Notowania

wiadomości
08.10.2012 10:46

Premier-expose-ekonomiści

Rozpoczynający się tydzień zdominuje drugie expose premiera Donalda Tuska - zgodnie oceniają obserwatorzy. Szef rządu przedstawi w Sejmie plan działań na następną część kadencji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem ekspertów, powinny się w nim pojawić propozycje poprawy pogarszającej się sytuacji na rynku pracy, a także wsparcia dla przedsiębiorców.
Małgorzata Krzysztoszek z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan uważa, że kluczowa dla naszej gospodarki jest sytuacja na naszym rynku pracy. Chodzi o utrzymanie tempa wzrostu gospodarczego na poziomie 1-2 procent.
Z ostatnich szacunków resortu pracy wynika, że we wrześniu bezrobocie wyniosło 12 i pó procent, a więc było wyższe o 0,1 procent niż w sierpniu. Bez pracy w Polsce pozostaje blisko 2 miliony osób.
Główny ekonomista banku Citi Handlowy Piotr Kalisz nie spodziewa się, by w expose pojawiła się zapowiedź bardzo dużych zmian w naszej gospodarce. Według niego, może się tam znaleźć informacja o planowanych działaniach osłonowych rządu dla gospodarstw domowych. Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa - to ważne, by w expose znalazła się zapowiedź uproszczenia procedur dla przedsiebiorców oraz zmniejszenia obciążeń biurokratycznych, a także zmniejszenia ryzyka zatorów płatniczych.
Ekonomiści są przekonani, że w drugim expose sprawy gospodarcze będą należały do najważniejszych.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz