Forum Forum emerytalneOFE

sprzedaż danych??

sprzedaż danych??

selmafe / 2008-06-25 10:55
Mąż nie wybrał OFE i ma na to czas do 10 lipca. Otrzymał ponaglenie z ZUS, oraz w tym samym
dniu pojawił się przedstawiciel funduszu, który 'przyszedł podpisać umowę'. Nie wiemy skąd
fundusz ten mógł mieć dane męża. Kolejnego dnia pojawił się następny przedstawiciel z tego
samego funduszu. To może nie być koniec. Nie muszę mówić, że te ciągłe wizyty są męczące.
Czy w takiej sytuacji można mieć podejrzenie o sprzedaż danych? Kogo można oskarżyć o
przeciek? ZUS, OFE?
Wyświetlaj:
cu-ofe.info.pl / 83.28.207.* / 2008-07-01 22:54
Dane mogą wypływać z wielu źródeł. ZUS, Poczta, Urząd Miasta/Gminy (jeśli jesteś na stażu), Urząd Pracy..............
informacja czlonkow OFE / 80.53.53.* / 2008-07-03 14:31
Dodala bym jeszcze akwizytorow,doradcow uezpieczeniowych i wszystkich im pokrewnych,bo jak raz udalo sie przepisac czlonka OFE to dokladnie po dwoch latach zjawia sie w domu czlonka OFE nastepny przepisywacz z informacja,ze dwa lata juz minely ,ze to jusz mozna zmienic i w jakis cudowny sposob wiedzacy do jakiego funduszu naleze ,ale niestety dalam sie nabrac tylko raz i nikt nie bedzie zminial mi funduszu co dwa lata.niepozdrawiam wszystkich doradcow ubezpieczeniowych.
CHILON / 79.163.102.* / 2010-01-03 11:51
JESTEM DORADCĄ/KONSULTANTEM FINANSOWYM POCZTOWEJ AGENCJI .USŁUG FINANSOWYCH I ZGADZAM SIE Z P. W 100% . OSOBIŚCIE NIE LUBIĘ PRZEPISYWAĆ LUDZI I DZIWIE SIĘ TAKIM AKWIZYTOROM A CO GORSZA AGENTOM KTÓRZY POSUWAJĄ SIE DO GŁOSZENIA BZDUR NA TEMAT DOTYCHCZASOWEGO FUNDUSZU CELEM ZAROBIENIA NIE MAŁEJ PROWIZJI... UWAŻAM ,ŻE TO KLIENT POWINIEN OBSERWOWAĆ I PODEJMOWAĆ SAM DECYZJĘ . WYSTARCZY WEJŚĆ NA STRONĘ KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO LUB ZAINTERESOWAĆ SIE JAKIE FUNDUSZE BIORĄ UDZIAŁ W LOSOWANIU OSÓB NIEZDECYDOWANYCH (BDB LUB DOBRA POW. PRZECIĘTNEJ STOPA ZWROTU CZYLI ZYSK ) . TYPUJE OWE FUNDUSZE ZUS .. MÓJ BIERZE PO RAZ KTÓRYŚ.... A JA PANIĄ SERDECZNIE POZDRAWIAM . ;-)
Precz z komuna / 87.204.51.* / 2010-01-05 01:06
Myslę że informacje wypływają z Zakład Utylizacji Szmalu zwanego tez jako ZUS
u mnie Historia ta sama
Majjkka / 89.79.56.* / 2008-06-26 22:46
Witam, miałam identyczną sytuację. W miejscu mojego poprzedniego zamieszkania gdzie dotarło ponaglenie z ZUS-u pojawił się przedstawiciel Commercial Union. Nie zastał mnie, i nie uzyskując informacji gdzie obecnie mieszkam wysłał mi wiadomość na Naszej-klasie... Komizm... Dla mnie "przegięcie"
jwb / 83.24.144.* / 2008-06-29 16:40
A moze byście tak pomyśleli że towszystko co wykonują akwizytorzy to jest dla Was?
W dziedzinie przyszłych emerytur jesteście brakującymi ogniwami w teorii Darwina.
95% ogółu członków OFE nie ma zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.
Zamiast się cieszyć, że ktoś dotarł i załatwił sprawę od ręki, to się zastanawiacie: a skąd akwizytor wiedzieał, a po co przyszedł, itd.......
Jeden tutaj na tym forum "TSA" przebił wszystkich,....on zrobił na złość dla listonosza i poszedł na pocztę. A przecież to samo mógł załatwić w domu z listonoszem. :-) Powinien na złość jeszcze odmrozić sobie uszy.........palant jeden.
trener / 193.23.63.* / 2008-07-01 15:27
Dla swojego dobra nie podaje swoich danych byle komu. Tym bardziej irytujące jest, że ktoś (w moim przypadku ING - dlatego ich nie wybiorę) je zdobywa bez mojej wiedzy i zgody. Oni nie robią tego dla nas (naiwne myślenie - strajki lekarzy powinny wszystkich przekonać, że ludzie myślą o sobie, a nie o innych). Po za tym nie musze być ekspertem, by zauważyć, że OFE tracą, więc czemu muszę się do któregoś z nich zapisać? Czemu jestem zmuszony ponosić z nimi straty?
@@@2 / 80.53.53.* / 2008-07-01 22:12
Otrrzywiscie ,ze robia to wylacznie dla swoich zyskow,klient z duzym stazem przepisany do nowego OFE traktowany jest jako nowy i zas placi 7% prowizji i to oznaca w przyszlosci nizsza emeryture teoretycznie niby te niewielkie roznice 6% a 7% w zeczywistosci biorac pod uwage ilosc przepisanych czlonkow sa to durze pieniadze dla QFE ,a i oszczednosci dla ZUS z powodu wyplacania nizszych emerytur i z tego tez powodu nikt nie chroni naszych danych osobowych .Przciez tu chodzi o to zeby duzo wziasc,a malo dac.
cu-ofe.info.pl / 83.28.207.* / 2008-07-01 22:51
A który OFE daje swoim wieloletnim klientom zniżkę w opłacie od składki!? Chyba tylko CU! A więc nie ma mowy o tym, że klient traci emeryturę!
Przykład: jesteś od 1999 roku w marnym Skarbcu, masz opłatę 7% i jedne z najsłabszych wyników na rynku, agent proponuje Ci przejście do funduszu z czołówki, który ma bardzo dobre wyniki, a opłata jaką od Ciebie pobierze to też 7%.
Pytanie: przechodzisz czy zostajesz?
GC / 79.163.102.* / 2010-01-03 12:04
TO DLA CZEGO CU I INNI WIELCE REKLAMOWANI STRACILI TAK WIELE W DOBIE KRYZYSU DLA SWOICH KLIENTÓW SKORO SĄ NAJLEPSI ... BZDURA ,. ZAPRASZAM NA STRONE KNF LUB ONET .PL WP.PL I W ZAKŁADCE EMERYTURY RANKINGI ... JAK NA DŁONI
Kamilos133 / 89.239.113.* / 2008-08-11 21:24
Allianz pobiera tylko 4% :) nie waşne czy zapisujesz si� pierwszy raz czy przepisujesz z innego OFE
Piotrcu / 2008-06-25 11:43 / Bywalec forum
selmafe moim zdaniem te dane wynosi z zus-u ktorys z pracownikow majacych dostep do danych. Poinformuj Komisje Nadzoru finansowego ( moze byc @) o zaistnialej sytuacji z podaniem nazwy tego funduszu i ewentualnie dane jego reprezentanta.To czyn karalny.O swoja osobe nie musisz sie martwic Komisja sprawe poprowadzi bez koniecznosci stawiania sie gdziekolwiek.
Piotrcu / 2008-06-25 11:45 / Bywalec forum
selmafe zapomnialem dodac ze powodem tego moze byc takze listonosz:( oni doskonale sie orientuja jaka poczta i w jakiej sprawie w okreslonych terminach jest dostarczana. Ale tak czy siak poinformuj KNF
TSA / 2008-06-26 22:49
u mnie byli przed listonoszem i na złość cwaniakom poszedłem na poczte i zapisałem się do pocztylionu.2 lata temu.pozdrawiam.
any / 2008-06-25 21:31 / portfel / Bywalec forum
Piotrze - listonosz to wie już post factum. Dane wyciekają z ZUS i z sortowni poczty, zainteresowani wiedzą gdzie się udać przed doręczycielem.
BTW ciekawą ścieżkę sprzedaży mają ci panowie - będą tak do skutku chodzić?
Piotrcu / 2008-06-26 07:46 / Bywalec forum
any zgadza sie:)Mysle ze skarga do KNF moze niewiele zdzialac ale takie sprawy powinno przynajmniej tutaj na forum sie naglasniac
selmafe / 2008-06-25 11:52
Spróbuję zgodnie z radą:) Dziekuję
Jelenigorzanka / 80.53.53.* / 2008-06-27 14:21
Moim zdaniem to panie z ZUS sobie dorabiaja jako posrednicy ubezpieczeniowi w moim przypadku wlasnie pani mnie nawiedzila w moim domu i powiedziala,ze jest z ZUS i byla bardzo mila,ja wlasnie w tym dniu zawiozlam syna do szpitala i bylam w kipskim nastroju i sama w domu ,a tu trafila sie taka przyjemna osobka poprosila o dokumenty z OFE ja otrzywiscie je okazalam pani mi wypisala umowe zmiany OFE i przy mnie wykonala telefon z zapytaniem doslownie to kiedy robimy transwer do HESTI ,aposredniy ubezpieczeniwi to transwerow nie robia. Pani zostawila wizytowke z innym nazwiskiem niz bylo na zmianie umowy .,ija mysleze pani jest naprawde zatrudniona w ZUS tylko pracuje pod przykrywka innego nazwiska tylko zwykly smiertelnik z regoly nie sprawdza tozsamosci .Doszlam do wniosku ze pani z ZUS posiada dane z ZUS weszla w uklad z posredniczka ubezpieczeniowa i rozdaje wizytowki tej posredniczki wzbudzajac zaufanie klijenta ,a umowe wypisuje na jeszcze inna osobe.To sie dzialo w Jeleniej Gorze.
selmafe / 2008-06-27 23:11
Trudno powiedzieć kto tu jest winien - na początku myśleliśmy że to poczta : dziwny zbieg okoliczności przybycia listu oraz przedstawiciela CU (on to właśnie był) tego samego dnia. Ale rzeczywiście raczej chyba w ZUS łatwiej takie dane zdobyć. Jeśli tak, to jego pracownicy nie zdają sobie sprawy, że za udostępnianie danych grożą wysokie kary. Na szczęście dotąd nie było więcej wizyt.
Choć nie wiem, czy na kogoś działa chwyt spadającego z nieba przedstawiciela funduszu, panowie ci mieli w naszym przypadku pecha: CU był na samym szczycie naszej czarnej listy:)
RyB / 2008-06-28 08:22

CU był na samym
szczycie naszej czarnej listy:)

Gratuluje odważnej decyzji wbrew temu co niektórzy oszołomy wypisują na tym forum i gdziekolwiek indziej. Widać, że macie zdroworozsądkowe podejście do sprawy przyszłej emerytury.
A mogłabyś jakie fundusze uznajecie za godne uwagi?
gc / 79.163.102.* / 2010-01-03 12:07
POLSKIE ,KTÓRE STRACIŁY NAJMNIEJ W TZW KRYZYSIE. POZDAWIAM
any / 2008-06-28 11:52 / portfel / Bywalec forum

niektórzy oszołomy

Dzięki, jeszcze popracuj nad gramatyką...
Ale dość zgryźliwości, przyłączam się do Twojego pytania i jednocześnie przebijam kolejnym:
Czemuż to CU OFE jest na czarnej liście?
RyB / 2008-06-28 11:58

Dzięki, jeszcze popracuj nad gramatyką...

No fakt, myśl jest szybsza niż palce :)
any / 2008-06-28 13:23 / portfel / Bywalec forum
Jasne, też mi się lapsy zdarzają, zapomniałem przeprosić. :-)
Więc teraz przepraszam za tę uszczypliwość.

Najnowsze wpisy