Notowania

wiadomości
29.01.2012 13:24

Nauka-Autyzm-mózg-badania

Szczegółowe prześwietlenie mózgu może pomóc we wcześniejszym diagnozowaniu autyzmu. Takiego zdania są brytyjscy naukowcy, którzy badali kilkumiesięczne dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz

Autyzm jest jednym z najczęstszych zaburzeń rozwojowych. Występuje u co setnego rodzącego się dziecka. Objawy to opóźniona mowa lub jej brak, słabe kontakty z innymi ludźmi czy trudności w uczeniu się. Zwykle autyzm można zdiagnozować około 2-3 roku życia. Wcześniejsze rozpoznanie byłoby jednak bardzo cenne, bo można by od razu wprowadzać odpowiednie terapie. Profesor Tony Charman z londyńskiego InstytutuEdukacji, mówi, że jego badania dają taką nadzieję. "Badaliśmy dziecisześciomiesięczne - zarówno ich zachowanie jak i działanie mózgu" - powiedział profesor. "Okazało się, że nieprawidłowości na zdjęciach mózgu pozwalają do pewnego stopnia przewidzieć, czy u danego dziecka faktycznie rozwinie się autyzm".
Przyczyny autyzmu nie są do końca poznane i nie ma na tę chorobę leków. Zdaniem ekspertów, wcześnie rozpoczęta terapia jest najlepszą metodą leczenia.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz