Forum Forum prawnePracy

Przerwanie stażu

Przerwanie stażu

Morpheuspl / 82.115.87.* / 2008-05-22 15:08
Witam. Mam takie pytanie, może ktoś będzie umiał mi pomóc. Otóż od 2 miesięcy(a mam na 6) jestem na stażu w pewnej firmie z Biura Pracy. Staż ten to cięzka praca fizyczna. Mam astme od 5 roku życia, a jest to choroba której nigdy sie nie wyleczy. Teraz gdy pracuje właśnie w tej firmie gdzie jest dużo pyłu, kurzu, pleśni itp zacząłem mieć napady kaszlu czy to w dzień czy przez pół nocy. Chciałbym teraz skrócić staż jak najszybciej. Mam dlatego pytanie czy moge iść do biura pracy po takie oświadczenie które wypełni mi mój lekarz prowadzący i oni anulują mi wtedy staż i nie będę musiał ponośić zadnych kosztów?(biuro pracy nie wysłało mnie na żadne badania ani nie płaci za dojazdy na staż) i czy anulują mi staż w momencie wpłynięcia mojego wniosku ? bardzo boje się o moje zdrowie. Z góry dzieki za pomoc.
Wyświetlaj:
raff75 / 2008-05-27 23:38 / portfel
Ie ważne czy staż czy pierwsza praca musiales mieć szkolenie BHP i badania lekarskie, oraz musisz dostać - jeśli się kurzy to maske na twarz - pochlaniacz, okulary itp jesli nie to zgłoś ten fakt do inspekcji pracy,
Haś. / 79.188.53.* / 2008-05-24 17:32
Albo L-4 non stop.
Częstochowianin / 77.113.103.* / 2008-05-24 10:14
Nie wiem jakim cudem dostałeś staż bez badań lekarskich, coś musiałeś zakręcić bo nikt nie przyjmuje na staż i do pracy bez badań, jeśli to nie Ty zakreciłeś idz od razu do kierownika UP i powiedz jak sprawa wygląda i o swojej chorobie

Najnowsze wpisy