Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Ceny mieszkań w dół. Najmocniej we Wrocławiu

Ceny mieszkań w dół. Najmocniej we Wrocławiu

Wyświetlaj:
Janko Muzykant / 62.21.35.* / 2008-11-19 07:23
na razie po prostu ludzie w panice rzucają się na mieszkania z niskiej półki cenowej i stąd widoczna w statystyce obniżka ceny metra kwadratowego. to tak jakby rok temu było w danym miesiącu 1000 klientów na samochody, z tego połowa kupiła lexusa (bo dostali kredyt) a druga połowa fiata pandę, a w tym roku w związku z zaostrzeniem polityki kredytowej fiata pandę kupiłoby 900 osób a lexusa tylko 100. W statystyce wyszłoby, że samochody (w tym lexusy) gwałtownie staniały. gówno prawda. Spadek cen nie będzie tak gwałtowny, ani znaczny jak się niektórym wydaje. Na razie przeniósł się ciężar popytu na inną kategorię produktu przy w sumie nieznacznym ruchu cen
kaczordonald / 149.254.192.* / 2008-11-17 20:21
Stosunek ceny do zarobkow.Szkoda gadac.Przecena bedzie okolo 30% I to sie wlasnie dzieje.Caly przyszly rok przyniesie spadki.Po odbiciu nie liczcie na cuda.Do cen z gorki mieszkania beda wracaly przez kilka lat.To oczywiste i prawie w polowie dokonalo sie.Ale jeszcze kilka tygodni temu mozna bylo na money poczytac w stylu ;ANALITYCY PRZEWIDUJA SPADEK CEN MIESZKAN ALE MOZE NIEKONIECZNIE BO MOZE JEDNAK WZROSNA.Albo wypowiedzi forumowiczow{przepraszam wlasicieli] typu;NIE WIDZE POWODU DO SPADKU CEN A JEZELI TO PODNIOSE CZYNSZ DO 2000 NA MIESIAC KOMUS KTO ZARABIA 1200.Balonik sie przepompowal.PFUUUUUUUU
arch / 2008-11-18 12:26 / Tysiącznik na forum
deweloper, który tnie ceny o 20 proc.
18.11.2008 PB

">>>Do każdego domu moglibyśmy dorzucić
-psa Chihuahua,
-audiencję u Baraka Obamy albo
-latający spodek,
= lepiej jednak jak damy dobrą cenę i
-------- skończymy mamić cudami -------–
dewelopera MK Inwestycje, który postanowił obniżyć obniżyć ceny domów na jednym z osiedli do 3333 zł za mkw. brutto.
---- ceny spadły o około 20 proc. "
statystyk / 79.74.83.* / 2008-11-17 20:04
Warto zauwazyc, ze porownywany jest okres pazdziernik 2007 do pazdziernik 2008. Akurat rok temu we wrzesniu byl szczyt w najwiekszych miastach. Wiec we wrzesniu - pazdzierniku rok do roku, faktycznie te porownania wygladaja obiecujaco, badz co badz spadek o 9% we Wroclawiu. To i tak szalu nie robi. Przykladowo 7000/m w pazdzierniku 2007, teraz okolo 6300/m. Kolejne 10% daloby juz okolo 5700/m. Wtedy to juz znaczaca zmiana.
Mietek drugi / 81.190.215.* / 2008-11-17 19:20
Czasem mam taką refleksję co do artykułów o cenach mieszkań: jak drożały, to pisali, że źle... jak tanieją to też źle... nie rozumiem niektórych dziennikarzy... W każdym razie powinno być o wiele taniej, bo zarobki cały czas w kiepskim tempie wzrastają, a prąd, mieszkania itp. mogą drożeć. Tylko z czego mamy za to płacić?
mxxxxx / 87.207.139.* / 2008-11-17 21:40
ja tam pamietam ze jak drozaly to im sie bardzo podobalo i pisali mega pozytywnie o tym zjawisku , a potem zaklinali brak spadkow, ze spadkiem ciagle nie moga sie pogodzic
valabongo / 195.177.83.* / 2008-11-17 15:33
Pamietam artykuly na temat nieruchomosci na tym portalu pod tytulem “taniej juz nie bedzie”....
arch / 2008-11-17 16:46 / Tysiącznik na forum
Pół roku temu nikt nie wierzył, że giełda poleci na pysk
o 60%,
że frank zdrożeje w dwa miesiące o 30% ,
a dolar o 50%

Złodziejom ,spekulanto i naciągaczom z marżą operacyjną 50% i więcej już dziękujemy!
jakoś nie widać pseudo anali !
FirezeuG / 2008-11-17 16:46 / Tysiącznik na forum
tak podobne artukuły już tu były :)
miałem nawet wrażenie że powinno się przemianować nazwę portalu na www.jeleniedoimentu.pl :D:D
oljo / 2008-11-17 16:37
zgadza się :) wtedy "taniej już nie będzie", teraz "nawet 10% taniej". wniosek z tego, że pewnie spadnie ze 30% (a jak się potoczy lawina, jak to w Polsce często bywa) to może i więcej. i bardzo dobrze :)
Pajchiwo / 2008-11-17 19:34 / Tysiącznik na forum
Heh - stara zasada "jak o czymś piszą dziennikarze, to znaczy, że trend się odwraca" ;)
oraczinteligentnychInaczej / 212.76.37.* / 2008-11-17 20:40
Sorrki, ale wg mnie to nie jest artukuł pisany przez dziennikarza, a raport Open Finance. Pan MM ktory się podpisal tylko wyciągnął z niego kilka cytatów. Jak można mieszać Money.pl z Open Finance...to nie wiem, ale wydaje sie ze Open ma innego wlasciciela przy ktorym wlasciciel Openu moze buty czyscić...
Wielcy forumowicze z koziej wólki, nawet nie rozróżniają artykułu od raportu nawet jeśli mają napisane, że to jest raport Open Finance....I jak w tym kraju ma byc dobrze jak analfabeci udają, że umieją czytać:)
Pozdro dla tych ktorzy trzymają poziom na FORUM MONEY.PL !!!!
lezdrub / 79.185.80.* / 2008-11-22 20:34
I proszę,jaki szkolony. Pewno ma do sprzedania.Kupił wczesniej na górce,jak niektórzy akcjie nagiłdzie.

A tu klops. Nie wiadomo, czy się kiedykolwiek wróci.
Pajchiwo / 2008-11-18 07:10 / Tysiącznik na forum
Pan MM który wyciągną kilka cytatów i je zredagował co właściwie zrobił?
Jak to nazwać? Redagowanie? A co innego robią dziennikarze codzienni?
Owszem piszą niektórzy felietony, czy sążniste artykuły, ale większość robi to co Pan MM.
Co do meritum, to takie "raporty" udostępnia się dziennikarzom jak chce się coś zmienić na danym rynku, odwrócić trend.
Kumasz teraz o co mi chodzi "trzymający poziom" Kolego?
cap / 77.112.173.* / 2008-11-17 19:56
Niestety mam podobne spostrzeżenia co do wiarygodności Money. Nie wiem jak można przedstawiać takie artykuły w temacie jak "Taniej już nie będzie" skoro już wtedy było taniej a pisanie artykułów na zamówienie to chyba nie powinno być zajęcie dla tak poważnego portalu. Niestety jest tutaj coraz więcej takich sponsorowanych artykułów

Najnowsze wpisy