Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Absurd polskiego prawa. Przedsiębiorcy płacą, by być kontrolowanymi [WIDEO]

Absurd polskiego prawa. Przedsiębiorcy płacą, by być kontrolowanymi

 

 

O tym, że polskie prawo pełne jest absurdów wiadomo od dawna. Początkiem ich likwidacji ma być wchodząca 30 kwietnia w życie ustawa prawo przedsiębiorców. Zdaniem Cezarego Kaźmierczaka, prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, jeśli nie pójdą za nią kolejne reformy będzie to "smutny koniec" walki z absurdami.

- Za ustawą muszą pójść dalsze kroki – likwidacja absurdów w branżach. To tam jest cała masa zła - tłumaczył Kaźmierczak. Jak przypomniał, w Polsce istnieją 44 instytucje kontrolujące przedsiębiorców.

- To państwa w państwie całkowicie wyjęte spod kontroli. Kiedyś komuniści nad nimi sprawowali władzę polityczną, administracyjną i w razie czego dawali po łapach. Komuniści zniknęli, demokracja się nimi zajęła i oni sami się zorganizowali - dodał. Przykładem jest sanepid, który w różny sposób interpretuje prawo zależnie od regionu. Każe także przedsiębiorcom płacić za prowadzone kontrole.

przedsiębiorcy, kontrola, morawiecki, kaźmierczak, absurdy prawne, związek przedsiębiorców
Czytaj także
Polecane galerie
Quano
2018-04-18 10:55
A teraz dla podkreślenia wiarygodności wypowiedzi proszę pana Kaźmierczaka o wymienienie tych 44 instytucji kontrolnych w Polsce, które mogą kontrolować przedsiębiorców. Czekam z zaciekawieniem.
K.K.
2018-04-18 10:39
Śmiem twierdzić że Kaźmierczak to mało rozgarnięty człowiek. Państwowa Inspekcja Sanitarna nakłada opłaty na kontrolowanych przedsiębiorców, ale tylko gdy kontrola wypadnie niekorzystnie i zostały naruszone przepisy administracyjne. Innej możliwości nie ma. Ten pan to udzielny i....a który coś gdzieś usłyszał i powiela głupoty.
Znudzony
2018-04-18 10:38
Co fakt, to fakt z tymi Inspekcjami. Zwłaszcza sanitarną! Ale doją bo wiedzą, że bez ich kwitka nikt nie podziała na rynku kontaktu z klientem! Zwłaszcza w małych sklepikach...
Pokaż wszystkie komentarze (4)