Forum Polityka, aktualnościPolityka

Sondaż: PO na czele, LiD poza Sejmem

Sondaż: PO na czele, LiD poza Sejmem

Money.pl / 2008-02-15 10:27
Komentarze do wiadomości: Sondaż: PO na czele, LiD poza Sejmem.
Wyświetlaj:
Bies2 / 2008-02-18 15:27 / Bywalec forum
Sondaże podobnie jak hasła skrótowe i uproszczone mogą nakręcać złe emocje. Przykład takiego działania widać na przykładzie następnego postu. Przedstawiona poniżej lista niezałatwionych spraw, podnoszonych przez Samoobronę nie została tknięta ani przez P I S ani koalicjantów. Jest dowodem nieudolności tej partii w sprawowaniu władzy i jej niekompetentnych liderów. Dobrze, że Tuskolamacz piętnuje tych ludzi , którzy przez dwa lata jedynie improwizowali rządzenie. A mogli zrobić wiele ale nie, ważniejsze było wzajemne podsłuchiwanie i rozrabianie się.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, / 83.11.125.* / 2008-02-16 17:59
Targowica !!!
Tuskolamacz / 89.78.15.* / 2008-02-16 15:09
TUSKLIZNA TOCZY POLSKI NAROD ZYWCEM:
Obecny rząd wie co to są `ważne reformy'. Nawet jeśli nie wie TO JE WYMYSLI !!!

W ostatnich godzinach mamy cały festiwal igrzysk. `Umyślnie uszkodzony' laptop Ziobry - o czym zaćwiąkał ćwinister, odebranie ochrony Kaczyńskiemu (dlaczego nie całej?) i `zagłuszanie' telefonów. W tej ostatniej sprawie ciekawym był tytuł - `Rząd zagłuszał pielęgniarki' - choć w niusie wyraźnie napisano, że był to pomysł Kaczmarka.
Trzeba napisać `rząd'. Po prostu trzeba. Potem - wzorem szczura, zmienia się tytuł na bardziej `podchodziaszczy'. Widocznie po zdaniu sobie sprawy bólu spowodowanego własną głupotą. Tak czy inaczej - gawiedź ma temat do `używki', którą wdycha jak z torebki z Butaprenem, osiąga nirvanę absurdu - połączoną z krwiożerczym instynktem ludożercy.
Rozszalałe media naśladują Onana w temacie serwowanych nam igrzysk a fora grzmią, w wizjach godnych złotego strzału, o Trybunale Stanu.

A tymczasem całkowitym milczeniem niemal milczeniem pomija się parę naprawdę istotnych faktów. Pierwszym z nich jest 5 dymisji w rządzie Don Alda. Z powodu `kłopotów lustracyjnych'. Nie zauważyłem `zaniepokojonych doniesień' o IPN-ie szukającym haków ani sążnistych postów o nocnych pracach borowców, bo na rano `trzeba uwalić koalicjanta'.
`Kłopoty lustracyjne' - czyli co? Esbeccy kapusie w rządzie Tuska? Media nie szaleją `w temacie'. Gierkowszczyzną aż z dala śmierdzi - o rządzie albo dobrze albo wcale.

Z całkowitym brakiem histerycznego zawodzenia `wolnych' i `niezależnych' mediów spotkała się informacja o umorzeniu prawie pięciuset milionów kary na spółkę J&S.
Wiadomo - teraz rządzi `normalne'. Padło pytanie - dlaczego Pawlak umorzył a nie skierował sprawy do ponownego rozpatrzenia, skoro sam stwierdził, że doprowadzi do wyjaśnienia sprawy kto odpowiada do doprowadzenie do sytuacji, że nałożona kara była nieskuteczna? Nie czytał opinii prawników? Po co. `Normalne' rządzi. Nie trzeba czytać.
Trzeba dać ludowi igrzysko. Laptopa.

Nastąpiła reaktywacja pana Dobrzańskiego. Polecam opinię `Staszek chciał spróbować swoich sił w biznesie'. I kontrowersje wokół współpracy z SB. A teraz mamy normalkę z pytaniem czy: 'Dobrzański kręci energetyką?' doradzając posłowi Buremu?
Teraz mamy igrzysko. Zagłuszanie. Nie czas na doniesienia o reaktywacji. Mało ważna.

Pan Minister Boni (znany jako TW Znak - choć, jak twierdzi, palił ale się nie zaciągał) zajmuje się (jak mówi):' Razem z innymi ekspertami opiniujemy strategiczne plany gospodarczo-społeczne, w tym systemowe rozwiązania dotyczące sektora zdrowia'.
Ten sam pan minister przez lata całe pracował dla pewnej firmy, która skupowała długi polskich szpitali. Teraz będzie opiniował strategiczne plany. Wcześniej firma, dla której robił (jako ten od niby zasobów ludzkich) silnie lobowała za umożliwieniem otwierania prywatnych aptek. Pomysł słuszny. Firma pana Boniego otwiera sieć aptek. 10 milionów dolarów. Pan Boni to tylko doradca ds. zasobów ludzkich. Wiedział do których `zasobów' dotrzeć? A może teraz te `zasoby' wiedzą, że dotrzeć do pana Boniewo - stratega prywatyzacji służby zdrowia?
Mamy igrzysko zamiast chleba naiwna gawiedzi.
Blutarsky / 84.40.182.* / 2008-02-17 04:37
Nie napisałeś o najważniejszym bo związanym z gigantycznymi pieniędzmi "ugodą" z Eureko które kupiło PZU za..pieniądze PZU.Dla niektórych mediów ważniejsza była i dalej jest informacja o spadającym amerykańskim satelicie...chociaż wiedza o tym bzdecie jest już od stycznia.

Gość powyżej który napisał "targowica" chociaż to być może nieco obcesowe i z lekka histeryczne, niestety ma po prostu rację.
Bies2 / 2008-02-16 17:23 / Bywalec forum
Tuskołamaczu ! bój się Boga chyba nie zamierzasz tych opracowanych w sztabie bez składu i ładu " prawd ", podpinać pod każdy temat. To żywcem zdjęta metoda obowiązująca do 1945 roku, z kraju tobie wrogiego do dziś. Głosiła ona , że kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą. Jeśli chce się uprawiać propagandę to trzeba coś o tym wiedzieć. Czytając te prawdy to jak bym słuchał wypowiedzi w TV , faceta podobnego do głowy państwa.Trzeba jednak coś zrobić z tą służbą zdrowia ale myślałem, że nie trzeba będzie postawić przede wszystkim na leczenie psychiatryczne.
sb wie / 83.11.125.* / 2008-02-16 17:58
Kto tu mówi o Bogu, a kto o leczeniu psychiatrycznym !!!????
Bies2 / 2008-02-16 18:52 / Bywalec forum
Zdrowy człowiek wie co mówi jeśli zabiera głos albo się stara. Kto to jest Staszek i jak on się ma do problemu służby zdrowia. Powiedz to a nie pytaj. Pewien geniusz , którego zapewne słowa cytujesz , tak się przez dwa lata zamotał, że moi sąsiedzi o 4 rano wstali by wybrać PO. Nic nie dają takie zabiegi socjotechniczne jakie tu się prezentuje. Ty nawet wiesz komu wolno a komu nie , mówić o Bogu. Ja wiem co to jest i jak leczyć manię prześladowczą. Cieniasy polityczne przybierają pozy walczących z SB,UB , komuną i PO .Prawdziwi bojownicy są w PO a nawet w L i D. Gdzie pieniacze oceń sam.
sb wie / 83.28.173.* / 2008-02-16 22:19
Jako zabieg socjotechniczny polecam cytat:

"Gratuluję, gratuluję spostrzegawczości i jakie trafne wnioski no, no ....

Ps. Tylko kto łapał, a kto wypuścił Krauzego i jak od razu poszły kontrakty w Kazachstanie.
Nijak nie mogę dopatrzeć się logiki w twoim myśleniu..............
Poczekaj chwilę wytężę umysl jeszcze raz .................. no nie, nie da rady
I co wyślesz mnie do psychiatryka ??
Tylko nie odróżniasz choroby psychicznej od ograniczenia umysłowego.
SB-ecy tak mieli wszystkich leczyli psychiatrycznie.
A Ja Ci życzę wyciągania trafnych wniosków !!!! "
Bies2 / 2008-02-17 08:47 / Bywalec forum
No no ! i co z tym myśleniem, raczej kiepsko. Logika aparatu władzy z czasów UB była właśnie taka , liczy się cel a nie prawda. Gdybym przyjął to chore myślenie to doszukał bym się zależności pomiędzy wizytą Tuska w Moskwie a spadającym satelitą amerykańskim. To co mówisz to jest paranoja. Dodam, że nasza prawicowa. Podejrzewałem, że chcesz budować narodowy-socjalizm z całym jego dobrodziejstwem. Ty kwalifikujesz to jako ograniczenie, zgadzam się bo jeśli chcesz ścigać kogokolwiek za nadużycia, to rozlicz własnych prominentów, inaczej nikt ci nie uwierzy.
Gall# / 213.158.197.* / 2008-02-15 14:52
Wierzyłem, że zwolennicy PO to w większej części ludzie poczciwi choć prości i naiwni. Teraz widzę, że to ciemna masa albo szumowiny - ponury klub "grubej kreski"
ŁowcaWykształciuchów / 2008-02-15 15:39 / NiePOsPOlity Intelekt
piękna ta złota myśl ;-)
Bies2 / 2008-02-17 10:02 / Bywalec forum
Rozpatrując złote myśli w kategoriach estetycznych to najlepsze jest określenie "oczy masz piękne jak rubiny". Dobrze by było podkreślić ich mądrość, ale tego nie zrobiłeś i chwała ci za to. Bo jak można powiedzieć coś złego o ludziach za którymi opowiedziała się tak zdecydowana większość obywateli. Przecież odsunęli tych, którzy głoszą hasła ksenofobiczne, tych z których śmieją się w Europie, tych, którzy , zagłuszali bądź podsłuchiwali wszystkich, a może i własne matki, tych co wzorem stalinowskich oprawców, wprowadzili areszty wydobywcze, tych co chcieli jak w ZSRR ścigać inteligentów i ludzi zamożnych,pomijając dowody ich winy.
saul / 2008-02-15 11:16 / portfel / Pan Owca
"...że z czołówek gazet znikły blokady granic i ..." Może ja się nie znam i głupi jestem, ale zawsze sądziłem, iż właściwym sformułowaniem jest "zniknęły" a nie "znikły".
ŁowcaWykształciuchów / 2008-02-15 10:27 / NiePOsPOlity Intelekt
Trzy godziny przed spotkaniem z Putinem McDonald składał kwiaty pod jakimś pomnikiem, a Putin rugał go w Dumie. Dwa dni po "przyjacielskim" spotkaniu okrzykniętym przez wykształciuchów Sukcesem - Putin wali pięścią w stół. Tusk prawdopodobnie przewidział i czmyhnął wcześniej za granicę. Ale przynajmniej mamy festiwal w Zielonej Górze!

Tylko zupełny burak ćwikłowy może udowadniać, że wizyta w Moskwie to był jakikolwiek sukces.
Ja wiżu u nas ocień mnoga ćwikłu...
Bies2 / 2008-02-15 19:26 / Bywalec forum
No masz rację, jest coś w tych ludziach wykształconych i światłych. Wszędzie się umieją znaleźć. Nawet Rosjanie z nimi rozmawiają sympatycznie i miło. Niemcy też podobno przyjaźnie wypowiadają się o Tusku. Ale co ci Anglosasi widzą w tym Sikorskim ? Nasi są niektórzy po technikach i zawodówkach ale chłopy z j....i, taki to każdemu da radę . Po co im sztuka konwersacji albo jakieś tam języki obce. To prawdziwi patrioci , tylko naród dla nich się liczy. Należy nienawidzić wykształciuchów , gejów i obcych i wyłapać do ostatniego.
12 / 79.184.25.* / 2008-02-15 11:02
Pytanie może być tylko jedno czy ten naród jest taki ciemny czy tak manipulują sondażami . u mnie w rodzinie na PO głosowało 5 osób na PiS tylko ja. Teraz z tej piątki na PO już nikt nie chce glosować nie mówię że głosowali by na PiS ale daje to dużo do myślenia.
Bies2 / 2008-02-15 13:45 / Bywalec forum
Ja też bym się dziwił na twoim miejscu, gdybym miał taką ciemną rodzinę. A może jesteś podrzutkiem. Może masz jakieś znamię świadczące, że nie jesteś z chamów jeno ze szlachty. No! ale masz impuls do myślenia , to cieszy. Zastanów się czy to poczucie manipulowania masz przed czy po niedzieli. To mogło by coś sugerować. Myślenie i jeszcze raz myślenie.
sceptyk / 2008-02-15 11:25 / Tysiącznik na forum
No to miałeś ciężkie miesiące!
Ta piątka głosujących na tuskowniarzy zapewne kulturalnie argumentowała, że POwszczyki są jedynie słusznym wyborem.

Ale w Niebie większa radość z jednego nawróconego grzesznika niż z 99 sprawiedliwych.
A tu aż 5 się nawróciło jednocześnie.
Czyżby to był ten prawdziwy tuskowy CUD?
12 / 79.184.7.* / 2008-02-15 12:08
To fakt kulturalnie mi dogryzali teraz udają tzw. g
maa / 2008-02-15 11:44 / Tysiącznik na forum
Zgoda, manipulują.
Ale czegóż można oczekiwać od "odzyskanej" przez PiS "Rzeczpospolitej"?
qw / 79.184.7.* / 2008-02-15 12:11
Ciebie jeszcze nie zamkneli do zakladu maa to dziwne.

Najnowsze wpisy