wynajem

wolfe / 2008-12-09 09:10
nie jestem pewny czy w tym dziale, ale warto spróbować. Wiec. Wynajałem mieszkanie razem z moja dziewczyna i 3 znajomych. 1800+opłaty i plus czynsz. w sumie około 2500 na 5 osob.
pobrano od nas równiez kaucje w wysokosci 1800zł.
To odnośnie finansów. teraz do rzeczy. Stwierdziłem ze mieszkanie jest za drogie w stosunku do warunków panujacych w nim i postanowiłem je zmienic. ofert jest duzo i znalazłem szybko 1 z nich. Do 5 dnia kazdego miesiaca mielismy sie rozliczac z Panem Irkiem.(własicielem mieszkania) 3 grudnia dalismy mu kase i powiedzielismy ze chcemy sie wyprowadzic. Na poczatku chciał opuscic z ceny, ale póxniej stwierdził ze nie i zebym sie wyprowadził, a na pytanie o kaucje powiedizał ze odda. Na nastepny dzien odwidziało mu sie cos i stwirdził ze nie odda.

Tak wyglada sprawa po krótce. Nie mamy z nim spisanej umowy o wynajmie mieszkania ... mamy umowe ustną która o ile wiem ma ważność 7 dni potem należy ja spisać. Mamy natomiast potwierdzenie ze wziął od nas kaucje za to mieszkanie, krótki dokument. Prosze o rade jak mam odzyskac kaucje...

Najnowsze wpisy