Forum Forum inwestycyjneFundusze

SEB TFI na sprzedaz !

SEB TFI na sprzedaz !

lichy zenek / 92.238.139.* / 2009-01-25 18:12
Jak myslicie jak zachowaja sie notowania ich funduszy ?

mam SEB2 od niedawna i jeszcze nie stracilem ... jeszcze ... zobaczymy jak to bedzie wygladalo w poniedzialek

radzicie wycofac sie od poniedzialku ? a moze nie wplynie to znaczaco na notowania funduszy SEB ? albo wycofac sie po obnizce stop ?
Wyświetlaj:
Yester / 83.22.193.* / 2009-01-27 18:02
Ja mam SEB-4 stabilnego wzr. straciłem ok. 30%, mam zamiar się wycofać jeszcze w tym tygodniu przed kolejnymi notowaniami za ubiegły rok. Co radzicie. Dzięki.
axatest / 2009-01-25 18:29 / Bywalec forum
Wydaje mi się że o wartości j.u. funduszy decydują papiery jakie fundusz posiada, a nie jego stan prawno-własnościowy? Czyżbym się mylił?
lichy zenek / 92.238.139.* / 2009-01-25 18:46
no tak ale jak ludzie zaczna wycofywac srodki bo sie wystrasza to jest szansa ze spadnie ?

a wystraszyc moze takie cos o :

http://biznes.interia.pl/news/tfi-jest-pierwsza-ofiara-kryzysu,1248575
axatest / 2009-01-25 19:30 / Bywalec forum
Z tego co widzę, cały proces trwa już od listopada, licząc od tego miesiąca do tej pory SEB2 radzi sobie bardzo dobrze. Jesli ludzie będą chcieli wycofać pieniądze TFI bedzie musiało wysprzedać akcje/obligacje które posiada - przecież wyceny nie są robione z powietrza. Cena j.u. nie powinna spaść z powodu wycofywania pieniędzy.
lichy zenek / 92.238.139.* / 2009-01-25 20:27
no to mnie uspokoiles :) bo mam zamiar sie jeszcze troche trzymac SEB2 :)

pozdrawiam
Pilsener / 2009-01-27 14:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, świetny fundusz - zwłaszcza SEB obligacji był rewelacyjny.
axatest / 2009-01-25 21:20 / Bywalec forum
Zapytam się jeszcze jutro "uczonych w piśmie" czyli moich doradców inwestycyjnych, może będzie z nich w końcu jakiś pożytek i któryś będzie wiedział cokolwiek więcej na temat. Dam Ci znać jak dowiem się czegoś konkretnego, nie jesteś jedyną osobą z którą mam kontakt i która siedzi w SEB2 - wszyscy mają ten sam dylemat co Ty. Pzdr
lichy zenek / 92.238.139.* / 2009-01-25 21:22
byloby milo :)

w takim razie czekam na info

pozdrawiam
axatest / 2009-01-26 12:29 / Bywalec forum
Zgodnie z informacjami jakie otrzymałem z kilku źródeł wynika że bezpieczeństwo obniżenia wartości j.u. jest raczej nieznaczne. TFI inwestują na rynkach nie samodzielnie, czyli jeśli ludzie zaczną zabierać pieniądze z SEB - ten będzie musiał zacząć wyprzedawać aktywa (czyli obligacje w przypadku SEB2). Ta dodatkowa podaż może spowodować obniżenie cen walorów ale będzie to dotyczyło wszystkich TFI posiadających dane walory - tak więc gdy spadnie cena obligacji, spadnie wartość j.u. nie tylko SEB ale również innych funduszy działających na tych samych rynkach. Kwestią niewiadomą jest udział SEB w rynkach i to jak wielu spanikuje. Przekonamy się o tym prawdopodobnie we wtorek czyli D+2.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy