Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

IMGW-wakacje-podsumowanie

0
Podziel się

Tegoroczne wakacje były wyjątkowo upalne, a jednocześnie deszczowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dokonał podsumowania mijającego lata.

bEgQJmsB

Dyrektor IMGW Mieczysław Ostojski przypomniał, że miesiące wakacyjne obfitowały w ekstremalne zjawiska pogodowe - burze, fale upałów i trąby powietrzne. Średnia temperatura była wyższa od średniej z lat 1970 - 2000 od 1 stopnia w zachodniej części kraju do 2 stopni na wschodzie Polski. Najwyższą temperaturę tego lata odnotowano w Pile - 36,6 stopnia Celsjusza.
Silniejsze i częstsze niż zwykle były też wakacyjne deszcze. Lato było skrajnie wilgotne. W południowo - wschodniej części kraju, zwłaszcza w Małopolsce i na Podkarpaciu spadało nawet do 170 procent normy opadów.
Ostrzeżenia IMGW o ekstremalnych warunkach pogodowych będzie można teraz otrzymywać SMS-em. Aby otrzymać informacje dla obszaru całej Polski, należy napisać SMS-a o treści: pogodynka, kropka, następnie wybrać burze, deszcze albo rzeki i wysłać na numer 7468. W przypadku ostrzeżeń dla danego województwa należy dodać jego nazwę na końcu SMS-a. Abonament za dwanaście alertów będzie wynosił 4,88 zł brutto.
Zimą IMGW zamierza uruchomić kolejny serwis SMS-owy. Ma on dostarczać turystom informacje o warunkach atmosferycznych w górach.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgQJmte
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)