Forum Forum emerytalneZUS

Wojna o emerytury. Rząd się ugnie?

Wojna o emerytury. Rząd się ugnie?

Money.pl / 2008-11-19 07:06
Komentarze do wiadomości: Wojna o emerytury. Rząd się ugnie?.
Wyświetlaj:
JAW / 84.10.239.* / 2008-11-23 22:11
Łatwo im się ugiąć, bo za moje pieniądze. A w czym ja jestem gorszy od maszynisty czy nauczyciela? A tyrać muszę do 65 roku życia. Likwidacja pomostówek to sprawiedliwość społeczna, a nie szykanowanie. Wypadałoby jeszcze pojechać po emeryturach sejmowych i byłoby OK
50 plus / 83.27.69.* / 2008-11-25 18:09
i słusznie powinny być zmiany ale na wprowadzenie przepisów by o emeryturach decydowały lata pracy a nie wiek dla wszystkich bez wyjątku
Wapniak / 2008-11-23 15:32 / Tysiącznik na forum
Po co zaraz wojna? Wystarczy podnieść wiek emerytalny do 80 lat i problem z głowy.
Emerytura jako taka jest ostatnim, etapem życia. Bez załatwienia całej "infrastruktury życia zawodowego" mającego istotny wpływ na tworzenie emerytury i jej wysokości, wszelkie działania każdego rządu będą wyrywkowe i przypadkowe. Poza zawracaniem głowy na nasz koszt, niczego w ten sposób się nie załatwi.
Świadczy o tym również dyskusja na tym forum i poruszone w niej tematy.
Szara strefa, nieszczelny i nieudolny system podatkowy oraz prawo, bałagan w przepisach, niekonsekwencja w ich przestrzeganiu oraz egzekwowaniu, nadużycia oraz ogólny "harmider" na szczeblach władzy to tylko niektóre elementy niepozwalające na solidne załatwienie tematu emerytur w ogóle.
Póki co niech "każdy orze jak morze". Poza czczym od wielu lat gadaniem, rozsądnego, kompleksowego rozwiązania niestety w tym kraju - nie widzę.
Piotr BDG / 83.8.83.* / 2008-11-20 20:37
A może tak dać im te emerytury i jednocześnie zakazać pracy, jakiejkolwiek!!!! Dostanią TYLKO takie emerytury jakie wypracowali i koniec. Jeśli chce dorobić to musi zrezygnować ze świadczenia i normalnie płacić na ZUS. Ilu takich wczesnych emerytów dalej pracuje! Wśród kolejarzy i nauczycieli jest to nagminne. Biorą emeryturę i dalej pracują, a młodzi i zdolni wyjeżdżają i dorabiają JKM Elżbietę!! I nie piszcie, że pracują tam gdzie inni nie pójdą. Zwyczajnie okradają Najjaśniejszą RP z pienięedzy i perspektyw, także swoich najbliższych - dla mnie to złodziejstwo, które powinno być karane.
kozyk / 77.115.230.* / 2008-11-19 21:59
Statystycznie nasze życie się wydłuża więc pracować też powinniśmy dłużej !
Dlaczego nie wzorujemy się na Japonii tam ludzie nie chcą odchodzić nawet na normalną emeryturę tylko pracują do 70lat albo i dłużej.
Najśmieszniejsze jest to że te PACANY na wcześniejszych emeryturach wcale nie idą w odstawkę tylko nadal pracują w najlepsze, po prostu tak o, chcą sobie dodatkowo zarobić kosztem innych i pasożytować na nich !!!
zbulwersowany / 78.152.8.* / 2008-11-20 11:59
tylko, że trzeba wziąść pod uwagę to że polak pracuje nawet 10 - 12 godz. i jeszcze jak ma siłę leci dorobić, bo to co dorobi weżmie fiskus,więc za dużo mu nie zostanie i dlatego jest wyeksptoatowany nie ma już siły na dłuższą pracę do 70-tki i nawet do tej emerutury nie dożywa. Zarobki przeciętnego polaka w stosunku do kosztów zycia są nieproporcjonalnie niskie w naszym kraju. I jeszcze trzeba wziąść pod uwagę to że w polsce większość pracuje w soboty i niedzielę, czego nie ma miejsca w innych krajach europejskich. Tam sobota, niedziela są wolnymi od pracy. Więc porównywanie nas do innych krajów że nie chcemy pracować to szantaż. Nikt tyle jak my nie pracuje i ma tak mało pieniędzy. Więc nie da się pracować dłużej w takim systemie. A tacy jak ty próbują nam wciskać styl innym krajów ? To zobacz jak żyją np. hiszpanie, tam mają czas na prawdziwe życie!! Niektórzy próbują w mediach przedstawiać nieprawdziwe dane, bo myślą że jeszcze bardziej zmotywują polaków do pracy, wręcz odwrotnie chodzi o to by większość nie dożyła do tej emerytury, wówczas zaoszczędzi się aby dać innym emerytom, bo jest nas za dużo. To jest system wyniszczenia.
kozyk / 77.112.8.* / 2008-11-21 21:28
Fajne bajki !! jak bym nie pracował to może bym Tobie uwierzył
!!
"polak pracuje nawet 10 - 12 godz"
Bzdura Polak ewentualnie jest w pracy 10-12 godz a pracuje to najwyżej 5 godz albo i mniej.

"Zarobki
przeciętnego polaka w stosunku do kosztów życia są
nieproporcjonalnie niskie w naszym kraju"
Jasne w Polsce kredyty na mieszkanie bierze się na 30 lat w Japonii na 3 pokolenia także płacą jeszcze wnuki.

Ciekawe coś ty za jeden "zbulwersowany" bo ja akurat byłem na niejednej budowie dużego zakładu produkcyjnego w Polsce(aktualnie Stargard szczeciński fabryka opon Bridgestone) i mam okazję na własne oczy zobaczyć jak pracują ludzie z wielu różnych krajów.
Byłem w Holandii w stoczniach, tam jeśli jakaś robota była ważna i pilna to prezes firmy w cywilnym ubraniu nosił na plecach ramię w ramię z robotnikiem większe elementy.
A w polsce?? nie daj Bóg wystarczy że ktoś jest tylko szczebelek wyżej od drugiego to zaraz myśli że jest nie wiadomo kim i patrzy na wszystkich w około z pogardą.

Polacy to w większości lenie i kombinatorzy, biorą emeryturę i dalej pracują tak samo jak wcześniej( czyli udają że pracują) o tak żeby mieć dodatkowy pieniądz kosztem innych, takie zwykłe pasożyty !!!
ll cool J / 212.244.129.* / 2008-11-20 00:50
ale kogo to obchodzic powinno ilu przypada emerytów na aktywnie zawodowych? Czynił człowiek składki, w tym OFE, na SWOJĄ emeryturę to mu się należy emerytura...
A ZUS niech se ma trylionowe deficyty - czyja to wina, emeryta? Pracujących?
A jak chce człowiek sobie dorobić - niech dorabia i na emeryturze. Bo co - może emerytom zezwolimy tylko na umieranie, i to jak najwcześniejsze, hm?
I wyzywanie od PACANÓW zacząłbym od siebie, a nie od innych
A kwestia co jest zawodem na tyle szczególnym i wartym wspierania że jest zasadne uprzywilejowania go w formie możliwości przejścia wcześniej na emeryturę. I to warto rozważać.
kozyk / 77.112.8.* / 2008-11-21 21:37
A przepraszam czym jest emerytura ???
Bo chyba dochodem pozwalającym na życie PO zakończeniu życia zawodowego, a NIE dodatkiem do pensji.
Jak pracujesz to pracuj a jak nie to zakończ życie zawodowe i idź na emeryturę !
Nauczyciel zapracował na emeryturę ?? tak ?? a gdzie są w dochodach kwoty od korepetycji gdzie podatki od tego dochodu ?? Lekarz ?? a gdzie kasa fiskalna w prywatnym gabinecie gdzie podatki od tego dochodu ??
Spróbuj ich poprosić o rachunek !
Polacy to kombinatorzy, lenie i złodziej okradają siebie na wzajem i myślą że to takie fajne, że są tacy sprytni bo ONI MAJĄ, szkoda tylko że nieuczciwie i kosztem innych !!
bernard+ / 79.187.8.* / 2008-11-20 12:08
llcool ależ jesteś samolubem los Polski i naszych dzieci oraz wnuków nic cię nie obchodzi. Wyjedź z tego kraju pasożycie.
przeciwna / 89.161.76.* / 2008-11-19 21:14
Kiedy wreszcie skończą się przywileje dla jednych kosztem innych. CZy protestujący zdają sprawę, że chcą żyć na koszt innych, pozwala im na to sumienie. Niech strajkujący nauczyciel stanie przed swoją klasą i ich rodzicami i w oczy powie, że to oni złożą się na jego wcześniejszą emeryturę.
historyk / 80.50.180.* / 2008-11-19 19:20
rząd się nie ugnie i zniesie wszelkie przywileje socjalne i cofnie polskę do XIX wieku
henieck / 90.141.62.* / 2008-11-19 19:29
i bez tego jest nawet gorzej niż w XIXw bo wiadomo, że system niedługo zbankrutuje i nawet spośród tych, którzy dostaną pomostówki i zwykłe świadczenia kto żyw i na jeszcze siłach będzie musiał próbować gdzieś dorobić żeby zwyczajnie przeżyć.
kozyk / 77.115.230.* / 2008-11-19 21:53
Te śmierdzące lenie i tak będą pracować po przejściu na emeryturę, ale chodzi im tylko o to, żeby mieć dodatkowe stałe źródło dochodów> To jest właśnie największe skur.... z ich strony !
henieck / 90.141.62.* / 2008-11-19 19:10
z powodu tych głębokich zmian demograficznych czeka nas i zachodni świat wieloletnia recesja- dziś niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z rozmiarów szybko nadchodzącej katastrofy demograficznej i gospodarczej. Jeśli nie nabierzemy szybko jakiś młodych emigrantów jak robi to teraz USA (tak naprawdę to granica z Meksykiem jest otwarta) to czeka nas i zachodnią Europę tragiczna i głęboka recesja gospodarcza. Będzie naprawdę źle z pomostówkami czy bez. Pionowa linia 2009-2014 i dalej do 2020 na wykresie "Liczba pobierających emerytury pomostowe w kolejnych latach" to odwrotny wykres naszej przyszłej gospodarki, giełdy i cen nieruchomości - ponieważ nie ma młodych, żeby ten efekt skompensować (chodzi o wykres ilości wszystkich świadczeniobiorców). Zapowiada się długotrwała światowa recesja w stylu Japońskim - jedynie Azja, szczególnie Indie mają bardzo korzystną strukturę demograficzną i najbliższe lata tam będzie "dobrze ssało".
henieck / 90.141.62.* / 2008-11-19 19:23
na pocieszenie można dodać, że od około 2020 przez następne z grubsza 15 lat bedzie u nas sytuacja się znacznie poprawiać gospodarczo, znów będzie długa hossa i rozwój bo silny efekt wywrze wyż z roku 1983/84 - a potem to już tylko jazda w dół :) Niestety wiele innych krajów zach Europy w tym Niemcy (największa gospodarka UE) nie ma odpowiednika naszego wyżu, którego szczyt przypadł na 83/84 i to nam nie pomoże w rozwoju po 2020. A teraz zaciskamy pasa przez następne około 10 lat - i nie mówcie potem w płowie, że Henieck nic nie mówił :)
KAP / 2008-11-19 17:10 / Tysiącznik na forum
oby nie. jesli sie ugnie to juz nic nie przeprowadzi. bedzie trawal sila inercji. mozna bedzie zaglosowac na alternatywny sojusz PIS i PostBetonu SLD -:)
jena / 83.4.33.* / 2008-11-19 18:28
Rząd powinien być sprawiedliwy i doceniać lata pracy swoich obywateli którzy uczciwie pracują przez 35 lub 40 lat a nie tylko 20 lub 25 lat po tak długim stażu pracy należy się emerytura i nie było by problemu.
nie rozumiem dlaczego ot ymnikt nie mówi.
josta / 83.6.22.* / 2008-11-19 16:46
Nieuprawnionych do wcześniejszych emerytur jest więcej niż uprawnionych. Wyborczo nie opłaca się DAĆ. A moralnie? Nie oddam swoich ciężko zapracowanych pieniędzy wypasionym nierobom. A jak mi zabiorą? Pójdę pod sejm? Z pałą, w białym ubranku? Jeszcze nie wiem, ale NIE ODPUSZCZĘ!!!
POpieram / 83.31.248.* / 2008-11-19 16:29
Premierze to jest jedyna twoja szansa zeby udowodnić że jednak nacoś cie stać! Jeśli się teraz ugniesz to już niebędziesz mógł wstać!!!
KAP / 2008-11-19 17:09 / Tysiącznik na forum
to jest prawda.
Hans902 / 213.25.195.* / 2008-11-19 15:19
Ja tam nie widze problemu. Trzeba zlikwidować OFE, ustanowic emerytury socjalne w RÓWNEJ dla wszystkich wielkości, a resztę pieniedzy ludziom rozdać.

Pobudzi sie w ten sposób rynek i rozwiąze problem emerytur
raf73 / 77.236.4.* / 2008-11-19 22:58
A może by tak ZUS zlikwidować, a cały jego majątek rozdać równo OFE. One zainwestują pieniądze na giełdzie, rynek się pobudzi, a przy okazji rozwiąże się problem emerytur z pierwszego filara.
równość / 83.31.248.* / 2008-11-19 16:27
następnym razem pomyśl nim coś napiszesz
MSP 7 / 2008-11-19 16:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
problem u części właśnie z mysleniem (u nich myślenie oznacza dostawać....)
MSP 7 / 2008-11-19 15:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy w takim układzie wszyscy będą rowno płacić podatki np. miesięcznie każdy po 850PLN i na ZUS każdy miesięcznie po 1000? Czy jednak mają byc rówmniejsi?
euro 4 / 83.26.193.* / 2008-11-19 15:03
Dosyc już straszenia przez związki zawodowe. Rząd nie powinien się uginać przed związkami zawodowymi !
MSP 7 / 2008-11-19 16:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Popieram - chciałbym się mylić, ale ten rząd jest "cienki" jezeli chodzi o dobro ogółu (jak najmniej profitów dla cześci społeczeństwa kosztem pozostałych). Bardziej dba o sondaże (bieżące) niż o nasze wspólne dobro (część i to duża Polaków myśli, że porozdawać dla części to jest dobro ogółu.....)
Andre77 / 212.244.100.* / 2008-11-19 14:53
Przecież od początku było wiadomo, że związki będa protestowac do upadłego, po to by jesli zmiany wejda powiedziec to nie my tylko zły rząd.
Za to rząd i prezydent powinni byc odpowiedzialni i pozwolic na uchwalenie ustawy, w interesie 39 milionów Polaków, a nie tylko 300 tys. uprawnionych.
kozyk / 77.115.230.* / 2008-11-19 22:05
Prezydent to już w ogóle jest 'super' !
Wystarczy że rząd tylko da pomysł jakiejś ustawy a ten gość od razu przed kamerą krzyczy, że będzie weto !
Boże, jakim trzeba było być idiotą żeby na niego głosować
mm54 / 213.17.216.* / 2008-11-19 14:02
To dlaczego nauczyciele nie placa wyzszej skladki na emerytury
jak tak chca przywielejow .To my mamy utrzymywac tylko jedna
grupe zawodowa ktora i tak pracuje polowe tego jak sprztaczka
kasjerka czy inny pracownik fizyczny.Ja juz od 18 lat pracowałam
zeby nieroby ktore koncza studia za darmo mieli wykształcenie a
dzis mnie takie bydle zwalnia z pracy i nie mam prawa nawet
obrony .On wielki dyrektor ja pracownik moze zgnoic człowieka i
nic mu za to nie mozna zrobic.Zostaje po 37 latach bez pracy i
w wieku 54 bez szans zatrudnienia .Czeka mnie
bezrobocie.Wychowałam troje dzieci .Czy nie mam dosc pracy zeby
juz odpoczac Kiedy ta licytacja sie skonczy .Czesc rocznika 1954
jest na pomostowce tylko dlatego ze w 2004 roku do konca
sierpnia ukonczyli 50 lat.Nam sie teraz wszysko blokuje.Zablokujcie wszystkim osobom ktore sa na emeryturze prace .Niech bedzie albo praca albo emerytura .Wtedy znajda sie pieniadze.Z tego co wiem wiekszosc nauczycieli przechodzi na emeryture i nadal pracuja to kpiny sa.Jest duzo osob na emeryturze i pracuje .To w koncu co te osoby chca. Wykorzystuja nas pozostałych pracownikow.
toj / 79.186.249.* / 2008-11-19 14:35
a praca nauczycieli przewaznie polega na nie przekazywaniu wiedzy ,aby mogli jeszcze udzielac korepetycji. Totalne chamstwo
MSP 7 / 2008-11-19 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Szkoła srednia z kórej mam informacje z ostatnich 4 lat to min. 35% absencji nauczycielskiej i znaczna (przeważająca) część młodzieży pobiera korepetycje. Poza tym nauczyciele, (udzielający korepetycji) w 100% "okradają pozostałych nie płacąć podatku od korepetycji (kwoty chyba są wyższe niż w przypadku lekarzy)- w wielu krajach Europy dawno mieliby kajdanki i odpowiedzialność karną....
Fors84 / 2008-11-19 13:53 / Bywalec forum
Lechu wetuj , pomostówki nalezą sie wszystkim, w imie solidarności pokoleń nich młodzi pracują na pomostówki ,aby żyło nam sie lepiej:)
trele morele / 83.17.250.* / 2008-11-19 14:00
Popieram - pomostówki dla wszystkich, którzy skończyli 18 lat.

I jeszcze dodatek zimowy w wysokości 2000zł/mcdla tych co mieszkają za miastem, bo zima na wsi jest cięższa niż w mieście, a przecież musimy być solidarni , no nie.
MSP 7 / 2008-11-19 16:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeżeli rząd "przepuści" pomostówki to chyba nie powinien być rządem....
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy