Forum Polityka, aktualnościPolityka

26 marca przedterminowe wybory?

26 marca przedterminowe wybory?

Money.pl / 2006-01-27 11:11
Komentarze do wiadomości: 26 marca przedterminowe wybory?.
Wyświetlaj:
:) / 212.76.60.* / 2006-02-01 03:33
Wlaczylem ten kalkulator.. moge sobie wybrac ile wydaje na zywnosc leki woda itd.. i na luksusowe towary - co to znaczy?
Mam wrazenie ,ze partia Kaczynski chca tak.. jak za komuny .. nie masz wlasciewie nic nic nie kupujesz.. cos tam na jedzenie itd.. Szczegolnie do pana Kolegi co tak chwali PiS wiesz ja uzywalem kalkulatora w jakim sie wylicza podatki. Nie jakis tam program zeby przeciagac na swoja strone ludzi co za bardzo sie na podatkach nie znaja.. Panie Jaco mam pytanie czy 3000 zl to jest to osoba bogata? Czy wiesz ile zarabia minimalnie np niemiec? 800 euro ja tutaj zarabiam okolo 300 to jest sporo jak na polskie warunki. Ale pamietaj czlowieku ,ze za ta kase nie utrzymasz 3-4 osobowej rodziny. A wiec o tym ze ludzie zarabiaja po 500 zl.. I beda zarabiac .. tyle lub mniej .. jak gospodarka nie ruszy. A to jest moim zdaniem najwazniejsze w naszym kraju. Wiec lepiej niech zajma sie tym. I wlasnie to jest tzw. rozwalanie kraju przez partie Kaczynskich. Zajmuja sie jakimis tam korupcjami. Ktora sie bardziej bierze z tego ,ze jak nie kombinujesz nic nie masz. Np.Musisz miec znajomosc zeby dostac sie do pracy ( z wlasnego doswiadczenia ) Jak bedzie partia Kaczynskich dobijac gospodarka to jest to bardziej niszczace nasz kraj niz przypadki korupcji. Tutaj musza zwykli ludzie miec prace i godna place na UE standardzie zycia. I wlasnie Twoje zdanie czlowieku na temat... "moze jakis program tam ma..." jakis ma.. PiS w ogole. Wszystko wyjasnia ,ze Ty nie potrzebujesz jedzenia picia.. tylko ogladac TV i pozniej wierzyc w swojego nowego Guru Kaczynskiego i pozniej plujesz jadem.
laska / 84.10.179.* / 2006-01-29 17:11
A to straszydło na zdjęciu tak się męczy z urną.
jaco / 83.27.34.* / 2006-01-28 15:06
Normalnie myślący ludzie nie boją się nowych wyborów. Pozostaje jednak pytanie co z programem PO? Na stronie PO jest podany link do strony Rokity i tam podobno jest ich program. Osobiście go nie znalazłem, ale może chodzi o artykuł pt. "Dla Polski". Naprawdę polecam wam przeczytanie "tego czegoś". Jeżeli tak wygląda program partii, której ufa tak ogromna część społeczeństwa to jest zgroza. Proponuję porównać "to coś" z programem przygotowanym przez PIS. Szczegółowa analiza każdego zagadnienia wykonana przez specjalistów a nie kilka pustych zdań napisanych na kolanie. Podoba mi się jednak " Biała Księga negocjacji koalicyjnych Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską " na stronie PO. Daje ona możliwość spojrzenia w szczegóły tworzenia niedoszłej koalicji. Szkoda tylko, że tak duży zasób dobrej woli został zmarnowany. Na stronie PIS ciekawym elementem jest kalkulator podatkowy szacujący straty lub zyski po wprowadzeniu podatków PIS i PO(3x15).
Polecam strony http://www.platforma.org/ i http://www.pis.org.pl/. Tylko poprzez lekturę zawierającą fakty można sobie wyrobić pogląd, z której strony stajemy. Telewizja jest niestety bardzo nieobiektywna i wyraża zdanie dziennikarzy a jej najczęściej ufamy. Pisanie bzdur w stylu "kaczo-rydzykowa propaganda", "mocherowa koalicja" itp. dają świadectwo niewiedzy, braku wykształcenia włąsnej osobowości i braku wychowania. Przy tym wszystkim obrażanie ludzi, którzy ośmielą się stanąć po stronie innych ugrupowań niż PO jest chamstwem najwyższego stopnia. Ludzie przetańcie sie zachowywać jak prostaki. Większość z was ma podobno wyższe wykształcenie. Czy to oznacza, że wasze wyższe uczelnie opuszczają delikatnie mówiąc aroganci? Chyba w szkołach powinien być jeszcze jeden przedmiot "kultura osobista".
matka_kurka / 84.10.179.* / 2006-01-29 00:40
Bo ponieważ ciągnik ma trzy koła dobre, A PEDAŁ GAZU WCISNIĘTY DO DECHY!


Nie bardzo wiem o czym można rozmawiać z posłem edgarem, być może o tym jak mimo wysiłków sił reakcji rozmowy są w toku i nadal wykazujemy maksimum dobrej woli, podczas gdy na odcinku porozumienia kłody rożowego liberalizmu imperialnego łamią nam zdrowe kostki narodu.

Skąd ta retoryka w komentarzu, otóż widziałem wczoraj posła edgara w akcji, mówił dość długo o tym, że komunizm cechowało łamanie praw człowieka i w związku z tym działania PiSu należy na tym tle uznać za głęboko patriotyczne. Jeśli patrzeć na cała rzecz obiektywnie, trudno sie nie zgodzić z ta tezą, PiS jeszcze nie osiągnął pułapu KC, jednak kierunek zmierzania do ideału osiągniętego przez starszych barci w polityce słuszny i perspektywa jasna. Pan poseł edgar posłużył się znaną zasadą porównywania własnej partii do najpodlejszego sytemu jaki istniał i tym samym jego świństewka nabrały szlachetności. Ponad to poseł edgar zobaczył traktor, który ma trzy koła dobre i posadził na nim nową przodownicę po czym pstryknął fotkę. Tym sposobem powstał plakat, na którym nie widać brakującego koła, a uśmiechnięta przodownica doskonale markuje ruchy pedałem gazu i choć ciągnik nigdy nie ruszy, to głośny warkot, uśmiech przodownicy i kłęby dymu wydobywające się z komina świadczą o wytężonej pracy na odcinku rekultywacji narodowego ugoru technika nawożenia tanią propagandą. Poseł edgar może z dumą stwierdzić, że jego traktor głośniej warczy i daje więcej zasłony dymnej, przez co zostawił daleko w tyle traktor PZPR. Ciągnik edgara nie ma katalizatora, dlatego gryzący dym powoli poddusza przodownicę, której lada moment noga spadnie z pedału gazu, warkot zamilknie, wiatr rozpędzi kłęby dymu i odsłoni brakujące koło. Wówczas poseł edgar otrzyma serie bolesnych pytań od elektoratu i język mu kołkiem stanie, tym czasie elektorat odnajdzie brakujące koło w domostwie posła, przytwierdzi do wanny ministra i taką osobliwą taczką wywiezie edgara na śmietnik historii, zabierając pod drodze wielu autostopowiczów próbujących uciekać od odpowiedzialności, za bezsensowne eksploatowanie ciągnika, do którego paliwo musieliśmy sponsorować wszyscy.
Przechrzta / 212.2.100.* / 2006-01-28 20:14
Przedterminowe wybory? No i co? Ludzie, nie dajcie się zwariować. W tych wyborach byłem za PO, ale z punktu widzenia tego, co się obecnie dzieje widzę, że popełniłbym błąd... Owszem, jestem antyklerykałem i nie podzielam wszystkich poglądów PIS, ale widzę, że gospodarczo czekałby nas rozwój... Panie i Panowie, jakie były plany PO? Np. wzrost akcyzy na paliwo. I dziś wszyscy jeździlibyście na paliwie po 8,00 zł/litr. Owszem, dochody z akcyzy wzrosłyby, ale na litość Boską doprowadziłoby to do zapaści gospodarczej, wzrostu szarej strefy i w ostateczności mniejsze przychody do budżetu. A obecnie? Akcyza na paliwo poszła w dół, jeździmy taniej niż przed wyborami (niewiele, ale jednak) i świat się jakoś nie zawala.
anty / 83.19.31.* / 2006-01-30 12:28
a kto ci takich rewelacji naopowiadal?
a o obnizeniu VAT slyszales?
zreszta zobaczymy co sie stanie z ta akcyza gdy wyboczo-budzetowy straszak sie skonczy i populisci z pis rusza na calego ze swoja szczesliwa tworczoscia-moze sie okazac ze te twoje kosmiczne 8 zl ,(co jest bzdura, bo niby ile ta akcyza mialaby wynosci 1000% wartosci produktu?) , bedzie smutnym faktem
NetMan / 62.179.21.* / 2006-01-29 04:41
Prymitywna prowokacja ludzi sPISkujących.
Żegnam.
liberał / 84.10.179.* / 2006-01-28 23:10
Co Ty wiesz na ten temat. Jesteś żałosny.
ted / 217.153.194.* / 2006-01-28 11:51
Normalnie myślący ludzie, nie bójcie się tych wyborów! Dobra kampania PO, która choć w części dotrze z rzeczowymi nie zakłamanymi argumentami do wyborców oszukanych przez kaczo-rydzykową propagandę zrobi naprawdę cuda i pisuary wyjadą na księżyc. A w Polsce będzie wreszcie normalnie dla wszystkich normalnych ludzi.
Marek53 / 83.24.6.* / 2006-01-28 20:38
Kaczo-rydzykowa propaganda i pisuary - to rzeczywiście rzeczowa argumentacja.
Kup mi zatem przyjacielu bilet na księżyc. Jak uzbierasz daj znać, a podam ci numer konta. Z przyjemnością oddalę się od twojej normalności. (w szkole zapewne korzystaliśmy z innych słowników).

Popis normalności dał dzisiaj Donald T. Zapowiedział wezwanie do obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec demokratycznie wybranego Prezydenta RP. Nawet Schetyna wyglądał na dobitego tym kuriozalnym wyskokiem.

Życzę miłego, normalnego wieczoru.
arbiter / 84.10.179.* / 2006-01-28 23:12
Żądam odsunięcia od prezydentury Kaczora!
Marek53 / 83.24.6.* / 2006-01-29 00:13
Chyba Donalda. Innego Kaczora nie znam. Ale on sam się odsunął. Żądanie spóźnione.
Górnoślązak / 80.53.239.* / 2006-01-28 10:50
Wspaniała wiadomość!

Tego polskigo nacyjoonalizmusa niy do siy durzi strzimac'!
Wapniak / 83.28.136.* / 2006-01-27 13:13
A czemu nie? Przecież nic to nie zmieni, a czerwony mazak mam już przygotowany od dawna!... " Plątał się Żyd po pustym kościele, od ściany do ściany "... A kombatanci górą!
Olśniona / 213.25.171.* / 2006-01-27 11:11
Ponowne odwołanie się do woli Obywateli RP to jedyne wyjście z patowej sytuacji. PIS nie jest zdolna rządzić, a więc nowe rozsądne rozwiązania. Czy lepsze. Oby!!!
wuem / 83.8.12.* / 2006-01-27 12:44
Ten PiS nie jest zdolny do niczego,tylko do destrukcji, kłutni i obiecanek cacanek. A tak naprawdę to są tylko zainteresowani ciepłymi posadkami i włazidupstwem dla kleru. Klasyczne TKM.
A platforma też już powinna skończyć z skomlaniem i braniem w twarz ile się da. Dosyć wodzenia za nos!
PO pokaż trochę ambicji i honoru i przestań błagać tych fałszywców o koalicję!!
Jan B / 84.10.179.* / 2006-01-28 08:33
Myślę że potrzbna byłaby tutaj nasza akcja ogólnopolska wspomagająca PO w kampanii wyborczej jako przeciwstawna do kampanii Rydzykalnej, która zapewne będzie bardzo brudna. Parę pomysłów chodzi mi po głowie, np: posługiwanie się tym samym językiem co konkurencja ale ze swoimi dodatkami dodatkami. Do reklamy PiS gdzie była przedtsawiana lodówka i znikające produkty, pokazałbym że w przypadku rządzenia przez PiS artykuły znikną całkiem razem z lodówką. A tak poważnie rzecz biorąc, to w mediach powinno być szereg artykułów i programów telewizyjnych nie związanych z "dokopywaniem" przeciwnikowi, tylko omawiających program PO. Szczególnie mocno powinny być podkreślone te punkty, które wprowadzają obniżenie kosztów życia (podatki 3x15%), kosztów pracy (ZUS), reforma systemu służby zdrowia ( uwolnienie składki zdrowotnej z ZUS-u ) i jeszcze parę innych. Gdy rozmawiam z ludźmi, oni o tym nie mają zielonego pojęcia że to jest dla nich. Są wprowadzani w błąd. Np. Kaczorowi udało sie wtłumaczyć ludziom, że 15% podatku to jest więcej niż 19%! I oni w to uwierzyli! Jest wiele osób, które jak sie zorientowały jakie udogodnienia dla nich samych wprowadziłby program PO, to napewno nie głosowaliby na PiS. Dlatego, jeżeli chcemy pozbyć się partii destrukcyjnej PiS, zachodzi taka potrzeba wspomożenia PO w kampanii wyborczej. Członków PO w skali kraju nie jest za dużo. Dlatego też słuszne byłoby wstapienie wszeregi tej partii. Ja wysłałem deklarację do PO w tej sprawie. Nie ma innego wyjścia, bo w przeciwnym wypadku zaleje nas "masa" ludzi ciemnogrodu z pod znaku Rydzyka i Kaczora. Proponuję więc, jeżeli ktoś z Państwa czytających to forum uzna za stosowne uczestniczyć w poważnej zmianie Polski na wzór innych krajów które przystąpiły do Unii w ostatnim czasie i rozwinęły się świetnie ( np. Irlandia, Grecja, Hiszpania ), o konsolidację sił i środków. Proponuję też zapoznanie się z programem PO który jest na stronie www.janrokita.pl Jestem z Warszawy i podaję mozliwość kontaktu: biuro10@wp.pl

Najnowsze wpisy