Forum Forum prawnePracy

Przerwanie Stażu przez urząd

Przerwanie Stażu przez urząd

ShadowSand89 / 2014-08-21 19:22
witam serdecznie wykonuję staż już od 2 i pół miesiąca niestety miesiąc temu miałem wypadek z udziałem osób trzecich mam zerwane ścięgna i więzadła co jestem od prawie 2 miesięcy na chorobowym i otrzymałem informację że staż został przerwany a w dodatku mam na 27 listopad operację urząd pracy powiedział że jeżeli mój okres chorobowy przekroczy 3 miesiące tracę status bezrobotnego moim zdaniem jest tutaj jakiś haczyk proszę o pomoc

czy urząd może wykreślić mnie z listy bezrobotnych po wypadku i nie zdolności wykonywania stażu przez 3 miesiące ?
Wyświetlaj:
szklarek / 2014-08-21 21:17
Nie ma żadnego haczyka. Wynika to wprost z zapisu art. 33, ust. 4, pkt. 9 Ustawy o promocji zatrudnienia.
Dotyczy stażysty jak i innego bezrobotnego, nieważne czy z prawem do zasiłku czy nie. Wyjątek- bezrobotna w ciąży.
ShadowSand89 / 2014-08-21 22:07
to jak ktoś ma wypadek i leży w szpitalu przez 6 miesięcy to tylko przez 3 miesiące ma ubezpieczenie NFZ ? a następne 3 miesiące to co jak nie ma z czego zapłacić za szpital ?
szklarek / 2014-08-21 22:36
Prawo do świadczeń z NFZ trwa jeszcze przez 30 dni od ustania ubezpieczenia. Jeśli nie ma w tej sytuacji ubezpieczonego małżonka, który ubezpieczyłby zdrowotnie jako członka rodziny- pozostaje ubezpieczenie dobrowolne na podstawie umowy z NFZ.

ALE- piszesz o wypadku- jeśli był to i tak został zakwalifikowany jako wypadek w pracy lub w drodze do/z pracy- to masz zasiłek chorobowy z tego tytułu, a w czasie zasiłku trwa prawo do świadczeń z NFZ.

Najnowsze wpisy