Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie kupię, zanim nie porównam, czyli jak Polacy pokochali porównywarki

1
Podziel się:

Porównywanie jest nieodłączną częścią procesu nabywania towarów. Ta naturalna potrzeba zestawiania dodatkowo zyskała na znaczeniu w dobie internetu. Przy bardziej rozbudowanej ofercie produktów klienci mają także więcej do porównania. Hitem sieci stały się zatem porównywarki, pozwalające szybko i łatwo zestawiać ze sobą towary. To jednak nie koniec – w internecie dostępne są także porównywarki pożyczek, a wszystko to w związku z dynamicznie rozwijającym się rynkiem FinTech. Jest to wyraźny sygnał, że nie tylko kupowanie, ale i pożyczanie w sieci staje się codziennością, a Polacy chcą mieć dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań w tym zakresie.

Nie kupię, zanim nie porównam, czyli jak Polacy pokochali porównywarki

Porównywanie jest nieodłączną częścią procesu nabywania towarów. Ta naturalna potrzeba zestawiania dodatkowo zyskała na znaczeniu w dobie internetu. Przy bardziej rozbudowanej ofercie produktów klienci mają także więcej do porównania. Hitem sieci stały się zatem porównywarki, pozwalające szybko i łatwo zestawiać ze sobą towary.

To jednak nie koniec – w internecie dostępne są także porównywarki pożyczek, a wszystko to w związku z dynamicznie rozwijającym się rynkiem FinTech. Jest to wyraźny sygnał, że nie tylko kupowanie, ale i pożyczanie w sieci staje się codziennością, a Polacy chcą mieć dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań w tym zakresie.

Co piąty Polak robi zakupy w sieci. Wśród osób kupujących w internecie dominuje grupa wiekowa 25 – 34 lata, choć tylko trochę niższy jest wskaźnik kupujących w grupie 35 – 49 lat (78 do 76,7 proc.). Starsi użytkownicy także dokonują zakupów w internecie, choć tutaj spadek jest już dużo bardziej widoczny – w grupie seniorów z e-handlu korzysta 63,8 proc. Najczęściej kupujemy odzież, ale równie chętnie nabywamy sprzęt elektroniczny, a także książki. Wśród Polaków można więc zaobserwować tendencję zwyżkową – nie boimy się kupować przez internet, a dawne podejście „nie kupię, zanim nie dotknę” przestaje być aktualne. Pojawia się natomiast inny trend – „nie kupię, zanim nie porównam”.

W Polsce z porównywarek cenowych według szacunków ekspertów korzysta nawet 9 milionów użytkowników. Rosnąca popularność tego typu narzędzi ma bezpośredni wpływ na przekształcenie technicznej strony porównywarek. Od dłuższego już czasu są one nie tylko narzędziami porównania cen, pomagają także ocenić i inne cechy produktu. Dzięki porównywarkom możemy na przykład poznać opinie innych klientów na temat określonego towaru czy usługi. Każda z tych funkcji niezwykle ułatwia kupowanie, czyniąc je szybkim, wygodnym i efektywnym. Stosując nowoczesne narzędzia do porównywania możemy być pewni swojego wyboru – analizujemy bowiem nabywany produkt pod wieloma względami. Jednocześnie także oszczędzamy czas, uwolnieni od konieczności mozolnego gromadzenia informacji. Obecnie polski rynek e-commerce jest wart 28 miliardów złotych, a w 2014 roku odnotowano, że jedna z najpopularniejszych porównywarek jest wykorzystywana przez 7 milionów użytkowników.

Sieć to jednak nie tylko kupowanie dóbr codziennego użytku – od pewnego czasu w internecie możemy także wziąć pożyczkę. Szybkie pożyczki online powstały w reakcji na pojawienie się nowoczesnego konsumenta, który – preferując kupowanie z domu – jest także bardziej zainteresowany usługami finansowymi dostępnymi w sieci. Obecnie polski FinTech jest już świetnie rozwiniętym sektorem, udostępniającym swoim klientom wachlarz różnorodnych usług pożyczkowych.

Pożyczać można dziś wszędzie, a instytucje pozabankowe – w przeciwieństwie do banków – przyznają pieniądze bez zbędnych formalności i z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Szybkie pożyczki stają się powoli synonimem nowoczesnego podejścia do finansów – proces wnioskowania jest sprawny i możliwy do przeprowadzenia całkowicie online. Różnorodność firm i oferowanych przez nie produktów jest tak duża, że obecnie to nie my dopasowujemy się do usługi, ale ona do nas. Coraz więcej osób korzysta z szybkich pożyczek, widząc w nich wygodną alternatywę dla kredytów w banku. Z badań wynika, że obecnie wyższa jest także średnia kwota udzielanej pożyczki – w I połowie 2015 roku przeciętna wysokość pożyczki pozabankowej osiągnęła poziom 2564 złotych.

Jesteśmy coraz bardziej zainteresowani pożyczaniem online – w 2010 roku pożyczki w sieci zajmowały tylko 3 proc. całej sprzedaży, natomiast w roku 2015 było to już 21 proc. To jednak nie koniec nowości – nie tylko chętnie korzystamy z pożyczek online, ale także jesteśmy skłonni pobierać je za pomocą urządzeń mobilnych. W ciągu ostatniej połowy roku blisko 30 proc. pożyczek zostało zaciągniętych właśnie w ten sposób. Firmy błyskawicznie zareagowały na nowe zjawisko, kładąc nacisk na rozwój w m-commerce. Obecnie ocenia się, że polski rynek m-commerce jest wart 2 miliardy złotych. Jak podkreśla Tymon Zastrzeżyński, taki obrót sprawy był do przewidzenia – skoro rozwiązania mobilne sprawdziły się handlu, w końcu musiał pojawić się pomysł przeniesienia ich na grunt usług pożyczkowych i rynek FinTech. Rosnąca popularność pożyczek pozabankowych świadczy o tym, że zależy nam na czasie, zatem korzystanie z pożyczki online za pośrednictwem tabletów i smartfonów to maksymalna wygoda i oszczędność czasu. Choć pożyczając,
wciąż najczęściej korzystamy z komputera (tutaj wskaźnik wynosi 72 proc.), trend ten może się zmieniać w najbliższym czasie. W Polsce już ponad 70 proc. osób posiada smartfony, a nasz rynek m-commerce jest uznawany za najszybciej rozwijający się w Europie.

Tak jak w przypadku zakupów online, różnorodność dostępnych usług wykształciła potrzebę stworzenia nowego narzędzia – porównywarki pożyczek. Dzięki narzędziom taki jak porównywarka pożyczek przez internet – pozyczkaportal.pl możemy łatwo i szybko zorientować się w dostępnych na rynku pożyczkach, a następnie wybrać taką, która będzie idealnie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Porównywarki umożliwiają dobranie pożyczek pod względem wysokości kwoty, czasu spłaty i wysokości opłat dodatkowych. Dla niektórych klientów ważne są także takie wskaźniki, jak wymagany przedział wiekowy potencjalnego pożyczkobiorcy, a także możliwość przesunięcia terminu spłaty.

Porównywarki uwzględniają kombinację wszystkich kluczowych cech pożyczki, przedstawiając nam najbardziej atrakcyjny i dopasowany do naszych preferencji produkt. Dzięki temu oszczędzamy czas, który w przypadku pożyczek online jest rzeczą kluczową - im szybciej możemy wypełnić wniosek i otrzymać pieniądze, tym bardziej jesteśmy zadowoleni z usług firmy. Szybka pożyczka i narzędzie umożliwiające sprawne porównanie dostępnych ofert to doskonałe połączenie, pozwalające w pełni wykorzystać potencjał pożyczek online.

Coraz częściej jednak porównywarki pożyczek spełniają także inne funkcje – stają się serwisem dostarczającym kompleksowej wiedzy na temat usług finansowych i branży FinTech, czyli Financial Technology – zauważa Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl. Na stronach profesjonalnych porównywarek znajdziemy szczegółowe informacje o firmach udzielających pożyczek, a także recenzje klientów. To jednak nie wszystko – możemy liczyć także na artykuły dotyczące wydarzeń ze świata FinTech, newsy i wartościowe opinie ekspertów. Wszystko, czego potrzebujemy, żeby być na bieżąco i móc podejmować najlepsze decyzje.

Według ekspertów porównywarek będzie w przyszłości przybywać i będą wyposażone w nowe, użyteczne funkcje. Nierzadko na naszą decyzję mają wpływ takie czynniki jak rozpoznawalność danej marki i jej pozycja w rankingach. Wciąż jednak cenimy opinie innych osób, a porównywarki i nadbudowane nad nimi portale pomagają stworzyć społeczność ludzi zainteresowanych pożyczkami i posiadającymi wiedzę na ich temat. Tym sposobem powstaje przestrzeń, gdzie można wymieniać się doświadczeniami i pośrednio wpływać na przemiany branży pożyczkowej – podkreśla Zastrzeżyński.

Mądre decyzje nigdzie nie liczą się tak bardzo, jak w finansach. Ze względu na zmieniające się oczekiwania polskich klientów, firmy nieustannie modyfikują swoje oferty pożyczkowe. Warto zatem śledzić zmiany, żeby nie przegapić atrakcyjnych nowości. Pomogą nam w tym porównywarki pożyczek, będące narzędziami na miarę naszych czasów – intuicyjnymi, kompletnymi i oszczędzającymi nasz czas.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(1)
pelcyk
8 lat temu
porównywac to można ale 2 palce. Zawsze jednego jest mniej a drugiego więcej....hm, hm, hm,