Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd Marcinkiewicza - kto za, kto przeciw

Rząd Marcinkiewicza - kto za, kto przeciw

Money.pl / 2005-11-09 18:05
Komentarze do wiadomości: Rząd Marcinkiewicza - kto za, kto przeciw.
Wyświetlaj:
pawmir / 83.17.116.* / 2005-11-10 16:20
Jestem za , głosowałem na PO ale należy dać szanse i zobaczyć stabilizacje w finansach i gospodarce bo obecnie jest chaos
z drugiej strony dobrze że PO pozostanie w opozycji bo jest to mocna opozycja i doskonały organ kontrolny poczynań PiS
xyz / 195.216.109.* / 2005-11-10 13:10
Według słów Marcinkiewicza program zawiera politykę gospodarczą, która ma "wprowadzić Polskę na ścieżkę szybszego rozwoju gospodarczego".
REKLAMA Czytaj dalej

Program - według premiera - zawiera również nową politykę w odniesieniu do rodziny, która przewiduje "sprawiedliwy podział efektów rozwoju gospodarczego". Marcinkiewicz podkreślił, że program zawiera również "elementy naprawy państwa w zakresie, który dotyczy służby publicznej i obsługi obywateli".

Wszystko wskazuje na to, że rząd Kazimierza Marcinkiewicza uzyska w Sejmie wotum zaufania. Oprócz klubu PiS, rząd poprą najprawdopodobniej kluby Samoobrony i LPR, których liderzy mają zarekomendować swoim klubom głosowanie na "tak". Poparcie tych klubów wystarczyłoby, aby rząd uzyskał wotum.

Po wygłoszeniu przez premiera expose, decyzję o poparciu ma podjąć klub PSL. Z rozmów z ludowcami wynika jednak, że decyzja o poparciu Stronnictwa dla rządu "w zasadzie" zapadła.

Poparcia rządowi na pewno nie udzielą kluby Platformy Obywatelskiej i SLD. W PO podczas głosowania nad wotum będzie obowiązywała dyscyplina klubowa.

DYSCYPLINA KLUBOWA W PO - O QRVA TOŻ TO JAK W KC PZPR-u !!! Tego bym sie nie spodziewwqał po liberałach - jak w życiu nigdy nie widziałem, że liberała można do czegoś zmusić. A co jak sie nie zgodzi to wywalą jak z Samo-obrony ?

Zawsze mówiłem, że PO to nie jest liberalizm tylko pozór dla postkomunistycznej oligarchii legalizacji skradzionego majatku narodowego ! Ta plejada bankowych cwaniaków i bliskość programowa z eSLDe to jest zadziwiająco bezwstydna. Ot co Tusk sobie kombinowała i po co !
pawmir / 83.17.116.* / 2005-11-10 16:23
XYZ pięknie zacząłeś ale skończyłeś jak prostak , trzymaj fason człowieku
mac / 83.24.38.* / 2005-11-10 15:46
ja się może nie znam, ale w PiS nie ma dyscypliny? Każdy może co mu się podoba?
ot - demokracja.
pawmir / 83.17.116.* / 2005-11-10 18:24
z wyjątkiem głosowania , a każdy możę co mu się chce i podoba chyba wieczorem jeśli może
silver / 2005-11-10 13:18 / Bywalec forum
To co - wreszcie podział na Niepodległą Polskę Zachodnią i Kaczy Wschód? Bo widzisz, mi zawsze było przykro, kiedy w Poznaniu słyszałem o "warszawce" oraz o kończeniu się Europy Zachodniej na Pyrlandii właśnie. Teraz jednak widzę, że na wymarcie pokolenia nie ma szans, prościej będzie podzielić kraj - jak zrobiły to Czechy i Słowacja.
pawmir / 83.17.116.* / 2005-11-10 16:25
ja cię rozumie bo jestem z polski D - podział na pyrlandię kaczy wschód i depolska
nn / 195.216.109.* / 2005-11-10 13:06
najważniejsze zadania stoją przed nami jako Polakami -

A. wytępić wyzysk czerwonej zarazy (skonstruowany przez członków z KC PZPR i SLDe)

B. przeciwstawienie sie globalizacji z Azji promocją rodzimego drobnego przemysłu i wytwórczośći

C. umiejętność rezygnacji z części elektronicznego badziewia poprzez lekturę i samokształcenie i życie wedle prostszych standardów - po polsku.

Obraz Europy to obraz ubezwłasnowolnineia to hegemonia supermarketów, to inna niewola w sidłach konsumpcji. Nie dajmy sobie nikomy wyciągać pieniędzy z naszej kieszeni a czynia to banki udzielając kredytów i telekomunikacja na każdym kroku a my dajemy się chwytać w te sidła zupełnie bezwiednie. Im kto młodszy ostrzegam tym łatwiej wpada w nęcącą zachętę pani Gronkowiec-Walc do zakładania kredytowanego biznesu.
mac / 83.24.38.* / 2005-11-10 15:43
zatkało mnie, skąd kolega przyjechał?
an-han / 129.177.55.* / 2005-11-10 13:52
To byl dowcip?
S.R. / 213.76.104.* / 2005-11-10 13:45
Do tych pięknych propozycji dodajmy jeszcze drut kolczasty wokół Polski i szyld "Największy skansen i ciemnogród tego świata
silver / 2005-11-10 13:14 / Bywalec forum
Zaiste akcję "ZUS daj nam LUZ!" poprowadzoną przez money.pl poparło 29tys. ludzi. Jak czytam takie teksty jak powyżej, to ciarki mnie przechodzą. To rezygnujemy z nawigacji GPS, z samolotów, z palmtopów i lodówek?

Na koniec punkt D - tak jak w Korei Północnej zaczynamy wcinać trawę.
djprezes / 80.55.140.* / 2005-11-10 09:55
Oczywiście! Zasługuje! Tak trzymać
mm / 83.30.70.* / 2005-11-10 08:54
Przeczytałem komentarze i najbardziej śmieszą czy raczej
smucą komentarze "światłych ludzi biznesu".Drogie synki albo chodzicie do szkoły i naiwnie teoretyzujecie albo hipokryzja odebrała wam rozum a przy okazji godność i poczucie patriotyzmu ( jeśli nie znacie tego pojęcia sprawdźcie w słowniku).Kraj jest totalnie skorumpowany i bez zmian nie będzie żadnej przyszłości.Sam czasem się zastanawiam czy nie lepiej że pieniądze są w szarej strefie bo inaczej urzędnicy by je zmarnowali , ale to błędne myślenie.Trzeba robić porządek z mafią i leczyć administrację nawet jeśli na początku zburzy to nasze układy.
silver / 2005-11-10 09:04 / Bywalec forum
Witamy w PolsceRydzykaLeppera, zwaną w skrócie PRL pis. Patrzę i patrzę i widzę nowy układ, nijak walkę z takim podejściem do stanu rzeczy.
Julia / 83.168.96.* / 2005-11-09 22:32
Tak sobie myśle - co tez komuna moze zrobic aby sie ratowac ?. Jutrzejsza decyzja Sejmu bedzie bardzo wazna. Poparcie dla rzadu to koniec mrzonki o powołaniu przez Prezia post(?)komunistycznego rzadu w sytuacji kiedy Sejm nie jest w stanie wylonic rzadzacej wiekszosci. Jutro zobaczymy w akcji agenture w LPR i Samoobronie - zaglosuja nie tak jak ustalą rady klubów i liderzy. Za rzadem bedzie glosowalo jednak sporo poslow z planktonu i PO wiedzac ze w przedterminowych wyborach nie koniecznie znow moga zasiąść w Sejmie. Cześć posłow PO po prostu nie przyjdzie i w ten sposób pomoże rządowi a jednocześnie nie podpadnie duetowi Tusk-Schetyna który glsowanie za rzadem poczytalby za nielojalność. Tonac brzytwy sie chwyta - panowie z WSI widzac juz siebie na wieziennych pryczach moga zorganizować krwawy zamach terrorystyczny. Media mogly by na okraglo pokazywać śmiertelne ofiary , rozpacz rodzin itd. To umożłiwiłoby oskarżenei rządu o nieudolność, demontaż służ, uzasadniłoby sens istnienia WSI a możliwe że Prezio wzorem Jaruzela mogłby wprowadzic stan wyjatkowy - wojenny. Dzis od paru osob slyszalam ze modny do rozwazan jest temat - gdzie mozna spokojnie i w miare tanio zyc majac walizke dolarow. Mowa o krajach ktore nie maja umowy o ekstradycje z Polska. Mysle ze w sytaucji rozpaczliwej czesc oligarchi po prostu z kasa ucieknie - wyjedzie z kraju. Pani profesor Lubińska ma niezla klase (jest sporo jest prac w sieci) ale jest faktem ze czasem potrafi palnac cos niezbyt madrego. Co myślicie o obecnej sytuacji. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich.
silver / 2005-11-09 19:33 / Bywalec forum
Przeciw.

Minister rolnictwa nie mógł się dziś wysłowić, pomylił eksport z importem. Kolega z ministerstwa od autostrad podobnie, do bystrych nie należy. O ciemnym jak owca premierze nie wspomnę, bo już swoją opinię wyrażałem. Pomylił się z powołaniem i powinien zająć się astronomią (mgliste a "mgławiste"). Minister L. reklamować nie muszę - żłobek w pełnej krasie.

Czekam na przywrócenie Polonezów do rządowej floty, BMW zdecydowanie kłują w oczy.
pawmir / 83.17.116.* / 2005-11-10 16:06
nie jestem za PIS ale czyt pomyślałeś że Ci bystrzaki mają entuzjazm i nie są skażeni układami , że im zależy na pokazaniu się i na sukcesie nie tylko na kasie : więc może coś dokonają jeśli nie wiesz co to entuzjazm to polecam słownik
mac / 83.24.38.* / 2005-11-10 17:23
czy myślisz, że panowie z PiS nie mają układów? Zapisz sobie swoją wypowiedź na CD i odtwórz za rok - entuzjazm minie a pojawią się układy ( nota bene już są - wiesz ilu gości szykuje się na prezesostwa? ). A dokonania - nie wątpię, tak jak Lechu w Warszawie. Tylko dlaczego ci wredni warszawiacy w 70% głosowali przeciw Kaczyńskiemu?
pawmir / 83.17.116.* / 2005-11-10 18:22
zgadzam się w zupełności , układy były , są , i będą w to nie wątpię
miałem co innego na myśli ,
podkreślę jestem bezpartyjny za PO w tej sytuacji , zepchnięcia na margines PO lepiej jeśli PO będzie w opozycji bo jest to mocna opozycji
w mojej wypowiedzi nie chodziło o pełne poparcie , ja nie lubię jak za drobne przejęzyczenia nazywa się kogoś bystrzakiem
chciałbym aby moim dzieciom żyło się trochę lub dużo lepiej
silver / 2005-11-10 18:44 / Bywalec forum
Drobne przejęzyczenia? Właśnie złapałem się za głowę i zawołałem - wielkie nieba! To czemu Zuber musi wszystko odkręcać? Nie, tu nie mowa o płyciźnie. Słówka są tylko przynętą do dokonania głębszej refleksji.
Krzysztof / 83.18.243.* / 2005-11-09 21:32
Niewątpliwie, Ty nalezysz do elity intelektualnej tego kraju; przynajmniej we własnym mniemaniu.
silver / 2005-11-10 07:48 / Bywalec forum
Bolszewizm? Zapomniałem dodać, że premier M. to błazen króla.
Andrzej / 83.17.195.* / 2005-11-09 18:05
Jestem za tym rządem, choć program gospodarczy nie za bardzo mi odpowiada. Chciałbym niższych podatków, więcej swobody dla przedsiębiorstw, zlikwidowania większości urzędów państwowych.
Jednak suma zalet tego rządu powinna zrekompensować moje zaufanie.
Redakcja forum / 2005-11-10 14:55 / Administracja forum
Prosimy dyskutantów o umiar . Redakcja forum
Ryszard / 83.31.153.* / 2005-11-10 11:29
"Program" PIS-u jest zlepkiem ogólników i pobożnych życzeń. Wiara Kaczorów w wszechwładzę państwa prowadzi do zwiększenia nic nie znaczacych przepisów regulujacych wszystko, które mają być lekarstwem na to co dzieje się w kraju. Centralizacja i decyzje w jednym ręku, wiele słów o "odchudzaniu" państwa polegającym na wyrzuceniu "obcych" a w ich miejsce przyjecie "swoich". W warszawie przerabiamy to już 3 lata. Brak dużych inwestycji motywowany był tym, że są korupcjogenne - wiec ich nie róbmy. Koalicja z PO potrzebna była po to aby zanlazł się winny braku realizacji programu socjalnego. Ten rząd nic wielkiego nie zrobi. Scentralizuje, da swoim i będzie trwał - bez wsparcia.
Jeśli Cezary Mech jest uważany za eksperta gospodarczego to świadczy to o poziomie "mysli" gospodarczej PIS-u. Cele Kaczora są zupełnie inne.
Przekonamy się o tym - oby jak najmniej boleśnie (na szczęście jestesmy w Unii i wiele nie da się popsuć). Być może po tym doswiadczeniu część społeczeństwa dojrzeje do innych decyzji.
Pozdrawiam
U2 / 83.26.73.* / 2005-11-09 18:21
Mniejsze podatki, zlikwidowanie niepotrzebnych agencji itd to wszystko jest w programie PiSu. Dorzuciłbnym 2000 km autostrad do 2013 roku, Via Balticę oraz polskie TGV ;-)

Oczywiście potrzeba nam do realizacji takiego programu sprawnych i skutecznych polityków, niepodatnych na korupcję. Jestem dziwnie spokojny o ten rząd :D
xyz / 84.10.35.* / 2005-11-10 00:33
"Mniejsze podatki, zlikwidowanie niepotrzebnych agencji" - jak zobaczę - uwierzę ;) Jeszcze likwidacja podatku Belki (a przynjmniej ograniczenie jego stosowania do kwoty powyżej - powiedzmy - 100.000 zł). Rozwiązanie KRRiT (w cholerę nierobów ;) ). Jeszcze aktywna polityka ukierunkowana na inwestorów zagranicznych (a co do hipermarketów się zgadzam ZA MIASTO, na Słowacji na Węgrzech już to zrozumieli, a u nas ciągle za łapuweczkę można molocha w środku osiedla wystwić) i podniesienie kar za przestępstwa (może już cza na powrót ciężkich robót dla bandytów? to się jeden z drugim zastanowi czy warto babcię zaciukać za 50 zł i potem 10 lat kamyki rozbijać kilofem?)
pawmir / 83.17.116.* / 2005-11-10 16:17
zrób solidne zakupy w hipermarkecie i te same w osiedlowym sklepiku to się dowiesz po co nam hipermarkety
zastanów się kto jest tańszy i kto daje więcej miejsc pracy takich samych
jb / 84.10.229.* / 2005-11-09 20:38
Będziesz spokojny do pewnego momentu! Aż do garnka będziesz wkładał Rydzyka! Wtedy zrozumiesz.
Krzysztof / 83.18.243.* / 2005-11-09 23:18
Słusznie powiedziane ale przed rydzykiem do garnka włożę niejakiego jb. Usatysfakcjonowany?
jb / 84.10.229.* / 2005-11-10 05:07
Dalej nic nie rozumiesz, ale to jest cechą elektoratu PiS! Szkoda dla Ciebie czasu.
Andy / 83.31.224.* / 2005-11-09 18:05
Może piszę nie na temat, ale muszę wyrazić swoje zdanie. Chcę, żeby zawiązała się koalicja PO i PIS i skończyła się ta heca. Jeżeli nie, to ........ z wami, pieprzonymi kaczorami.
anita / 83.82.217.* / 2005-11-09 19:54
Nam nie klotni teraz potrzeba.Kaczor Donald pokazal jak na razie,ze nie umie przegrywac.Trzymam kciuki za P.Kaczynskiego i za rzad p.Marcinkiewicza.Czas wziac sie do pracy i przestac sie obrazac.A nie podoba sie to zabierac zabawki i do domu.Nie chcecie pomagac to choc nie przeszkadzajcie.Ale przykro pozegnac sie z taka darmowa kaska,prawda?Macie zero honoru.!Co zreszta wiadomo nie od dzisiaj.
jb / 84.10.229.* / 2005-11-11 07:55
Na początku Krzysztof, a później Bolesław? Czyżby doświadczenie w używaniu różnych nicków aby sprawić wrażenie że jest Was więcej? Załóż sobie moher!
silver / 2005-11-09 20:02 / Bywalec forum
Pani Anito, proszę przejrzeć na oczy. Kto jest przeciwko prywatyzacji, ten jest jak to pani ładnie ujęła za darmową kaską. Kto tym razem dostanie Lotto? Znowu PSL?
Redakcja forum / 2005-11-10 12:01 / Administracja forum
O polityce? Czemu nie, ale prosimy różnić się pięknie. Musimy niestety pociąć te wypowiedzi - dbamy o poziom tego forum. Pozdrawiamy
Redakcja forum
baba / 84.10.43.* / 2005-11-11 16:33
coraz piękniejsza cenzura na tym portalu. czy to już prl czy jeszcze prl...?
pawmir / 83.17.116.* / 2005-11-10 16:13
dziękuję , bo wyzywanie się od . itd.itp. to tak samo jak lać bezdomnego , to ten sam poziom kultury,
po przeczytaniu tytułu miałem nadzieję że znajdę coś ciekawego a tu tylko bzdedy i wyzwiska nie dorośliście jeszcze do dyskusji na tematy polityczne( nie dotyczy wszystkich) żegnam

Najnowsze wpisy