pan jak i żona musicie zrzec się spadku ,jeżeli macie pełnoletnie dzieci one również muszą notarialnie zrzec się spadku,w przypadku dzieci niepełnoletnich
należy wystąpić do sądu.Na wszystkie te działania macie jedynie 6miesięcy,bo takie mamy prawo,że od momentu dowiedzenia się,że zostało się powołanym do spadku macie tylko 6 miesięcy na odrzucenie spadku.Mam nadzieję,że to co napisałam będzie pomocne.nie również Kancelaria KOKSZTYS z WrocLawia usiłowała dopaść za
jedną niezapłaconą ratę mojego nieżyjącego ojca,która po 8 latach urosła niebotycznie[zaznaczam,że nie wiedziałam o kredycie],ale na moje żadanie udostępnienia mi dokumentacji nie dostałam żadnej odpowiedzi[wiedzieli dokładnie,że dług jest dawno przedawniony i kiedy wystąpiliby do sądu od razu podnoisłabym zarzut przedawnienia i po ptakach.Cwaniacy z kancelarii napisali mi tylko,że mam pisać do banku o dokumentację i wystąpić sama do sądu o nabycie spadku.Aja się zaczęłam
zastanawiać,czy oni naprawdę myślą,że jestem tak głupia,że będę w sądzie walczyć o nabycie długu.Ale gdybym zarządała dokumentacji od banku to by mnie mieli,bo skoro chcę to na pewno chcę to spłacić.A to ta firma zwróciła się do mnie i to oni są zobowiązani dostarczyć mi całą dokumentację.mam nadzieję,że cho c trochę pomogłam.Pozdrawiam
malgorzata1234 / 217.113.234.* / 2015-02-10 15:43
dokładnie chodzi o wiosek o uchylenie się od skutków prawnych niezachowania terminu do złożenia oświadczenia o odrzucenia spadku.Motywować to zdarzenie brakiem wiedzy o zgonie dziadka brak kontaktu z nim i całą rodzinną
larix244 / 178.183.244.* / 2015-02-10 15:34
gdyby zrzeczenie się spadku zawiodło pozostaje zarzut przedawnienia, zobowiązania z kredytów przedawniają się w stosunkowo krótkim okresie - 3 lata. Powodzenia
malgorzata1234 / 217.113.234.* / 2015-02-10 15:13
Ja miałam podobną sytuację i z tym SKOK-iem wygralam jak chcesz rady napisz .,mmmmmmmmmmusicie się oddwołać do sądu o przywrócenie terminu zrzeczenia się spadku to chyba art.1091 KC
larix244 / 178.183.244.* / 2015-02-10 15:27
jest to termin zawity prawa materialnego w rezultacie czego nie podlega przywróceniu
Robert114 / 83.21.126.* / 2015-02-10 14:35
ciezka sprawa. Zrzekać sie spadku można maksymalnie do pół roku po kogoś śmierci. Pozostaje tylko prawnik , który zna sie na prawie spadkowym. Powodzenia.
larix219 / 178.183.244.* / 2015-02-10 15:11
prostuję kolegę - w ciągu sześciu miesięcy od dnia w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania - co w tej konkretnej sytuacji może oznaczać że jest na to czas.
jajajajaja / 83.7.90.* / 2015-02-10 14:03
Tak, 100 zł u papugi to znacznie mniej niż 20 tys. Iść do specjalisty, a nie pytać forumowych trollo-speców.
Radek1973 / 5.57.167.* / 2015-02-10 14:00
Z tego co widać wierzytelność przejął od Skoku w Gdyni jakiś podmiot o nazwie Wierzytelności Glob sp. z o.o. sp. k z siedzibą we Wrocławiu ul. Kwidzyńska 2...
Czy to możliwe że szukają fraj... którzy mają spłacać czyjeś długi?
Jestem ciekawy co się dzieje z pozostałą częścią rodziny tej osoby, która brała zobowiązanie bo z tego co małżonka mówiła to nie mieszkała ta osoba samotnie i miała dzieci, małżonkę czy pozostałe rodzeństwo ale jako, że praktycznie nikogo nie zna to trudno cokolwiek wiedzieć co sie działo na przełomie ostatnich lat...Nawet o śmierci nikt nie wiedział-na razie chyba do prawnika a potem zobaczymy bo tu już nawet widzę opcję spłat na raty z wkładem 30% od razu...Jakoś nikomu się z niczym nie spieszyło aż tu niespodzianka:((
Czy to może być podpucha i próba naciągnięcia?
Dziekuję za dotychczasowe odpowiedzi.
daro178 / 78.8.62.* / 2015-02-10 13:33
to prawdopodobnie podpucha naciągaczy,lepiej iść z tym na policje.
inia / 194.107.120.* / 2015-02-10 13:02
można napisac na adres mailowy prawo@polskieradio.pl i tam prawnik panu odpisze i wyjaśni wszelkie watpliwości; też tak zrobiłam aby upewic się jak postapic w mojej sytuacji;powodzenia
ja394 / 185.75.36.* / 2015-02-10 11:22
Można odrzucić spadek (u notariusza) w ciągu 6 miesięcy od momentu, kiedy spadkobierca dowiedział się o tym fakcie (śmierci spadkodawcy), więc ma Pan czas na jego odrzucenie (tzn. żona).
Radek1973 / 5.57.167.* / 2015-02-10 11:37
Rozumiem tylko jak spadkobiercą mogła być osoba, która w momencie zaciągnięcia zobowiązania tj. w 2005 roku nie żyła od 20 lat a teraz przechodzi to na małżonkę po kolejnych 10 latach-przeciez to normalnie juz nie kwiatek a paranoja?
Sofokrates / 83.24.98.* / 2015-02-10 10:42
Prawo nie jest i nie będzie tworzone dla zwykłych ludzi tylko dla korporacji. Niestety jesteśmy zdani tylko na siebie.
cz / 77.112.101.* / 2015-02-10 08:36
Mój majątek moja decyzja co z nim zrobię oczekuję takich rozwiązań prawnych moja ziemia moja własność i nic Państwu do tego nie wolno moją własnością dysponować bez mojej zgody i pozwolenia na broń nie wlezie żaden komornik policjant gdy brak uzasadnienia twarde prawo lecz prawo nie trzeba adwokatów sędziów
niobe1412 / 212.106.1.* / 2015-02-10 08:34
Ha,ha,ha i jak zawsze jest kruczek...Jesli nie przylozycie sie nalezycie do wykazania dlugow zmarlego to moga was one obciazyc ponad wartosc aktywow spadku....A skad macie wiedziec gdzie i jakie on dlugi mial skoro nie mieliscie z nim kontaktu od np 15 lat to juz pazernych komornikow nie bedzie interesowalo bo zawsze napisza ze nie dolozyliscie nalezytej starannosci ..Amen!
Gdynianus / 81.190.57.* / 2015-02-10 01:08
Problem powstał, bo przyznali niedawno prawo dziedziczenia rodzeństwu. I nagle okazało się, że aby nikt nie został obciążony długami spadkowymi to spadek musi po koleji odrzucić np. ponad 100 osób, a to oznacza w sumie horendalne koszty. W Polsce najpierw się tworzy prawo, a później się myśli.
Ha ha / 46.229.149.* / 2015-02-09 23:32
Mam już dorosłego syna, cały majątek już na niego przepisałem. Teraz ze spokojem ducha mogę narobić długów i wszystkie zyski ze swojej działalności jemu przekazać. Do śmierci będę na jego "utrzymaniu"!!!! Co w ten sposób nakradnę to nakradnę. A dziecku będziecie mogli NASKOCZYĆ!!! Zanim ja umrę, on odchowa swojego następcę. Wtedy trzeba będzie historię powtórzyć, tak by żyło się NAM jeszcze lepiej. Tylko jedno małe ale, mam kasę na adwokatów i wiem jak to zrobić zgodnie z prawem. Ha, ha.....................
dziwak220 / 83.11.91.* / 2015-02-10 10:34
chyba że synusiowi odwali np pod wpływem synowej i cie wywali z domu na ulice a sam przepiepszy wszystko .... Los bywa nieprzewidywalny i okrutny .....
ASSESOR KOMORNIKA / 89.77.119.* / 2015-02-10 12:59
SYNALEK WYPIER...CIE Z DOMU JAK JUZ WSZYSTKO PRZEPISZESZ ,TO NIE BEDZIESZ SIE WYMADRZAŁ,ZOBACZYSZ MOST OD SPODU....A SYNOWA ZROBI CI POSŁANIE BUDZIE DLA PSA
autor739 / 83.14.236.* / 2015-02-09 23:20
heheheheh mafia mafia i jeszcze raz mafia zmieniają na szybko prawo bo pobrali lata temu kredyty we frankach no i teraz musiały by spłacać ich dzieci no to trzeba zmienić prawo ustalone jeszcze przez stalina...nic dla ludzi wszystko tylko dla układu a ludzie sa na przemiał
amatus1 / 193.239.126.* / 2015-02-09 21:27
Od kiedy to wchodzi w zycie?Za 2 tygodnie mam sprawę spadkową po zmarlej ciotce i spadek jest z obciazeniami. Biorę komornika by przyjaz z dobrodziejstwem inwentarza ale ciekawi mnie czy mnie juz nowelizacja bedzie obowiazywac?
gosc382 / 84.152.130.* / 2015-02-10 00:57
Jeszcze Senat musi zatwierdzić
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
real / 85.75.196.* / 2015-02-09 21:02
zgadzam sie z tym ze dlug nigdy nie powinien przechodzic na osoby trzecie. po pierwsze banki maja ubezpieczenie od takich i podobnych sytuacji i wystarczajaco dobrze kradna. ubezpieczenie i co tylko sie tyczy ze moze przyjsc im zaplacic nie daja nigdy nikomu w zaawansowanym wieku nawet pozyczke ale jak juz chodzi o dlugi to chetnie by zwalali to na kogo tylko znajda w rodzinie. niech pocaluja sie w plecy i sciagaja dlug od martwego lub zamkna go w wiezieniu czy pozwa do sondu. normalne cywilizowane kraje nie przepisuja dlugow na osoby trzecie.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy