Forum Polityka, aktualnościKraj

Papieros tylko w samochodzie?

Papieros tylko w samochodzie?

Money.pl / 2008-01-06 12:20
Komentarze do wiadomości: Papieros tylko w samochodzie?.
Wyświetlaj:
palaczka / 213.158.196.* / 2008-05-17 01:20
sugeruję jeszcze by zabronić:
- używania środków antykoncepcyjnych hormonalnych, bo nierozpuszalne hormony przechodzą do wody, którą pijemy
- używania silników spalinowych, bo strasznie dymią
- używania coca coli do innych celów jak odrdzewnianie, bo rozpuszcza zęby
- jedzenia chleba z masłem i ziemniaków, bo nikt nie lubi patrzeć na grubasów
- grilowania, bo okolica śmierdzi kiełbasą
kto jest za, wpisywać się!
palaczka / 213.158.196.* / 2008-05-17 01:10
a kto Was utrzyma w zdrowiu do osiemdziesiątki jak nie palacze, płacący ogromną akcyzę przy zakupie papierosów, która potem idzie na służbę zdrowia?
terka / 2008-01-06 15:42
Ludzie , kupcie dzieciom za pieniądze oszczędzone na paleniu, owoce, zabawki, komputery itp.
Sobie ( jeżeli dzieci nie macie ) kupcie też coś, co przynajmniej nie zabiera Wam zdrowia.
Życie jest piękne, więc żyjcie, nowocześnie, zdrowo a więc bez papierosa.
Pozdrawiam i przekonuję do niepalenia.
rob1972 / 217.98.20.* / 2009-01-07 13:47
Owoce;zgoda , zabawki; zależy jakie, ale komputery; nie uważacie że komputery też są szkodliwe nie mniej jak papieros. Szkodzą na oczy , a czy tak dobrze zostać niewidomym po całodziennych eskapadach przed monitorem ? Pozatym psychkia też wysiada człowiek się uzależnia jak od papierosa czy od alkoholu i nie mówcie że nie. Ja znalazłem na to uzależnienie sposób kupiłem sobie auto.
Owoce;zgoda , zabawki; zależy jakie, ale komputery; nie uważacie że komputery też są szkodliwe nie mniej jak papieros. Szkodzą na oczy , a czy tak dobrze zostać niewidomym po całodziennych eskapadach przed monitorem ? Pozatym psychkia też wysiada człowiek się uzależnia jak od papierosa czy od alkoholu i nie mówcie że nie. Ja znalazłem na to uzależnienie sposób kupiłem sobie auto.
JAW / 87.207.207.* / 2008-01-06 15:34
To jacyś debile, przecież w szpitalach już nie wolno palić. Tak samo w barach i restauracjach. Wydzielane są tylko sale dla palących. I za taką wiedzę te palanty biorą pieniądze? Ale spoko, powstaną prywatne restauracje "niepubliczne" pod hasłem: tylko dla członków. Karta wstępu darmo, a wymagane nałogowe palenie. Termin przyjęcia - 2 sekundy. A na poważnie to będzie ubaw, jak na chodniku ktoś zapali, a w samochodzie z otwartymi oknami zaraz obok ktoś inny. Jeden będzie winny, a drugi nie. Trzbea pisorowatych łbów by coś takiego wymyślić i w tę stronę dążyć.
leiho / 2008-01-06 12:20 / "Tu Ne Cede Malis"
pier... eni faszysci!!! Kiedy zakazecie drapania się po głowie w srody po poludniu, albo jedzenia szpinaku na surowo???? Co jeszcze za podłe faszystowskie zakazy wprowadzicie. Ten kontynent jest chory. Ale wprowadzajcie, to mi da impuls do szybszej ucieczki z tego zadzumionego miejsca zwanego Europą.
G# / 213.158.196.* / 2008-01-06 15:23
leicho ty jedź do Afryki; tam w niektórych miejscach można się nawet wy--ać na środku wioski.
Też nie lubię zakazów; jak czasem dla kawału na przykład wyrżnę kogoś w pysk, to w Europie robią z tego wielkie halo.
leiho / 2008-01-06 15:42 / "Tu Ne Cede Malis"
nie odróżniasz anarchii od wolnosci, w tym problem, co mnie bardzo smuci. Pozdr.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-01-06 16:04
A Ty nie odrozniasz wolnosci do czegos od wolnosci od czegos.
Jak chcesz sie truc papierosami to rob to w domu przy zamknietych oknach.
rp1 / 86.63.106.* / 2008-01-06 12:27
i bardzo dobrze precz z palaczmi, ciągle zatruwającymi życie!!!!!!!!!!!!!!!!!
leiho / 2008-01-06 12:31 / "Tu Ne Cede Malis"
spoko... Kiedys zabornią Ci pić herbatę, bo wiedzą lepiej od Ciebie. Zaronią ci wychowywac dzieci tak jak tego TY chcesz, bo wiedzą lepiej. Juz zabraniają dac klapsa, juz zabraniają jezdzic bez pasów w samochodzie i bez gasnicy, juz nie mozesz rozmawaic przez telefon we WŁASNYM samochodzie. Juz na wszystko musisz miec pozwolenia, zezwolenia, placic 600 zł ZUS jak chcesz sie wyrwac z etatu, a za 10-20 lat bedziesz musiał sie codziennie zastanawiac czy dostaniesz dzis przydziałowy obiad..

Masz mentalonosc niewolnika, a co gorsza, stajesz w jednym szeregu z własnymi oprawcami. Brawo, tak dalej, a stoczymy sie na dno w ciagu 10 a nie 50 lat.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-05-15 14:12
leiho gdyby szło o twoje zdrowie, rób co chcesz, jeszcze w tej chwili możesz odkrecić nawet gaz, guzik mnie to obchodzi. Natomiast wkurza mnie, że dla czyjeś przyjemności nie mogę swobodnie oddychać, muszę żyć w smrodzie i narażać się na choroby. Gdzie Ty widziałeś restauracje dla niepalących. Owszem jest część sali oddzielona taśmą. Rozumiem, że uważasz, iż dym będzie honorował zakaz przechodzenia do części sali dla niepalących ponad taśmą? :(:( daj już sobie nieco luzu z tym łamaniem praw człowieka. Jak zwykle okazuje się, że najbardziej bronieni są ci, których prawo do prowadzenia samochodu po pijaku w okolicach szkół i przedszkoli jest ograniczane. Nikt nie obroni tych, którym zabierane jest prawo do życia .
Fredro mawiał znaj proporcjum mocium panie. Pomyśl zanim coś palniesz i porównaj dwie sytuacje twoja radocha a moje zdrowie.
Pajchiwo / 2008-01-06 12:47 / Tysiącznik na forum
Nie ma co przesadzać z porównaniami - papierosy nie są zdrowe (ani przyjemne) dla otoczenia i było by fajnie, żeby w miejscach publicznych palacze nie narażali swoich znajomych i inne osoby na dym papierosowy.

Ale tego nie robią...

Powody są oczywiście różne:
- zwykłe ludzkie lenistwo (nie chce się wychodzić na zewnątrz),
- nałóg (racjonalne argumenty nie trafiają do ośrodka decyzyjnego :) )
- zwykle niesprzyjająca aura na zewnątrz ;) ,
- i inne, bardziej osobiste.

Wobec czego ktoś wpadł na pomysł, żeby ich zmusić do zachowywania się jak należy.
Więc wydaje mi sie, że nie ma co się stresować - w tym wypadku prawo zadziałało, osoby uparcie działające na szkodę innych będą ponosić tego konsekwencje.
leiho / 2008-01-06 13:12 / "Tu Ne Cede Malis"
Ty tez stoisz po stronie plutonu egzekucyjnego??? ja palę, przyznaję, to zły nałog. Ale WIEM o tym, jestem swiadom ponoszonego ryzyka itd. Ale jakim prawem KTOŚ decyduje co JA mam robić? Zgadzam się za zakazem palenia na przystankach, sszpitalach ,szkołach, itd. Ale nie zgadzam, by palenia zabraniac w prywatnej knajpie, prywatnym domu, prywatnym ogródku itd. Nie zgadzam sie by palenie traktowac jak zło ostateczne i wprowadzac powszechną panikę i jakis neoficki zdrowotny talk show. (najgorsi są ci co się nawrócili z palenia na niepalenie)

Tak samo jak mam prawo do:

noszenia broni
uzywania narkotyków
zabicia się nozem, sznurem czy skokiem z okna
wypicia dowolnej ilosci alkoholu kiedy i z kim chce (dorosłym)
palenia papierosów
dzwonienia z telefonu w moim samochodzie, robienia w nim co chce i jak chce, a jesli zrobie komus krzywde - do poniesienia konsekwencji

do tego wszystkie mam naturalne prawo, bo urodziłem się WOLNYM człowiekiem.

Niestety, rząd traktuje mnie jak dojną krowę, jak głupie bydlę, ktore nalezy ustawić w kojcu i wydoić ile się da. Nie zezwala mi praktycznie na nic z wyzej wymienionej listy (co NIE znaczy ze chcę to robic, nie, bo NIE CHCĘ, ale mam prawo to robic, i zawsze bede tych praw bronił. Kto chce się zabić, ten niech się zabija - a kto się pod tym nie podpisuje, jest narodowym socjalistą i koniec. Rzymska zasada, na której wybudowano tysiącletnie imperium brzmiała: VOLENTI NON FIT INIURIA - chcącemu nie dzieje się krzywda. i niestety, ale ona juz nie obowiązuje. Staczamy się w przepaśc)

dzis nie mozesz np pojsc wykąpać się w dowolnym jeziorze - bo ktoś stwierdził, ze jest zakaz, ze wie lepiej niz Ty, niewolniku, co chcesz zrobić ze swoim zyciem. Nie mozesz zjesc zupy z zółwia, bo ktos stwierdził, ze w UE nie wolno jesc zółwi. Nie wolno jesc tez wieloryba, foki, zołwi, a niedługo zakazane bedzie jedzenie koniny (dlaczego?) Bo ktos wie lepiej niż Ty, niewolniku. Dzis nie mozesz jechać z predkoscią wiekszą niz 130 km/h po autostradzie, bo ktos wie lepiej niz Ty, niewolniku, jakim jestes kierowcą. Trudno - zrobisz wypadek i zabijesz kogos? Powinni Cię powiesic. Ale dopóki tego nie zrobisz, powinienes miec prawo by robic to jak chcesz i kiedy chcesz.

smutne. Jestesmy spoleczenstwem niewolników.
swietny argument / 62.113.132.* / 2008-01-06 17:12
Kolego mylisz pojecia! To nie jest zaden pluton egzekucyjny, ktory zakazuje Ci palenia w miejscach publicznych. Oczywiscie masz prawo robic co chcesz. Mozesz sobie palic, pic, cpac ale nie wolno Ci truc innych, rozsiewac smrodu w miejscach publicznych, zmuszac innych do biernego palenia i przez to ich mordowac! Tak - MORDOWAC! Nie ma rozniczy w tym czy komus strzeli sie w leb czy bedzie podtruwac latami. Przez takich jak ty az niedobrze sie robi jak sie wejdzie do klubu, w ktorym tacy ludzie jak ty albo pala albo wymachuja papieroskiem na parkiecie! Albo idziesz na spacer a tu taka malpa z fajka wyskoczy Ci w parku i pusci dymka.
Mozesz sie bulwersowac i krzyczec tak glosno jak tylko chcesz. Prawda jest taka, ze taka ustawa przejdzie a w przyszlosci palacze beda jeszcze bardziej ograniczani. Fajki beda drozaly bo nikomu juz nie zalezy na tym aby ich bronic. Palenie wyszlo z mody a lobby tytoniowe stracilo na mocy.
Wiec pyskuj ile wlezie i bluzgaj wszystkich. Nie bedzie ci wolno truc innych i palic gdzie indziej niz na wlasnym smietniku (o ile bedzie zamkniety szczelnie). Malo kogo to obchodzi jak ty sobie to interpretujesz. Mozesz uwazac za ograniczanie wolnosci, zamach stanu czy wielka tragedie. Rzuc palenie i nie rzucaj takich smiesznych argumencikow.
smokers / 80.48.45.* / 2008-01-06 13:57
Zakaz palenia w szpitalu? Na porodówce? Wolne żarty
Zakaz palenia w restauracjach? Albo jeszcze lepiej w pubach? Przecież to właściciel knajpy powinien o tym decydować. A jak mu spadną obroty bo palacze już nie będą przychodzić na piwo to co, państwo wypłaci mu odszkodowanie? A jak pozwoli palić to co, sanepid albo policja będzie go gnębić mandatami?

W ogóle to się dziwię że w tym kraju sprzedają jeszcze papierosy. Przecież one są niebezpieczne jak jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa albo jeszcze bardziej.
suzin / 84.205.17.* / 2008-01-06 13:10
Wprowadźmy więc zakaz używania pojazdów spalinowych.Przecie te spaliny zatruwają wszystkich , a nie tylko posiadaczy samochodów.Powody oczywiste.Lenistwo, wygodnictwo i takie tam . A ja bym chciał po prostu mieć wybór.Czy się truć czy nie i czy robie to z innymi czy tez sam i czy w lokalu w ktorym sie pali albo nie.
loleksy / 89.174.34.* / 2008-01-06 13:09
Ja nie pale, ale tez widze juz w tym lekka paranoje. Niby tolerancja i rownosc, nie wolno o nikim nic powiedziec a na palaczach psy wieszaja. Plakaty z dupa ktora pali, ciagle gadanie o smrodzie i braku kultury palaczy oraz o tym gdize to jeszcze nie zabronic im palenia to lekka przesada....

Najnowsze wpisy