Forum Forum prawneGospodarcze

telewizja na karte - oszukuja. Co mozna im zrobic?

telewizja na karte - oszukuja. Co mozna im zrobic?

Nolimit / 2008-12-15 13:59
Witam


mam taka sprawe bo jest takie cos jak telewizjanakarte.pl

i tam jest w zakladce kanaly ze m.in jest kanal nsportHD - jest taka ikonka w srod innych kanalow jakie sa w ofercie

I teraz sie okazuje ze kanal nsport nie jest w HD nadawny tylko w SD(zwykle nadawanie-duzo gorszy obraz...)


I problem jest taki ze ja kupuje za 2 tys dekoder do obioru kanalow HD (ogolnie wczesniej juz go mialem ale to chyba nie istotne) i podlaczam i sie okazuje ze kanal nsport jest nadawany w SD - czyli zwykly cyfrowy sygnal...

Wiec dzwonie na infolinie sie pytam dlaczego ludzi oszukuja- a babka na info ze to jest blad wydruku bo logo jest przeklejone z telewizji N i na telewizje na karte nie ma kanalow w HD (haha)


Oczywiscie nie mozna rozmawiac z nikim kompetentnym zeby go z***ac zeby ludzi w blad nie wprowadzali. Jak cos mi sie nie podoba to moge jechac do krakowa do siedziby firmy


Pytanie: czy cos mozna zrobic lobuza ze ludzi oszukuja i jeszcze nie przeprosza?


Oczywiscie w ramach prawa - czy mozna im sprawe zalozyc albo cos i czy jest jakakolwiek szansa ze cos sie wskura?

Dodam ze nie tylko na stronie jest taka informacja ze jest kanal sportHD ale rowniez juz w paczce zakupionej z karta jest opisane co i jak i znowu jest kanal nsportHD...
Wyświetlaj:
Atu / 80.54.13.* / 2010-07-23 09:04
Telewizja na kartę dzieli się na SD i HD. Ta tania która pierwsza weszła nie ma w ofercie kanałów w HD i jest to wyraźnie napisane. Więc jeśli kanał n sport ma logo na ekranie tv HD to i tak go odbierasz w jakości SD. Tak było od początku i nikt nikogo nie oszukuje, coś źle doczytałeś.

Możesz kupić drugi zestaw TNK w HD który jest 12 kanałów w jakości HD kosztuje 398 zł
Masz wszystko opisane np tutaj poczytaj http://sylwester.netidea.com.pl/
margogog / 95.168.120.* / 2010-06-30 18:06
Co można im zrobić ? Tobie pozostaje tylko bezskuteczne i bezsensowne bicie piany na forum internetowym. Może dodatkowo kup sobie kolejny dekoder tym razem za 4 tys zł.
Przede wszystkim należy nauczyć się czytać. W opakowaniu karty TNK na ofercie masz wyszczególnione kanały z oferty w zwykłej TNK i nie ma żadnego kanału jakości HD obojętnie do jakiego dekodera i za ile kasy kupionego tą kartę wciśniesz. Literki HD w logo jakiegoś kanału nie oznaczają niczego prawnie wiążącego. Ale jeżeli uważasz że jest inaczej to podaj ITI do sądu o odszkodowanie za stratę na jakości odbioru jednego z kanałów. Jak przegrasz w pierwszej instancji to zawsze możesz zapłacić za drugą, sąd najwyższy a potem europejski trybunał. Adwokaci już czekają na takich zapienionych jeleni.
A tak na poważnie, to bijesz pianę aż wylewa ci się cappuccino.
rwwer / 83.6.213.* / 2010-09-28 21:45
margogog brawo, podziwiam Cię że chciało Ci się odpowiedzieć i tyle napisać. Cappuccino - super!
edith666666666666 / 83.28.144.* / 2010-06-21 11:53
eeeeee w erze byly tez dobre promocje jak jeszcze nie bylo heyah play itp sms z numerem przez pol roku za darmo,rozmowa z 1 numerem kilka mies za darmo etc xD
wew / 87.250.183.* / 2011-01-01 21:39
Ale tego, że płaciłeś 1,5 zł albo i więcej za minutę do innych sieci to już nie pamiętasz. Dzięki uczciwym i rewolucyjnym cenom Heyah się zmieniło na korzyść klienta.
Adalbertus / 178.42.173.* / 2010-06-07 00:35
Do tej pory oferta TNK była wyłącznie w SD (niezależnie jak została kupiona - z dekoderem czy bez). Dlatego wszystkie dotychczasowe dekodery były w standardzie SD. Ale teraz (od końca maja 2010) jest już oferta z kanałami w HD (również z dekoderem HD). Na razie nie widziałem oferty TNK HD z modułem CI lub luzem. Ale oficjalnie mają ruszyć od 01-09-2010. Wtedy będzie wiadomo więcej.
rrybac / 87.206.220.* / 2010-08-16 16:58
rrybac,
to było by naprawdę suuuuper!!! dlatego ze są coraz to lepsze gadgety do odbioru Fuul HD i są coraz to nowsze (zróżnicowanie wymagania - postemp technologiczny) a nie sadze żeby co roku lub co dwa albo trzy lata ktos zaoferowal mi nowy dekoder do pakietu?
Wiec to ja chce decydować w co ląduję moja kasę. Biznes jest biznes.
wwa / 83.5.92.* / 2010-06-06 21:08
zaraz zaraz panowie opieprzacie kolesia za HD, tymczasem jak woł na stronie TNK stoi o 10 programach HD. moje pytanie jest nastepujace do jakiegos uzytkownika TNK albo kogos kto chce pomoc a nie typowo po nowobogackiemu wysmiac obrazic i wyzwac od burakow kogos kto tak naprawde nie jest ekspertem na rynku od tych wszystkich kruczkow prawnych czy znaczek HD i pisanie o programach wysokiej rozdzielczosci badz obrazie High definition jest rownoznaczne z nadawaniem w HD READY lub FULL HD?? oczywiscie nigdzie u nich nie jest to napisane choc na stronie pokazuja programy nadajace typowo w 1080p/i lub 720p/i. jak Discovery HD, Net Geo Wild HD, BBC HD. I blagam niech wam sloma z butow nie wystaje tylko napiszcie cos sensownego. Zal jak ktos wyzywa kogos od burakow bo za 10 zl sie spodzieal HD, nie chodzi o to czy ktos byl naiwny czy zwiodly go reklamy w ktorych reklamuje sie "wyrob czekoladopodobny" jako czekolade bez znaczka R - registered mark albo TM - trade mark. absurd
vyt / 62.133.145.* / 2011-01-08 09:34
kupiłem dekoder - 2 tyg odbierał, a teraz 3 miesiąc leży w serwisie. Telewizja N porażka totalna. kpiny z ludzi sobie robią, co niby mam oglądać przez te 3 miesiąc - drugi dekoder kupić.
tiger094 / 89.239.100.* / 2010-03-11 23:34
Chlopy, te wszystkie bajery z tymi TVsat. A szczegolnie abonamentowe, to wielka fikcja i pulapka dla nas klientow. A tlumaczenie officu z Krakowa, po ostatnim z nimi starciu. Stanelo na tym-podpisales umowe to plac! A jak sie pytam, za co-jak dekoder juz oficjalnie zdany 3 m-ce temu!!! Panienka z okienka odpowiada-to juz nie moja sprawa.
Wiec dobrze radze. Lepiej trzy razy sie zastanowcie-zanim podpiszecie z "N" umowe.
Pozdr.
BĘDZEL / 213.25.25.* / 2011-06-18 20:22
"KOCHAM CIĘ POLSKO"
fedream / 95.160.242.* / 2010-12-30 06:21
jak sie niz nacie to sie nie wypowiadac, po za tym autor watku pieprzy ze ogladal nsport sd w jakosc sd na zwyklym dekoderze to niby jakim cudem mu na dekoderze sd moglo dzialac hd i skoro sie wogole nie zna to po co kupuje dekoder za 2000 ciekawe jaki chyba dm800hd albo technisat to mogl za te pieniadze wykupic pelny pakiet n na 2 lata i by mial swiety spokoj a nie kupowac set top box'a za 2000 zł po to aby ogladac pakiet za 10 zł hehehehhehehehehe
Cezar69 / 195.248.88.* / 2010-03-05 15:03
Uwaga na telewizje n, podpisałem umowe 21 stycznia i do tej pory nie otrzymałem darmowego dekodera TNK (telewizja na karte).Zwodza i obiecują mi to w emailach.Kłamią i nie dotrzymują warunków umowy.Nie dajcie sie oszukać!!!
Adalbertus / 178.42.173.* / 2010-06-07 00:12
Ja zamówiłem n-kę pod koniec zeszłego roku i dekoder otrzymałem. Z tego co pamiętam to promocja była do końca zeszłego roku lub do wyczerpania zapasów.
bucino / 87.205.85.* / 2010-03-17 14:27
jestes 1 co podpisuje umowe z tnk.Gratuluje głupoty
bucino / 87.205.85.* / 2010-03-17 14:45
sory nie doczytałem,myślałem że podpisałeś umowe z telewizjąś na karte
jestes 1 co podpisuje umowe z tnk.Gratuluje głupoty
Ten co dał się zrobić w konia / 83.16.10.* / 2010-12-16 14:12
Kupiłem w październiku z ciekawości za 398 telewizję na kartę "N" HD w tym m.in. dlatego, że w instrukcji pisało, że jest możliwość odbioru Astry. Do 15. 12. chodziły wszystkie obiecane kanały z satelity Bird 13 /co prawda treścią programów telewizyjnych zachwycony nie byłem lecz to kwestia gustu/ i od groma było kanałów z Astry tak ok. 150.
Do dnia 15 grudnia wszystko było ok.
15 grudnia przeprowadzili aktualizację oprogramowania dekodera i siadło mi wszystkie 150 kanałów odbieranych z Astry za to mam na tych kanałach komunikat "Brak audio wideo lub oczekiwanie na aktualizację karty".
Dnia 16.12. ok. godz. 8.00. dzwonię do domu cyfrowego *718191 na Kłobuckiej 23 w Warszawie i przedstawiam problem, a gościu mi zasuwa, że nikt mi nie obiecywał, że tak będzie zawsze i powinienem się cieszyć, że odbieram te z pakietu podstawowego z satelity BIRD. Szlag mnie trafił ponieważ dla odbioru Astry zakupiłem 100 cm antenę i podwójny konwerter i naraziłem się na koszty.
Ostrzegam więc przed kupowaniem tego dekodera /taki w białym kolorze ITI-2850ST/ chyba, że ktoś lubi się wkurzać i mieć wrzody żołądka i dwunastnicy. Jeśli tak to brać ten sprzęt jak najszybciej – zdobycie wrzodów gwarantowane.
miał tak samo jak Ty / 178.73.51.* / 2010-12-16 18:27
Drogi kolego miałem ten sam problem. Tez 16 grudnia po południu stwierdziłem, ze na kanale 506 mam komunikat na czerwono taki sam jak u ciebie i nie mogę odbierać telewizji TRWAM.. Zadzwoniłem na numer 718191 na Kłobuckiej i dyskutowałem z jakąś dziewuszką, która poprowadziła mnie telefonicznie przez diagnostykę dekodera i na końcu okazało się, ze wszystko się naprawiło. Radzę ci po połączeniu się z tym numerem żądać połączenia z konsultantką dziewczyną one w tym domu cyfrowym widocznie są najmądrzejsze. Też miałem wcześniej przyjemność z facetem i tez był jakiś niedouczony teraz gadam tylko z dziewczynami. Pozdrowienia i nie masz zepsutego dekodera tylko widocznie tak jak u mnie po aktualizacji oprogramowania znalezione kanały się rozsypały. A dekoder jest w porządku dodali nawet do oprogramowania jakąś opcję która umożliwia oglądanie TV w oddzielnych pomieszczeniach tylko coś trzeba podobno dokupić. Ale się na tym nie znam bliżej.
marsin sq3 / 77.113.84.* / 2010-02-27 13:50
jeśli w symulowanym HD jakie mamy ktoś widzi wielką zmiane w jakości to powodzenia i miłej zabawy na sprawach. TO HD to wielka ściema mam cyfre i programy HD i dobry sygnał cyfrowy to to samo dopiero w fuul HD widać zmiany pozdrawiam
janek1214 / 79.162.157.* / 2010-02-20 14:30
mam takie pytanie jest w tym Polsat?
zukoarti.@gmail.com / 83.12.54.* / 2010-03-10 11:13
NIE!!!!!! BO POLSAT musi trzepnać kase i szuka naiwnych do podpisania umowy.
Dragon Katowice / 109.243.65.* / 2010-05-31 12:18
polecam zadzwonić na bezpłatną linie albo osobiście przejść się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta
Martinez76 / 2010-03-27 01:02
Dokladnie polsat szuka debili, a jak juz wpadniesz w pułapke POLSZMATU to juz tylko płacz zostaje! Ja z nimi walcze od ponad roku. Miałem trzy opłacane dekodery i mają to gdzieś, że byem klientem od wielu lat. Problemy zaczeły się od tego, ze jakimś cudem nie otrzymywalem nowej karty gdy polsat zmienił system na nagra3. Oczywiście nie było mozliwosci odbioru, a Ci złodzieje nadal naliczali opłaty. Poinformowano mnie bym normalnie płacił, a jak juz dostane karte, to mam napisać do dziłu reklamacji i oni napewno to załatwią. Oczywiście załatwili! Odpisali beszczelnie, że to nie ich wina, ze nie otrzymywałem karty i tyle. Gdy zerwałem umowe, która była juz po okresie podstawowym, dalej naliczali mi opłaty i uzbierało sie ponad 400zł , za nic, bo oczywiście dekoder był zablokowany i nadal jest mimo iż załpaciłem za niego i miał byc mój po podstawowym okresie umowy. Oszuści i nic wiecej. Inna sprawa to gdy się probuje zmiejszyć pakiet, to równiez możliwe jest tylko w teorii. Po trzech listach i kilkudziesieciu telefonach nadal nie udało mi się zmiejszyć pakietu. Sprawe oddałem do rzecznika spraw konsumenta i zobaczymy jak to sie dalej potoczy. Naprawde z całego serca przestrzegam wszystkich przed POLSATEM, bo im zależy tylko na wyciąganiu pieniedzy a nie na zadowoleniu klienta.
Wendi / 77.254.173.* / 2010-10-14 00:35
Popieram te opinie o POLSACIE to zlodziej i oszust. Proponuje zebrać si e i jak nas będzie więćej to złożymy współnie pozew przeciwko POLSATOWI. Macie racje, to roboty z którymi nic nie m ożna załatwić, ale opłaty mimo że nie świadcza usług to wiedzą jak pobierać.
w toku / 83.18.11.* / 2010-08-16 13:35
Polsat stał się machiną a przy telefonach siedzą roboty. Nic nie można załatwić.Pogadać i owszem
Kruger85 / 83.20.252.* / 2010-06-23 15:58
Jak ktoś jest piz...da to ma problemy i tylko narzeka, sprzedawalem cp, c+ , n i w kazdej sieci mialem klientow tzw tadeuszy (piz...dy) co nie rozumieja co sie do nich mowi i umow nie czytają...

Karte dostales tylko ktos Ci ja wyciagnal ze skrzynki proste a to juz nie wina CP, wystarczylo zglosic sie do punktu i bys dostal lub mial zamowiona. Druga opcja rozowiazanie umowy w CP trwa 3 okresy rozliczeniowe a nie miesiace wiec placisz za wypowiedzenie umowy a nie ogladasz bo nie masz karty. Pakiet można zmiejszyć po okresie podstawowym i jeżeli nie jesteśmy w okresie wypowiedzenia.
Powowdzenia piz...do.

w c+ plus tez mialem nie zle jazdy i w tv N tak samo wiec sie nie dziwie ze tak jezdzicie wszyscy po cp i N a tak naprawde niektórzy mają za mało rozwinięte mózgi, żeby podpisywać umowy na abonament bo czytac nie umieją lub nie rozumią co się do nich mówi.
a niektórzy podpisują umowy przez internet też dla mnie paranoja trzeba być całkowitym bez mózgiem żeby tak robić.

Pozdro
fdfd / 193.25.0.* / 2010-11-27 23:21
sam jestes piz..da. jak rozmawiam z handlowcem to gadam jak z czlowiekiem i tego smego oczekuje, a nie żeby mnie traktować jak dawcę kasy. O każdy kanał mam dopytywać czy HD w kanale napisane to znaczy HD czy "firma rozumie inaczej i dlatego używa HD". Te firmy po prostu oczekują, że klient nie dopyta a potem będzie żałował. Ale co zapłaci to uczciwie ukradzione.

kiedyś zrobiłem eksperyment - zapisałem wszystko co taki cwaniak mi wmawia, wydrukowałem i kazałem mu się podpisać z klauzulą, że jeżeli to nie jest prawda to od ponosi wszystkie koszty finansowe. Spieprzał aż miło
arnest / 89.228.37.* / 2010-04-28 20:38
Zgadzam się z tym co piszesz to tylko głupcy i naiwniacy podpisują umowę z Polsatem piękna reklama że dekoder masz po umowie na własność i co z tego że na własność jak nic na tym dekoderze nie odbierzesz bo dekoder przypisany jest do numeru karty która siedzi w nim i tylko możesz po opłacie teraz jest to 42 zł miesięcznie, mniejszego pakietu nie możesz wziąć lub podpisać umowę następna na abonament to parę złote będziesz mniej płacił innej karty ten dekoder nie przyjmie. Najlepszym i najmądrzejszym rozwiązaniem jak ktoś chce oglądać telewizje cyfrową to zakup dekodera Ferguson ARIVA 200 za 400 zł z kartą telewizji na kartę gdzie podstawowe programy masz za fryko czyli 1, 2, tvn, tvn7 itp. możesz opłacić dodatkowo i oglądać więcej a jak za mało to można na tym dekoderze oglądać CYFRE+ lub Cyfrowy Polsat lub jak TVP wprowadzi platformę również i TVP gdyż dekoder jest HD i posiada system VideoGuard
czesław głazowski / 85.222.86.* / 2010-06-03 08:26
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta
Ha, Ha
Chyba Też potrzebują żyć bo
żadnych odpowiedzi
chłoptaś pracuje jeszcze gdzieś i nie ma czasu
A teraz zamilkł zupełnie
(chodziło o wczasy)
Dragon Katowice / 109.243.65.* / 2010-05-31 12:20
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta
karol 465178 / 188.47.13.* / 2010-04-21 09:27
ja też mam aktualnie bardzo podobny problem i też nie mogę z nimi zerwać umowy ciągle są jakieś problemy a abonament nadal muszę opłacać telewizji nie oglądam bo dekoder mam uszkodzony nowy dekoder najtaniej w cenie 350zł plus przesyłka 29zł chętnie zerwał bym umowę gdyby tylko to było takie proste jak piszą a w rzeczywistości jest z tym dużo problemów NIE POLECAM CYFROWEGO POLSATU !!!
janina 6b / 78.131.204.* / 2010-04-19 17:18
i to jest prawda ,ja miałam podobny problem
przestrzegam wszystkich przed
POLSATEM, bo im zależy tylko na wyciąganiu pieniedzy a nie na zadowoleniu klienta.
vovo / 212.160.172.* / 2010-02-16 09:08
Mnie też oszukali. Media kłamią, a te to juz wyjatkowo. Na pierwszej stronie logo z HD, a faktycznie SD. A tak na marginesie, to całe to TVN to tzw "brukowa" telewizja o najnizszej jakości merytorycznej, Sama medialna kicha.
kierownik22 / 83.1.81.* / 2010-03-20 20:04
ja mam telewizja na karte i jestem zadowolony, mala kasa zadnej umowy jakosc ok. polecam
marabut3 / 87.205.229.* / 2010-11-02 00:43
Ja też mam telewizję na kartę ale pierwsze wydanie i jestem z niej zadowolony! Nieuczciwością TVN jest podniesienie ceny nie oferując tej samej ilości kanałów co w ofercie HD a kosztuje tyle samo!!! Chodzi mi o kanały które nie są nadawane w jakości HD!
tnk / 79.163.214.* / 2010-03-02 17:19
nsport zostal stworzony w sd na potrzeby telwizj na karte
Rahl / 83.2.160.* / 2010-01-31 08:53
Burak z ciebie chcesz miec HD wydawaj 100zl miesiecznie to bedziesz mial a czego sie spodziewasz za 10zl widac ze lubisz po sadach sie targac i czepiasz sie pieniaczu
rafał2424 / 83.21.86.* / 2010-08-23 22:49
Witaj
Masz już dosc klikania i chcesz zarabiac nawet kilkaset zl miesiecznie?
Ja już znalazlem sposob!
Pniżej znajdziesz link do strony na ktorej jest krok po kroku pokazane co trzeba zrobic zeby zarabiac.

http://mojsposobnapieniadze.ubf.pl
caps / 95.49.231.* / 2010-01-27 18:03
przeczytaj sobie regulamin najpierw a nie ulotke!! jedno a drugie to co innego:) chloptasiu
KtosMiły / 77.254.217.* / 2010-01-25 20:13
Owszem,nie ma nSportHD..Ale zauważyłem oglądając kanał nSport ze przed niektórymi meczami pokazywało się logo nSportHD i że dana transmisja była rzeczywiście HD.Ale odpowiedni dekoder jest potrzebny.
Liverpool FC / 88.199.129.* / 2009-12-07 14:47
To co że jest znaczek HD a po zatym przecierz to logiczne że w TNK NIe ma Kanałów HD A Jak by były to by napewno byly w sposob szczegolny zaznaczone bo platformy Satelitarne kladą duży nacisk na promocje kanałów HD w swojej ofercie . a po zatym takie jest logo nSport i nikt tego nie zmieni ja ogolnie jestem nie zadowolony z tnk
andrzejq1 / 212.76.37.* / 2010-01-08 14:26
Nie wiem , to chyba kwestia podejscia i tego co chcesz ogladac.Ja mam N moi rodzice tnk i ciesza sie jak dzieci ,ze maja tyle kanałów do ogladania.
rafał2424 / 83.21.86.* / 2010-08-23 22:48
Witaj
Masz już dosc klikania i chcesz zarabiac nawet kilkaset zl miesiecznie?
Ja już znalazlem sposob!
Pniżej znajdziesz link do strony na ktorej jest krok po kroku pokazane co trzeba zrobic zeby zarabiac.

http://mojsposobnapieniadze.ubf.pl
- hej siup , cztery baby osiem d... / 81.190.51.* / 2010-01-07 00:39
To po co zamieszczają HD ???
Ano po to , aby zmylić potencjalnego nabywcę . Jest to typowe podstępne ukryte oszustwo !
I żadne tłumaczenie nie ma tu miejsca.
Przez ostanie dwa lata podobne cwaniactwo w tym kraju rośnie jak na drożdżach !
ROBERTXXL / 188.33.128.* / 2010-08-22 12:55
NAJWIĘKSZE DZIADOSTWO JAKIE CZŁOWIEK STWORZYŁ TA TELEWIZJA NA KARTĘ TO WIELKA LIPA NA POCZĄTKU JAK TO KUPIŁEM BYŁO OK A TERAZ CO CHWILE PROGRAMY ZNIKAJĄ A W CHWILI OBECNEJ SĄ SAME PRZERWY I POZOSTAJE 10 PROGRAMÓW . LUDZIE NIE KUPUJCIE TEGO DZIADOSTWA.
vectratodopierolipa / 94.42.56.* / 2009-10-29 21:29
Szanowny Panie, to ze jest tam znaczek HD wcale nie znaczy, ze ma Pan dostep do takiego programu. czy na ulotce jest wprost napisane, ze bedzie mial Pan dostep do kanalow w wysokiej rozdzielczosci? zapewne nie, wiec nic Pan im nie zrobi. obludne jest sadzic ze za 10 pln miesiecznie bedzie Pan mial kanaly HD, gdzie na innych platformach, czy w tv kablowej placi sie za kazdy taki kanal dodatkowo. olewaja klienta, to oczywiste, ale nawet do ulotek powinni sie przylozyc.
"chevy" / 81.190.51.* / 2009-12-02 13:28
Ze "vectra" lipa , to my wiemy.

Najnowsze wpisy