Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Korytarz gazowy z Norwegii. PGNiG rozpoczęło rozmowy

0
Podziel się:

Według wiceprezesa Woźniaka do wybudowania jest tylko gazociąg między Danią a Polską.

Korytarz gazowy z Norwegii. PGNiG rozpoczęło rozmowy
(Materiały prasowe Gaz-System)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczyna rozmowy, które mają na celu budowę korytarza gazowego między Norwegią a Polską - poinformował wiceprezes spółki Maciej Woźniak. Do wybudowania jest tylko gazociąg między Danią a Polską.

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa wiceprezes powiedział, że sprowadzanie gazu norweskiego zwiększyłoby poziom bezpieczeństwa energetycznego Polski.

- Rozpoczynamy rozmowy z operatorem polskim, i po stronie duńskiej, aby spowodować powrót do prac nad budową korytarza z Norwegii - powiedział Woźniak.

Wyjaśnił, że mowa jest o korytarzu, a nie o nowym gazociągu, ponieważ koncepcja sprowadza się do - być może - w dużym stopniu wykorzystania istniejących gazociągów duńskich.

- Do wybudowania jest tylko gazociąg Baltic między Danią a Polską - powiedział.

Dodał, że korytarz jest dla PGNiG projektem istotnym również dlatego, że spółka nie wyklucza dalszych akwizycji na szelfie norweskim.

Podczas wizyty w Norwegii na początku lutego premier Beata Szydło zadeklarowała, że rząd zrobi wszystko, by stworzyć warunki do budowy gazociągu z Morza Północnego do Polski.

Akcje PGNiG spadają o 1,4 proc. na fali globalnej korekty. Spółka straciła ostatnio po ogłoszeniu odkrycia nowych złóż w zachodniopomorskiem. Temat budowy gazociągu z Danii może również oddalić perspektywę wypłaty dywidendy z zysków, bo potrzebne będą pieniądze na inwestycje.

Notowania akcji PGNiG w ostatnim tygodniu

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych, poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)