Próba sił na GPW

Money.pl / 2009-05-28 17:20
Komentarze do wiadomości: Próba sił na GPW.
Wyświetlaj:
max303 / 2009-05-29 05:55 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Mam nadzieję że pamiętacie o naganiaczach(jarosław,sędzia,nagreb,janlew) na
spadki,przy czym dwóch pierwszych to gatunek wyjątkowy tzw.
naganiaczo-przypieprzacz,wyjątkowe,nieuleczalne przypadki,jest
jeszcze do tego dwoje nieszkodliwych,jeden z tej dwójki(ken/don) , świetny
antywskaźnik(:-))))),natomiast drugi z tej dwójki to kobieta, chyba
najbardziej
sfrustrowana i sarkastyczna forumowiczka na tym portalu,powodem tej
frustracji jest
oczywiście ślepe zapatrzenie w sytuację w realnej gospodarce i brak akcji
zakupionych na
dołach


i gdyby nawet wkleili wszystkie moje posty i zgłaszali moje aktualne wpisy
do usunięcia
,pamiętajcie o tym bo to najprawdziwsza
prawda jest(:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Amigo11 / 2009-05-29 08:36 / SAMA PRAWDA
Max 5 rano !!
jaroslaw74 / 2009-05-29 08:33 / Uwaga! Łamie regulamin forum
2008-05-07 21:18:04 | | max303
moja żona twierdzi że cały dzień "nic nie robię", a jednak 
pieniążki to ja zarabiam(:-)
Fitter / 2009-05-29 03:27 / portfel / Tysiącznik na forum
ale o so chodzi, obecnie oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji na rynkach wschodzących jest dużo niższa niż np.w USA, przy większym ryzyku, po prostu inwestycje u nas są bardziej ryzykowne, ale jak to mówią jet ryzyko, jest przyjemność ... a koszule sobie sam prasuje, a nawet piorę, bo do tego trzeba męskiej ręki i trochę uczucia...
JB / 2009-05-29 09:18
Do prania to trzeba pralki :)
bebe / 2009-05-29 02:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Pa....
zielonych....
JB / 2009-05-29 01:59
http://kobieta.wp.pl/kat,65524,title,Uciekla-z-wesela-w-podroz-poslubna,wid,11171334,wiadomosc.html?ticaid=181c1&_ticrsn=3

Ja tego naprawdę nie wyszukuję... wiadomości o typowych kobietach są na pierwszych stronach portali.

Unikać jak ognia, nie ma innej opcji!
bebe / 2009-05-29 02:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
linka nie otworzyłam...- wierzę Ci na słowo...........- JB....
piciu / 2009-05-29 00:05 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
lewica i zieloni chcieli wprowadzic ograniczenia na autobanah do 130 ale cdu i csu odrzucili projekt ustawy
JB / 2009-05-29 00:22
To już Niemcy będą wiedzieli na kogo głosować.
bebe / 2009-05-28 23:42 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem



2009-05-28 23:08:51 | modliszka [ Portfel ] [ "Tysiącznik na forum" ]
Malo kto pamieta, ze niemcy wykupili wiekszosciowe udzialy w jednej z polskich kolei
i chca zdominowac ten segment rynku...


http://74.125.77.132/search?q=cache:_yZFpApA5rcJ:dzisiejsze_artykuly.netbird.pl/%3Fapp
_id%3D74%26app_type%3Darticle%26article_id%3D10253%26article_page%3D1%26no_original_pa
rams%3Dtrue%26widget_id%3D223+niemcy+kupili+udzialu+w+kolei&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-28 23:11:52 | Mieczyslaw [ Tysiącznik na forum ]
a czego to nie wykupili w Polsce ?
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-28 23:15:36 | modliszka [ Portfel ] [ "Tysiącznik na forum" ]
Zostaly im kolapnie...LOT i przemysl chemiczny...

--------------------
świat wraca .!!!!!!!!!!!!!!!... na tę strone bogactwa naturalnego....!!!!!!!!!!!!
POMEŚLEĆ NALEŻY .... CZAS...!!!!!!!!!!!!!!!!
co ziemia daje...????......dopasować...wziąć....i TYM umiejętnie dysponować..!!!..- "reszta"...- to gówno oprócz moczu...!
bebe / 2009-05-28 23:30 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
noo...
z doskoku....zjechałam wzrok niżej..iiiiiiii....forum nasze...- jest NASZE...;-)))))
trochę czasu ..i podczytam WAS dokładniej...;-)
aleeeeeee...na razie robię totalny porzadek z milionami koszul i portek swego faceta..;-)))
miliony koszul, a on chodzi na okragło w 10-ciu sztukach...;-(
rebalia w szafach.....segregacja....w prasowaniu na całego...!!!...

cholera...;-))))
szymon / 2009-05-28 23:36 / Uznany Gracz Giełdowy
zlota kobieta jestes, moja koszul nie chce prasowac, buntuje sie :)
bebe / 2009-05-28 23:56 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
szymonku...
nie dziwi nic...one się tak szybko brudza i mną.....;-))))))))))
Pooh / 2009-05-29 00:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ale tylko 10 :)
Pozdro, Bebe :)
Q
bebe / 2009-05-29 00:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Pooh...
jak wiszą nieużywane...też cholera należy odświeżac...przywolywać do porzadku...- cholera...;-(
dlatego...robie segregacje...która tylko po troszeczku zmienia postać problemu w szafie...:_)))))
ale jak się zbuntuję ..tak naprawdę - to wypieprzę wszystko...- z szafy koszulowo-męskiego...!...;-)))))))))))))))))...i uwidocznię tylko te 10 sztuk...;-)
cha..cha...cha
zminilizowanie sprawy ....?...czy wybór..?......;cha...ha..cha
pozdrówka ...;-)
Pooh / 2009-05-29 00:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Wybór.
Ja mam ok. 10 szt. /?/ Chodzę w 2, może 3...
+ jakiś zestaw dyżurny wisi w szafie tj. garnitur, koszula, buty...
A na co dzień T-shirt + polar / kurtka z windstoperem...
Chwatit...
Pzdr.Q
bebe / 2009-05-29 00:38 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Pooh...zaczynam do tego zmierzać...;-)\
bo bez sensu ta ilość......jak można inaczej...;-)
najgorsze jest to, że dyżurnych... w szafie jest na różne modniarsko/wizyty...- potrzebne...wróóóććć...- było..;-)...ale życie zaskakuje...;-)...echhh ta moda...;iii..wygoda.....-)
dobrze, ze napisałam się tu...;-)...pojadę w darowanie innym...;-)
pozdrówka misiaczku../PooH...;-)))
JB / 2009-05-29 00:26
Ja mam kilkanaście z tego 1/3 cieplejszych. I to wystarcza... jak się jakaś złużyje to się kupuje nową.
A dziś miałem na sobie ostatnią wyprasowaną... jeszcze jutro da się ja załozyć... w weekend Tshirt... ale trzeba będzie w weekend poprasować. :|
JB / 2009-05-28 23:45
Niecierpię prasować.
bebe / 2009-05-28 23:59 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
o kurde...- JB...
widxze swój rozwój - interes.... w prasowaniu męskich koszul...;-))))))
dociekliwy / 2009-05-28 23:33 / portfel / Tysiącznik na forum

miliony koszul, a on chodzi na okragło w 10-ciu sztukach...;-(

To sie ciesz bebe bo masz normalnego faceta
bebe / 2009-05-28 23:54 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dociekliwy....cha...ha..cha
wiem...!...
podokonał w sobie wiele..- przy mojej tolerancji - zachowań ulubień...;-)))
a najgorsze jest to, że ja mu te koszule namietnie serwowałam...;-)))
/na ucho powiem, że w niektorych sama chodziłam...;-))))..takie czasy/momenty bywaly...:;-)....cacuszko..;-)
- teraz taki jakiś sentyment w rewolcie koszulowej mam...cholera...chwilami nie wiem co kurde wyrzucić...;-)...proces trwa...- śmiejemy sie z pzrmierzania...mody..no i zmienionych gabarytów/powrotnych wielkościowo/..-jakość też ma rację bytu.........;-))))))
ależ proces dopasowań się rozdłłłłłłłłłłłłuuuuuuuuuuuużżżżżżżżżżzaaaaaaaaa;-))))
JB / 2009-05-29 00:28
Po co kupować nowe koszule jak stare są jeszcze dobre?
bebe / 2009-05-29 00:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
JB...
i w tym procesie kupowania - jest problem...- bo występuje swoista maniera "nowości"...;-)...;-)...;-)...-)
dociekliwy / 2009-05-29 00:01 / portfel / Tysiącznik na forum

a najgorsze jest to, że ja mu te koszule namietnie serwowałam...;-)))

dlatego ja czesto ze swoja chodze na zakupy i jak dobrze przypilnuje to nic mi nie kupi
bebe / 2009-05-29 00:12 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
;-))))))))))))))))))))))))))))
nie do końca TAK....!....- mężczyźni też lubią NOWOŚCI...;-))))...- dbałości...- pzreróżnego rodzaju...;-))))
JB / 2009-05-29 00:29
Tak ja lubię mieć nowy komputer i nowy samochód... a ubranie póki nie zuzyte to dobre.
dociekliwy / 2009-05-29 00:33 / portfel / Tysiącznik na forum

nowy komputer

co ile dni zmieniasz
JB / 2009-05-29 00:59
No przez ten wyjazd to masakra. Mam tu prawie dwuletniego notebooka, a stacionarny ponad roczny jest w Polsce. Jak tylko wrócę to kupię nowy stacionarny.
dociekliwy / 2009-05-29 01:03 / portfel / Tysiącznik na forum
e to sie niewiele roznimy poprzedniego mialem rok a temu juz minelo dwa czas na zmiane
dociekliwy / 2009-05-29 00:21 / portfel / Tysiącznik na forum

mężczyźni też lubią NOWOŚCI...;-))))...-

ale ile
bylismy nie tak dawno w galerii handlowej podzielonej na trzy czesci
kobieta gosp domowe i facet w czesci kobiecej tlok w gospodarstwie ktos byl a w czesci meskiej tylko sprzedawcy
Pooh / 2009-05-29 00:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ja bym siedział w gospodarstwie domowym ;)
Pzdr.Q
dociekliwy / 2009-05-29 00:29 / portfel / Tysiącznik na forum
a co tam ogladac
Pooh / 2009-05-29 00:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Oj, postępy techniki robią swoje i w tej działce...
Mam takie jedno "cudeńko" - garnek o takim przewodnictwie ciepła, że można w nim upiec ciasto kiedy stoi na gazie czy płycie grzejnej.
dociekliwy / 2009-05-29 00:42 / portfel / Tysiącznik na forum
no tak ale jak przechodzisz kolo sklepu z tymi cudenkami to zawsze wstepujesz
Pooh / 2009-05-29 00:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ja akurat tak...
I dość ciężko mnie wygonić...
Taka moja pasja...
Pzdr.Q
dociekliwy / 2009-05-29 00:57 / portfel / Tysiącznik na forum
to ja ewentualnie ide w alkohole i szukam czegos czego nie pilem jak to smakosz
Pooh / 2009-05-29 01:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ooo... to też ;)
dociekliwy / 2009-05-29 01:11 / portfel / Tysiącznik na forum
co dobrego ostatnio znalazles bo ja armaniaka
Pooh / 2009-05-29 01:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Testuję "Trzy dziewiątki" - czerwone zrobili...
Za słodkie :/
Likier ziołowy musi być gorzki...
dociekliwy / 2009-05-29 01:37 / portfel / Tysiącznik na forum
tego nie znam ale za likierami nie przepadam najbardziej buszuje w winach ale tylko czerwone wytrawne
bebe / 2009-05-29 00:26 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
a widzisz ..dociekliwy...a ja tam lubię zaglądac...i podglądać....- bo wiem co w szfie piszczy...;-)))))
dociekliwy / 2009-05-29 00:31 / portfel / Tysiącznik na forum
ale jaki jest sens zagladania do wszystkich sklepow te ciuchy sa wszedzie takie same
bebe / 2009-05-29 00:43 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie do końca...- przegląd sklepów ..owszem na jedno prawie kopyto, aleeee....w szafie mam cuś z tego, albo moge pzrerobić na coś orginalnego...;-)
i to rajcuje...;-)
lubię się mierzyć z oczywistością...- ten typ tak ma...;-))))
dociekliwy / 2009-05-29 00:52 / portfel / Tysiącznik na forum
no tak i jeszcze te wszystkie imprezy ktore przed nami a do sukni nie ma butow a do butow nie ma itd
znam to
bebe / 2009-05-29 01:30 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dociekliwy....- przecież to własnie kręci...- wszak wszystko i wszystkich,,,;-)...
achhh...żeby tylko takie "problemy" były......
dociekliwy / 2009-05-29 01:32 / portfel / Tysiącznik na forum

żeby tylko takie "problemy" były......

to prawda
bebe / 2009-05-29 01:34 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
;-)
modliszka / 2009-05-28 23:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Silezja przejale LOT, a koje pytanie brzmi...
Czy ta spolka nie jest spolka Stalexport Autostrdy ?

Tak pytam, bo nie chce mi sie na ta chwikle szukac a cos mi sie kolacze z dawnych czasow...
Mieczyslaw / 2009-05-28 23:40 / Uznany Gracz Giełdowy
wiem jedno TF Silesia to totalny przekret , dlugo LOT nie pociagnie

http://m.wnp.pl/artykuly/tf-silesia-wielki-wsad,2506_0_0_0_0.html

( wygrzebalem z archiwum)
modliszka / 2009-05-28 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Towarzystwo Finansowe Silesia przyjmować będzie oferty kupna Walcowni Rur Jedność
10.10.2008
Wielu siemianowiczan oczekuje z niecierpliwością, kiedy inwestycja będzie miała szczęśliwe zakończenie i dostarczy zapowiadane 500 miejsc pracy.

Budowa siemianowickiej walcowni trwa od trzydziestu lat. Inwestycja pochłonęła już 700 mln zł, a trzeba będzie dołożyć kolejne 200 mln, aby ją ukończyć. Najbliższe tygodnie mają zadecydować o tym, czy fabryka rozpocznie w końcu produkcję i czy w mieście powstanie kilkaset nowych miejsc pracy.

Walcownię rozpoczęto budować w 1978 roku, ale dwa lata później inwestycję wstrzymano. Obecna spółka, czyli Walcownia Rur Jedność, została powołana do życia w 1995 roku. Udziałowcami były m.in. Huta Jedność, Bank Śląski, Stalexport i gliwicki Enpol, a także Kulczyk Holding, Budus, Węglokoks oraz Polskie Górnictwo Nafty i Gazu. Mimo to walcowni nie udało się ani uruchomić, ani nawet skończyć. Nic więc dziwnego, że Skarb Państwa, który udzielił niemal 300 mln zł poręczeń na budowę walcowni, akcjonariusze WRJ i wierzyciele chcą sprzedać fabrykę. I to jak najszybciej. Przez lata sprawa mocno się przeciągała, głównie z powodu sięgających 500 mln zł długów WRJ. Teraz wydaje się jednak, że wreszcie jest to możliwe. Jeszcze w zeszłym roku Towarzystwo Finansowe Silesia, które reprezentuje Skarb Państwa i odpowiedzialne jest za restrukturyzację Walcowni Rur Jedność, złożyło bowiem do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej zakładu. 23 stycznia tego roku sąd upadłość ogłosił i dzięki temu teraz łatwiej będzie sprzedać fabrykę - bez długów i po cenie rynkowej. Czy tak się stanie? Wszystko na to wskazuje, tym bardziej, że TFS zajęło się kolejnym etapem procesu sprzedaży siemianowickiej fabryki, a także - przy okazji - Walcowni Rur Andrzej, znajdującej się w Zawadzkiem. - Rozpoczęliśmy proces wyłaniania inwestorów - informuje Wojciech Bańkowski, prezes zarządu TF Silesia. - Zamieściliśmy ogłoszenia w prasie i serwisach branżowych, również zagranicznych, bo chcemy, aby nasza oferta została odczytana przez wszystkich potencjalnych inwestorów - dodaje.

Oferty, które przeanalizuje zespół negocjacyjny, przyjmowane będą do 24 października. Po ich rozpatrzeniu wyłonione podmioty wezmą udział w kolejnym etapie - negocjacjach, które powinny rozpocząć się z początkiem przyszłego roku. Ich zakończenie planowane jest na 31 marca 2009 r. - Trudno na razie powiedzieć, czy jesteśmy bliżej sprzedaży walcowni - mówi prezes Bańkowski. - W poprzednich latach wydawało się, że jesteśmy już całkiem blisko, ale plany związane między innymi z Alchemią pana Karkosika z różnych względów nie doszły do skutku. Na pewno jednak jesteśmy na dobrej drodze, tym bardziej, że ewentualnym inwestorom dajemy wybór: WRJ i WRA to teraz tematy do osobnych transakcji, choć oczywiście można je także kupić razem - zaznacza.

xxxxxxxxxxxxxxx

Waro wiedzie, co sie z z czym je.
Dobranoc all
aszu / 2009-05-28 23:27 / Tysiącznik na forum
Dobranoc.
vox / 2009-05-28 23:09 / Zaklinacz Deszczu
prognoza na jutro:
wig20 +5%!!!!!!!!!!
aszu / 2009-05-28 23:12 / Tysiącznik na forum
otwarcie +1
zamkniecie -1

DYSTRYBUCJA
vox / 2009-05-28 23:35 / Zaklinacz Deszczu
raczej
AKUMULACJA
przed ODPAŁEM.
aszu / 2009-05-28 23:08 / Tysiącznik na forum
2009-05-28 22:56:36 | JB [ Bywalec forum ]
Sorry ale ja nie zamierzam być tanią siłą
roboczą.

Idź na swoje. Odnieś sukces.
JB / 2009-05-28 23:14
No właśnie planuję po powrocie z delegacji do Szwecji wyemigrować do Irlandi. Połowa irlandzkiej pensji to więcej niż cała polska. Tylko frajerzy zapieprzają na dobrobyt polskich szefunciów.

Na swoje nie pójdę, bo nie mam znajomości, a w Polsce trzeba mieć znajomości.
Kolega pracował kilka miesięcy w firemce co szefuncio nic nie robił tylko miał znajomości i wynajmował programistów po 10k za miesiąc, a płacił im 3k... i dziwne, że firmy co ich wypożyczały za 10k nie chciały zatrudnić własnych programistów za 5k... zreszta w mojej poprzedniej firmie podobnie było z konsultantami... a klienci to byli między innymi PKO i Agora... marnowali grube pieniądze na to, zeby nierobi budowali sobie wille w Konstancinie.
mlodzik / 83.11.216.* / 2009-05-28 23:47
JB jak lubisz deszcz to bedzie w sam raz dla ciebie:) siedzialem tam ponad 2 lata i mam juz dosyc...co do pensji to zasilki sa w granicy 250eur tygodniowo + dodatek na mieszkanie.. niektorzy moi leniwi znajomi korzystaja z tego ;) ogolnie kasa dobra/pogoda do du.... ciagle zdolowanym sie chodzi:)....a co do pogody to jaka widzisz jutro na gpw? pzdr
szymon / 2009-05-28 23:17 / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawe jaka czesc projektow informatycznych nigdy nie jest wdrozona w zycie, znam taki jesten za 6mln, inny chyba za 4, obydwa w spolkach gieldowych, kasa wyrzucona w bloto. Nigdy tego nie kupie.
JB / 2009-05-28 23:32
Dokładnie tak. BGŻ od mojej poprzedniej spółki kupili projekt, który nie miał prawa działać... ale project manager się tym nie martwił, bo wiedział, że i tak nie będą tego uzywać... ale po półtora roku zmienił się dyrektor i wpadł na pomysł, żeby to wdrożyć i był problem bo płacili nam za maitenance a się okazało, że nie działa, a do tego konsultanci co to robili już z firmy odeszli.
szymon / 2009-05-28 23:14 / Uznany Gracz Giełdowy
racja... ale jak ktos zajmuj se sie czyms i nie wyobraza sobie robic w zyciu niczego innego, bo praca=pasja, a wlasna dzialalnosc tego rodzaju jest wlasciwie niemozliwa to ma duzo trudniej :(
JB / 2009-05-28 23:17
No to dlaczego taki PKO czy Agora nie chce wynająć programistów freelancerów tylko woli dać dwa razy więcej firemce, która połowę tej kasy przeznacza na pensje prezesa, który nic nie robi poza byciem znajomm dyrektorów departamentów?

Dlaczego ZUS wynajął Prokom do napisania badziewnego Płatnika, którego pisali studenci praktykanci jak za 1/3 tego kontraktu mogi zatrudnić dobrych programistów?
Mieczyslaw / 2009-05-28 23:30 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko ze tak jest na calym Swiecie , nie tylko w Polsce

po to sie wplaca pieniadze na kampanie wyborcze zeby pozniej czerpac profity . nie ma nic za darmo

dlaczego to tak nagle przed wyborami zaczela sie nagonka na Ryszarda K ? bo kto zdrowy na umysle bedzie sponsorowac partie ktora nie ma szans na zwyciestwo w wyborach
JB / 2009-05-29 00:31
No i właśnie tak doprowadzili do kryzysu.
aszu / 2009-05-28 23:22 / Tysiącznik na forum
zaproś Magdę na lody i spacer nad Wisła./ spróbuj/

Gonitwa za forsa to glupota.

Co Ci z kasy gdy dostaniesz świra z samotnosci ?
JB / 2009-05-28 23:29
Ja to najwyżej mogę na spacer nad oczyszczalnią ścieków, bo to jedyny zbiornik wodny w Lund. :/

Przypomina mi się jak tu przyjechalem i kolega co biega sobie wieczorami mówi że idzie pobiegać nad wodę.
Pytam się gdzie tu jest ta woda, bo myślałem, że w Lund nie ma... a on na to, że jest zbiornik oczyszczalni ścieków.
szymon / 2009-05-28 23:35 / Uznany Gracz Giełdowy

spacer nad oczyszczalnią ścieków


hahaha romantyk :D
na szambo ciezko Ci bedzie kogos poderwac :)))))))
JB / 2009-05-28 23:40
No to co mam zrobić jak mieszkam w mieście gdzie jest tylko szambo? ;(
Dobrze, że przynajjmniej kilka kilometrów jest do czegoś co ponoc jest morzem i plażą.

http://picasaweb.google.com/tirinti1/Bjarred2#
aszu / 2009-05-28 23:25 / Tysiącznik na forum
Wiem co mówię na podstawie swojej rodziny.
ale dżaja w V RP / 77.115.23.* / 2009-05-28 23:02
Unia nie pozwoli na szybką kolej w Polsce

Czarne chmury gromadzą się nad sztandarową inwestycją kolejową rządu na Euro 2012. Do zakupu dwudziestu szybkich zespolonych składów pociągowych, które na polskich torach miałyby pojawić się jeszcze przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej, zastrzeżenia mają bowiem unijni eksperci.

Dla kolejowej spółki to spory problem, bo z Unii pochodzić ma 22 proc. środków szacowanej na 1,5 mld zł inwestycji. Zadaniem ekspertów firmy doradczej Jaspers – powołanej przez Komisję Europejską, EBI i EBOiR, która ocenia wszystkie duże inwestycje dotowane przez UE – tak duży wydatek jest „nieuzasadniony ekonomicznie”. Już pojawiają się informacje o możliwym unieważnieniu przetargu. PKP Intercity dementują tę informację.

Jednak z przesłanej do PKP Intercity opinii Jaspers, do której dotarł „WSJ Polska”, wynika, że eksperci unijni na projekcie nie pozostawiają suchej nitki. Podważają wyliczenia PKP Intercity dotyczące spodziewanego ruchu pasażerskiego, przepustowości linii kolejowych oraz kosztów utrzymania składów. Eksperci Jaspers uważają, że pociągi, jakie zamierza kupić PKP Intercity, nie będą w pełni wykorzystane, bo przynajmniej przez najbliższych dziesięć lat nie będzie odpowiedniej infrastruktury do ich eksploatacji. Przypomnijmy, że miałyby one się poruszać z prędkością 250 km/h.

Według Jaspers niedoszacowane są również koszty utrzymania składów. PKP Intercity wyliczyły, że utrzymanie pociągów będzie kosztować 17 mln zł rocznie. Tymczasem eksperci unijni twierdzą, że będzie to przynajmniej 150 mln zł. Dlatego zaproponowali PKP Intercity rezygnację z projektu i zakup w zamian 30 nowoczesnych tradycyjnych pociągów typu push-pull. Paweł Ney, rzecznik prasowy PKP Intercity, nie komentuje tych informacji. Nieoficjalnie wiadomo, że dziś przedstawiciele spółki będą przekonywać ekspertów Jaspers do zmiany zdania na ten temat.
JB / 2009-05-28 23:22
Tylko naiwniacy wierzą w obiecanki cacanki unijnych dopłat. Oni nam grosza nie dadzą, zawsze coś sobie wynajdą, żeby nie dać.
aszu / 2009-05-28 23:23 / Tysiącznik na forum
nieglupi z Ciebie facet.
Rotor / 89.78.86.* / 2009-05-28 23:09
Od lat mówiło się ,masz w głowie olej idz na kolej tam można zrobić wiele dobrego
modliszka / 2009-05-28 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malo kto pamieta, ze niemcy wykupili wiekszosciowe udzialy w jednej z polskich kolei i chca zdominowac ten segment rynku...


http://74.125.77.132/search?q=cache:_yZFpApA5rcJ:dzisiejsze_artykuly.netbird.pl/%3Fapp_id%3D74%26app_type%3Darticle%26article_id%3D10253%26article_page%3D1%26no_original_params%3Dtrue%26widget_id%3D223+niemcy+kupili+udzialu+w+kolei&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
Mieczyslaw / 2009-05-28 23:11 / Uznany Gracz Giełdowy
a czego to nie wykupili w Polsce ?
modliszka / 2009-05-28 23:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zostaly im kolapnie...LOT i przemysl chemiczny...
JB / 2009-05-28 23:36
Lot ma całkiem niezły standard. Leciałem z Warszawy do Kopenhagi Lotem i SASem... cena ta sama a w locie dawali kanapkę i napoje (również alkocholowe) do tego Lot maił Embraiera znacznie wygodniejszego od SASowego niewiadomo co... ciekawe co zrobi przeciętny amerykanin jak będzie musiał tym lecieć, chyba dwa miejsca będzie musiał wykupić.
Mieczyslaw / 2009-05-28 23:19 / Uznany Gracz Giełdowy
przemysl chemiczny to w podobnym celu jak cukrownie, czyli doprowadzic do upadlosci , a nastepnie sprzedawac nam 100 % drozej swoje wyroby , tak jak wyglada obecnie syt z cukrem
Mieczyslaw / 2009-05-28 22:51 / Uznany Gracz Giełdowy
nawet jankesi nie chca spadac ,. wiec jak ma leciec w dol GPW ? ))))

obawiam sie jak na tj nowej hossie wyjda banki , jak ludzie zaczna masowo wycofywac pieniadze z lokat :)

a tak na marginesie , jak widzicie dalsza przyszlosc Polic ?
Jazon48 / 2009-05-28 22:59 / Rozważny i czasami poważny
technicznie tak sobie wygląda.. jeżeli miłabym coś kupować z chemii to raczej synthos lub ciech...
Mieczyslaw / 2009-05-28 23:01 / Uznany Gracz Giełdowy
technicznie jak technicznie, rownie mozliwe 5 jak i 7 zl
Mieczyslaw / 2009-05-28 23:03 / Uznany Gracz Giełdowy
dla przypomnienia . ipo 7zl , max hossy 25 zl , dolek 4,2
szymon / 2009-05-28 22:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Police.... moze byc to samo co z kgh kiedy mowili ze ledwo daje rade, jak bym ponizej 30....przeciez nie upadna :)
modliszka / 2009-05-28 23:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Calkowiecie rozne spolki i calkowioeciue rozne zachowanie.
Na KGH"u graja zawodowcy i zanizaja wycene....aby w odpowiednim momencie odpalic....wiec prosze wazyc slowa....
Mieczyslaw / 2009-05-28 23:10 / Uznany Gracz Giełdowy
na obecna chwile potencjal wzrostowy na kghm ie wyczerpoany , podaz sie nie nasila ale i popyt nie zachwyca , Policom od pewnego czasu sie przygladam , w perspektywie czasu dadza zarobic, , straty glowniez opcji . wyjda na swoje i kurs poszybuje , po ogloszeniu start za I kw paniki nie bylo , wydaje sie ze dolek juz zaliczony
modliszka / 2009-05-28 23:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gdyby nie to roszady personalne, pewnie by tak sie stalo.
Po za tym, ktos chyba szykuje sie do przejecia, wiec beda chciali to uczynic za symboliczna zlotowke.....
Obserwuje....

KGHM to inna liga, tu toczy sie boj o duza kase i drenaz spolki z zysku za 2008...
szymon / 2009-05-28 23:08 / Uznany Gracz Giełdowy
eh te odpalania i zawyzania.. to slogany tlumaczace ruchy kursow...jada po S-ki, zanizaja przed odpalem i inne.... szuakanie usprawiedliwienia dla zmian kursow.
modliszka / 2009-05-28 23:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oni maja czas na zbieranie materialu, w przeciwienstwie do calej zestrachanej reszty....
szymon / 2009-05-28 23:04 / Uznany Gracz Giełdowy
zachowanie moze byc baedzo podobne. Sytuacja wbrew pozorom jeszcze bardziej podobna. A te gracze troche inni to nie oznacza ze kurs nie moze zachowac sie podobnie.
Mysle, ze moze byc odpal. W mowie to obiektywnie, bo nie mam. Kiedys mialem....ale stop wywalil po 23....
rzeź ostateczna / 212.76.37.* / 2009-05-28 22:45
JUTRO S ALL DAY
Rotor / 89.78.86.* / 2009-05-28 22:58
Masz na mysli SUCCES ALL DAY?
Pooh / 2009-05-28 22:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Jak nie all life to mnie wali :)
Jazon48 / 2009-05-28 22:40 / Rozważny i czasami poważny
Pieniądze przychodzą, a później odchodzą... i odchodzą... i odchodzą...
Myślę że jutro raczej w górę... Ale czy się przy tym zarobi.. to już inna sprawa..
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy